Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2019 o 21:55, aplam13 napisał:

Ostatnie lato przejeździłem na Dębicy Presto UHP2 17 215/55 w forku i w tej cenie jestem baardzo zadowolony, przewidywalne i ciche, trochę się bałem przed zakupem bo dębica itp ale w tej cenie naprawdę mnie zaskoczyły, nie mówię że są cudowne, ale nie ma co się ich bać, wcześniej miałem toyo proxxes cf1 i dużo gorzej się na nich jeździło w porównaniu do UHP2. Zrobiłem na nich ok 10kkm i zeszły ok 1 mm z tego co mierzyłem kiedyś, ale ja mam tylko 158km...:( dziwi mnie że nie ma nigdzie jakiegoś testu tych opon:)

Z racji, że mieszkam w Dębicy a pół mojej rodziny pracuje w firmie oponiarskiej od produkcji po konstruktora to śmiało mogę wam powiedzieć, że naprawdę nie ma się czego bać, grupa Goodyear jednak daje sporo technologii, a sama jakość produkcji w firmie jest doceniania w koncernie, aczkolwiek miejsce produkcji opon Dębica może być różne np Słowenia czy Niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kambol napisał:

 A jest jakiś sposób żeby kupić te wyprodukowane w Dębicy.?

Generalnie nie ma takich szans , chyba że ktoś ma niewielki skład opon na stanie , i chce mu sie pofatygować sprawdzić fizycznie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupić komplet opon do leagcy IV h6 i zastanawiam się nad Nokian zLine lub Uniroyal Rainsport 3 .  Uniroyal miałem juz w gf8 i miały miękkie boki ale były rewelacja na mokrym , Może coś innego podpowiecie ? Rozmiar 215/45/17 lub 215/50/17 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sax napisał:

Potrzebuje kupić komplet opon do leagcy IV h6 i zastanawiam się nad Nokian zLine lub Uniroyal Rainsport 3 .  Uniroyal miałem juz w gf8 i miały miękkie boki ale były rewelacja na mokrym , Może coś innego podpowiecie ? Rozmiar 215/45/17 lub 215/50/17 .

 

Mnie znajomy wulkanizator polecil Falken Azenis 510 w tym rozmiarze. Dopiero czekaja na felgach w garazu, ale w testach w necie maja b. dobre opinie i cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sax napisał:

Może coś innego podpowiecie ? Rozmiar 215/45/17

 

Dębica Presto UHP2. Zanim po przeczytaniu "Dębica" zrazisz się do nich, poczytaj opinie :)

Cenowo również rewelacja.

Popyt na nie chyba rośnie, w zeszłym roku kupiłem komplet w tym rozmiarze za 950zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 08:44, filipk93 napisał:

Dzięki wielkie @carfit za rade! Właśnie sprawdziłem i niestety 4S nie występują w moim rozmiarze(są niby jakies na ebayu, ale dziwi mnie, że w Polsce nic nie ma), więc w grę wchodzi Pilot Sport 4

 

W tym roku, Goodyear na sezon letni ma wypuścić Eagle F1 SuperSport. Ma to być rywal dla Michelin Pilot Sport 4S i dostępne rozmiary mają się zaczynać od 18 cali (a nie od 19-tu jak w przypadku Michelin):)

 

"25 Eagle F1 SuperSport SKUs will be introduced between February and May 2019, with possible fitments ranging from 18” to 21” diameters, 205 to 305 mm widths and an aspect ratio ranging from 45 to 30."

 

"If you're still confused by how this all works, think of the Asymmetric 5 as the Michelin Pilot Sport 4 rival, the SuperSport as the Pilot Sport 4 S, the SuperSport R as the Cup 2, and the SuperSport RS as the tyre going up against the recently announced Michelin Pilot Sport Cup 2R."

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/The-new-Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-Range.htm

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten rozmiar to ja kupiłem na obecny sezon nowe FIRESTONE Roadhawk 215/45R17 91Y XL FR. I muszę powiedzieć, że kleją się do jezdni rewelacyjnie, w deszczu jeszcze nie miałem okazji jechać, ale ostatnia trasa 200km na sucho przebiegła znakomicie. Dziewczyna mówi, że trochę głośnio szumią, lecz mi to akurat nie przeszkadza. Napis na gumie wskazuje, że są Made In Italy. Wybieranie nierówności jak to w Subaru, sztywno no i nie ma co się oszukiwać, że na takim profilu będziemy komfortowo podróżować na polskich drogach, choć moim zdaniem ten parametr to zgoła bardziej kwestia zawieszenia niż samej opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 16:05, tremba napisał:

Pewnie nie. Tzn. mysle ze skoro dana opona jest zaprojektowana do pewnej predkosci to wytrzyma. Zatem kupowanie mocniejszej do pojazdu ktory nigdy tego nie wykorzysta mija sie z celem. Poza tym na pewno konstruktor opony przewidzial odpowiedni wspolczynnik bezpieczenstwa podczas projektowania, czyli opona powinna faktycznie wytrzymac wiecej niz nominalnie podane obciazenia. Oczywiscie ktos moze chciec miec wyzsze parametry bo sie z tym dobrze czuje, ale ekonomicznie jest to nieuzasadnione. No i wplyw na bezpieczenstwo w takim przypadku to chyba tylko lepsze samopoczucie posiadacza.

 

Podobno auto nieco lepiej się prowadzi przy wyższych prędkościach i jeździe pod wiatr, lepiej hamuje (opona lepiej znosi obciążenia przy hamowaniu) i jest bardziej stabilne w zakrętach. Tak twierdzi znajomy wulkanizator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę kupić nowe opony do OBK III. Zastanawiałem się czy nie założyć 205/55r16. Może być jakiś kłopot przy takim rozmiarze ? Fabryczny jest 215/60r16 jeśli się nie mylę. 

 

Myślałem o Michelinach Pilot Sport 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dragan napisał:

Muszę kupić nowe opony do OBK III. Zastanawiałem się czy nie założyć 205/55r16. Może być jakiś kłopot przy takim rozmiarze ? Fabryczny jest 215/60r16 jeśli się nie mylę. 

 

Myślałem o Michelinach Pilot Sport 4.

 

Będzie bardzo zabawnie OBK wyglądał, licznik będzie sporo zawyżał prędkość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównałem rozmiary opon. Nie wygląda to za dobrze. Szkoda, że dobre opony w dedykowanym rozmiarze mają taką wysoką cenę.

Nokian Line SUV w rozmiarze 215/65r16, miał ktoś z nimi doczynienia?

Albo poleci ktoś dobre opony w którymś z rozmiarów 215/60 lub 215/65 do ok. 1500 zł za komplet?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, pomoc by mi się przydała 

Legaś IV 2.0R 17 cali. Nie tylko model ale i rozmiar, póki co mam komplet 225/45, aczkolwiek nie wiem najzwyczajniej czy to jest najlepsza opcja. Szukam czegoś na lato, zastanawiam się nad Pilot Sportami, choć do najtańszych nie należą. Widziałem tutaj też, że pisaliście o Falkenach, może one? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danko juz drugi sezon jezdze w takim samym Legacy na oponach FULDA SPORTCONTROL 2 215/45R17 91Y  https://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-sportcontrol-2-215-45-r17-91-y-xl-mfs i musze przyzmac, ze bardzo przyjemna opona w codziennym uzytkowaniu. Dobrze trzyma na suchym jaki i mokrym, cicha i po 10kkm nie widze jeszcze zuzycia. Polecam, bo ceny ma calkiem przystepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...