Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie sam chętnie poznam opinie czy iść w PS4S czy jest coś równie dobrego bo jestem w trakcie szukania opon do CTR i nie wiem czy pozostać przy tych na których wyjechał z fabryki(sportcontact 6) czy szukać coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 19:40, Kukson napisał:

W sumie sam chętnie poznam opinie czy iść w PS4S czy jest coś równie dobrego bo jestem w trakcie szukania opon do CTR i nie wiem czy pozostać przy tych na których wyjechał z fabryki(sportcontact 6) czy szukać coś innego.

Ja już też byłem w sumie przekonany, żeby kupić PS4S, ale po kilku telefonach koledzy mi to z głowy wybili. Tym bardziej się zdziwiłem, że wszyscy jak jeden mąż powiedzieli, że Potenza Sport o wiele lepsza, jedynie na mokrym może ustępować PS4S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JobForACowboy napisał:

Ja już też byłem w sumie przekonany, żeby kupić PS4S, ale po kilku telefonach koledzy mi to z głowy wybili. Tym bardziej się zdziwiłem, że wszyscy jak jeden mąż powiedzieli, że Potenza Sport o wiele lepsza, jedynie na mokrym może ustępować PS4S. 

Czemu wybili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JobForACowboy napisał:

Każdy z nich stwierdził, że na Potenzach jeździ się lepiej jeśli chodzi o suchą nawierzchnię i styl "sportowy" 

W jakim sensie "lepiej"? Dla niektórych lepiej jak opona puszcza nieco wcześniej ale po trochu, w sposób dający szansę na odpowiednią reakcję, a dla innych lepiej jak trzyma długo...ale puszcza nagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie "lepiej"? Dla niektórych lepiej jak opona puszcza nieco wcześniej ale po trochu, w sposób dający szansę na odpowiednią reakcję, a dla innych lepiej jak trzyma długo...ale puszcza nagle.
Jeden powiedział:

- k**wa, chłopie! Zanim stracisz przyczepność, to zesrasz się dwa razy i przeanalizujesz, że masz dwóch synów.

Drugi skwitował:

- Ale o co ty pytasz czlowieku... Bierz i nie pytaj o PS4S.



Dodam, że oni mają te opony w cywilnych WRX czy STI, a nie rajdówkach.

Także nie odpowiem na Twoje pytanie, która daje zapas, a która nie wybaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drugi sezon Yokohamy Advan Fleva V701

Jazda 95% emerycka ale wydają się być git. Jak wpadam w zakręt to na wyjściu jak troszku zerwie przyczepność to to czuć. W sensie że nie zrywa przyczepności znienacka a daje znać, robi to wyczuwalnie.

Może ktoś śmigał tym na jakimś torze to może więcej napisze.

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
5 godzin temu, mrusz napisał:

Odkopuję temat ;)

może ktoś ma już jakieś doświadczenia/opinie o nowych Vredesteinach:  Ultrac Vorti R +?

a spodziewasz się, że będzie lepsza niż średnio mierne poprzedniczki ULTRAC VORTI i ULTRAC VORTI R ?

Sawa w ADAC lepiej wychodziła :mrgreen:

ja mam taką teorię, że czym bardziej średnia opona a wyższe aspiracje to chociaż nazwą trzeba "podgonić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się spodziewać -dlatego pytam.

Powoli muszę kupić komplet opon 235/35/19 i zastanawiam się czy są jeszcze jakieś alternatywy oprócz PS 4s/Potenzy Sport/Eagle F1 A5/Conti SC6 bo te chyba w testach wypadają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wypadało by chińskie zetexy wymienić na coś normalnego tylko co:

Wymiary kopyta 225/45/R17 do forestera

Wymagania priorytetowe  to A na mokrym i poniżej 70 dB

która z tych będzie dobra 

Pirelli powergy 94 Y XL B A 68dB

Pirelli P7 cinturato 91 Y B A 68dB

Michelin primacy 3 94 W  XL C A 69dB

Michelin primacy 4 94 V XL A A 69dB

Yokohama advan fleva V701 94 W XL C A 67dB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 22:17, ipsx82 napisał:

Wypadało by chińskie zetexy wymienić na coś normalnego tylko co:

Wymiary kopyta 225/45/R17 do forestera

Wymagania priorytetowe  to A na mokrym i poniżej 70 dB

która z tych będzie dobra 

Pirelli powergy 94 Y XL B A 68dB

Pirelli P7 cinturato 91 Y B A 68dB

Michelin primacy 3 94 W  XL C A 69dB

Michelin primacy 4 94 V XL A A 69dB

Yokohama advan fleva V701 94 W XL C A 67dB

 

Z tego co jeździłem na pirelli to raczej nimi byłem zawiedziony zwłaszcza na mokrym, zastanawiam bym się na twoim miejscu po między michelinami a yokohama. Zastanów się jeszcze nad goodyear efficientgrip performance 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ipsx82 napisał:

Nigdy więcej tej firmy nie kupie, miałem z wadą fabryczną i olali reklamacje i poza zakupem opon byłem jeszcze w plecy za testy na hunterze z opcją drogową.

Widocznie źle trafiłeś szkoda że tak wyszło bo bardzo dobrze mi się na efficientgripach jeździło, w takim razie Michelin a yoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy śmigałem na Hankook Ventus EVO ...ale zrobiło ich się tyle odmian, że już sam nie wiem które z nich trzymają jakość tych pierwotnych. Świetnie trzymały na mokrym i nie znikały w oczach jak inne oponki równie miękkie i dobrze trzymające na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś z Was na Yokohama ADVAN Sport V105? Na dniach planuję zakup letnich opon do Forka w rozmiarze 225/50/17 i szukam jakiejś tańszej alternatywy do Michelin PS4.. W testach wypadają całkiem spoko, a do mojej kaszkietowej jazdy raczej nie potrzebuję super perfo.. Byle na mokrym dobrze trzymały i nie zużywały się w ekspresowym tempie.

W teorii szły na pierwszy montaż w Imprezach i WRX STi, więc chyba spoko, ale zastanawiam się, czy dorzucić te 500zł więcej i wziąć zachwalane przez wszystkich PS4... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...