Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jaka jest zasadnicza różnica między Michelin Pilot Sport 4 a 4S?

 

Ok, lepszej odpowiedzi nie mogłem znaleźć

 

 

 

A tutaj fajny test Premium ( Conti, GoodYear, Michelin ) vs budżetówka :)

 

 

 

 

No ok, potwierdzam się w przekonaniu iż na wiosnę kupuję Michelin Pilot Sport 4 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 07:12, bikeman1 napisał:

 

No ok, potwierdzam się w przekonaniu iż na wiosnę kupuję Michelin Pilot Sport 4 

podobno bardzo dobra opona ale z informacji jaki uzyskałem od oficjalnego partnera michelin we Wrocławiu  bardzo szybko znika - też się nad nimi zastanawiałem w koncu kupiłem primacy 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos doboru opon: lepsze/gorsze przód/tył Michelin zrobił testy:

https://www.oponeo.pl/artykul/lepsze-opony-z-przodu-czy-z-tylu-testy-michelin-adac-i-oamtc

 

 

Instruktorzy SJS na szkoleniu polecali lepsze opony na tylną oś.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś używa letnich opon Firestone Roadhawk? Pomimo tego, że idzie zima to ja szukam już czegoś na lato. Raczej wolałbym wydać mniej niż więcej i tak trafiłem właśnie na te kapcie. Potrzebuję opon do Forka III. Jeżdżę głównie po utwardzonych drogach plus jakieś szutry, drogi polne i ewentualnie leśne czasem.

Takie są moje typy na chwilę obecną:

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
Continental ContiPremiumContact 5 (trochę drogie)

no i właśnie te Firestone Roadhawk, tutaj cena jest dość atrakcyjna w stosunku do wyżej wymienionych.
Myślałem też o Michelin LATITUDE CROSS pod kątem zwiększenia swej aktywności w mniej sprzyjającym terenie, ale te opony mają gorsze parametry co do hamowania na mokrej nawierzchni.

Coś ktoś doradzi? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wtw napisał:


Continental ContiPremiumContact 5 (trochę drogie)

 

Żona je ma na 400 konnym bucu, tam dają radę, są ciche, dobrze trzymają i bardzo szybko się kończą...

 

Osobiście uważam że przerost treści nad formą do Forka ale to ty decydujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tommi1 napisał:

Żona je ma na 400 konnym bucu, tam dają radę, są ciche, dobrze trzymają i bardzo szybko się kończą...

 

Osobiście uważam że przerost treści nad formą do Forka ale to ty decydujesz...

Ale ja tylko sobie je wytypowałem jako ewentualność, na podstawie informacji z netu i wcale, a wcale się przy tych oponach nie upieram. Nawet mogę śmiało powiedzieć, że są na końcu mojej listy z uwagi na cenę.

Tak na prawdę to w tej chwili zastanawiam się nad Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 i Firestone Roadhawk.

Jeśli jest coś tańszego i godnego polecenia to ja z chęcią się dowiem co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam czegoś na lato zamiast Geolanderów. Chciałbym kupić opony, które dają radę w terenie co najmniej tak jak Geolandery, ale żeby były drastycznie lepsze na czarnym. Jest kilka modeli wpisujących się w moje potrzeby, ale niestety nie 225 55 17 (niestety ten rozmiar zaczyna się robić mało popularny wśród producentów). Jestem bliski podjęcia decyzji o zakupie nowych Bridgestone Turanza T005 101 W XL, załatwiając tym temat jazdy "po czarnym" - pozostaje niestety nadal nierozwiązany  temat opon w teren.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wtw napisał:

Ale ja tylko sobie je wytypowałem jako ewentualność, na podstawie informacji z netu i wcale, a wcale się przy tych oponach nie upieram.  

A ja Ci dałem do zrozumienia żebyś je odpuścił bo szkoda kasy ;) :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o nich ale podobno nie są to ciche opony dlatego odpadły w przedbiegach - w XV każdy decybel się liczy:biglol:
 

Głośność nie jest dla mnie problemem. doskonale wypadają w testach, ponadto są dodatkowo porządnie „wzmocnione” i Bridgestone rekomenduje je również do SUV 4x4.
Przeważnie jeżeli opona dedykowana jest przez producenta do SUV-a, blado wypada w testach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Giresse napisał:

Też szukam czegoś na lato zamiast Geolanderów. Chciałbym kupić opony, które dają radę w terenie co najmniej tak jak Geolandery, ale żeby były drastycznie lepsze na czarnym. Jest kilka modeli wpisujących się w moje potrzeby, ale niestety nie 225 55 17 (niestety ten rozmiar zaczyna się robić mało popularny wśród producentów). Jestem bliski podjęcia decyzji o zakupie nowych Bridgestone Turanza T005 101 W XL, załatwiając tym temat jazdy "po czarnym" - pozostaje niestety nadal nierozwiązany  temat opon w teren.

 

 

Jeśli budżet jest w granicach 2000 za kpl. to kup Michelin Primacy 4 , teraz wydasz więcej , ale zrobisz 30% więcej km jak na innej oponie nawet klasy premium , przy bardzo dobrych parametrach ( Michelin ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, carfit napisał:

Jeśli budżet jest w granicach 2000 za kpl. to kup Michelin Primacy 4 , teraz wydasz więcej , ale zrobisz 30% więcej km jak na innej oponie nawet klasy premium , przy bardzo dobrych parametrach ( Michelin ) 

Nie brałem ich pod uwagę, w sumie mam je w służbówce i złego słowa nie mogę powiedzieć, ale, to osobówka. Niewątpliwym atutem jest XL i FR, T005 nie ma FR , ale byłbym wstanie, to przeboleć. Będę się przyglądał jednym i drugim, mam kilka miesięcy na zakup, może coś wpadnie w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Giresse napisał:

Nie brałem ich pod uwagę, w sumie mam je w służbówce i złego słowa nie mogę powiedzieć, ale, to osobówka. Niewątpliwym atutem jest XL i FR, T005 nie ma FR , ale byłbym wstanie, to przeboleć. Będę się przyglądał jednym i drugim, mam kilka miesięcy na zakup, może coś wpadnie w dobrych pieniądzach.

Zmieniłem u siebie w FXT i różnica znaczna , naprawdę godne uwagi !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Giresse napisał:

Też szukam czegoś na lato zamiast Geolanderów. Chciałbym kupić opony, które dają radę w terenie co najmniej tak jak Geolandery, ale żeby były drastycznie lepsze na czarnym. Jest kilka modeli wpisujących się w moje potrzeby, ale niestety nie 225 55 17 (niestety ten rozmiar zaczyna się robić mało popularny wśród producentów). Jestem bliski podjęcia decyzji o zakupie nowych Bridgestone Turanza T005 101 W XL, załatwiając tym temat jazdy "po czarnym" - pozostaje niestety nadal nierozwiązany  temat opon w teren.

 

Na jakich Geolandarach jeździłeś? Przejeździłem cały rok na G015 i nie mam żadnych uwag na czarnym - jest cichutko i bardzo dobrze się trzymają. Jakie problemy odczuwałeś? Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

Na jakich Geolandarach jeździłeś?

Na jakichkolwiek ..... :) to opona uniwersalna czyli generalnie do niczego :) słabo klei , na mokrym w miarę , w lekki teren sie na daję , ale na suchym porażka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Na jakichkolwiek ..... :) to opona uniwersalna czyli generalnie do niczego :) słabo klei , na mokrym w miarę , w lekki teren sie na daję , ale na suchym porażka . 

 

Mam świadomość, że uniwersalna ale jakoś nie mam złych odczuć. Pewnie za delikatnie jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wtw napisał:

Czy ktoś używa letnich opon Firestone Roadhawk? Pomimo tego, że idzie zima to ja szukam już czegoś na lato. Raczej wolałbym wydać mniej niż więcej i tak trafiłem właśnie na te kapcie. Potrzebuję opon do Forka III. Jeżdżę głównie po utwardzonych drogach plus jakieś szutry, drogi polne i ewentualnie leśne czasem.

Mam te opony u siebie, kupiłem nówkę na początku roku i przejeździłem cały sezon letni. Zdjąłem je dokładnie w poprzedni weekend. Wcześniej miałem jakieś GoodYear i różnica jest taka, że są głośniejsze. Niemniej jednak moje Legacy IV wagon trzyma się na nich jezdni jak powinno, ani razu nie czułem się jakbym miał stracić przyczepność. Po całym sezonie jazdy, głównie po asfalcie z prędkościami autostradowymi nie zużyły się nadmiernie i mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolony. Niemniej jednak, Forester to trochę większy samochód więc nie mogę Ci powiedzieć jak będzie u Ciebie. 
Dodam jeszcze, że znajomy ma je w Accordzie VII i też jest bardzo zadowolony. 

Edytowane przez Orear
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Orear napisał:

Mam te opony u siebie, kupiłem nówkę na początku roku i przejeździłem cały sezon letni. Zdjąłem je dokładnie w poprzedni weekend. Wcześniej miałem jakieś GoodYear i różnica jest taka, że są głośniejsze. Niemniej jednak moje Legacy IV wagon trzyma się na nich jezdni jak powinno, ani razu nie czułem się jakbym miał stracić przyczepność. Po całym sezonie jazdy, głównie po asfalcie z prędkościami autostradowymi nie zużyły się nadmiernie i mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolony. Niemniej jednak, Forester to trochę większy samochód więc nie mogę Ci powiedzieć jak będzie u Ciebie. 
Dodam jeszcze, że znajomy ma je w Accordzie VII i też jest bardzo zadowolony. 

Głośniejsze są Firestone czy GoofYear?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orear napisał:

Firestone. Zdecydownie słychać szum. Ale nie jest to wcale utrudniające życie, po prostu na początku zauważyłem różnicę po zmianie opon. 

A te GoodYear to jaki był to model i jak się sprawowały? Rozważam zakup  opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. W testach rzekomo to czołówka, aczkolwiek nie wiem czy takie testy są wykonywane w 100% obiektywnie. Mam też informację od  wulkanizator,a, u którego zmieniam kapcie, że mieli sporo sygnałów o rozpadaniu się opon tej firmy. Nie mówię tu o tym konkretnym modelu, który wskazałem tylko ogólnie. Samochodem wożę rodzinę, więc takie info nieco mnie przeraziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...