Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Mi skończyły się Dunlopy 225/45/17

Naciągnięte były na felgi z wrx, one chyba mają 7cali szerokości.

 

Tym razem wybrałem rozmiar 215/50/17 ( liczę na mniejsze zużycie paliwa) mniejsze ściąganie w koleinach oraz trochę lepszy komfort.

 

Myślałem nad Nokianami wetproof ale wiem że nie mają rantu ochronnego felgi co mnie mocno zniechęca. Macie jakieś inne typy prócz takich samych dunlopow?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, JoteeN napisał:

Cześć. 

 

Szukam opon letnich 18' do felg z  18' 7.5j et52, chciał bym uzyskać efekt jak na załączonym zdjęciu. Jakiego producenta i jaki rozmiar do naciągu polecacie? 

Screenshot_20220304_104447.jpg

 

205 może?

Zerknij tutaj - są fotki, a po lewo możesz wybrać parametry https://tyrestretch.com/results.php?RimWidth=7.5&TyreWidth=205&Aspect=&TyreDia=18&TyreMan=&RimMan=&Credit=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam opon letnich do XV 1 gen. , co możecie doradzić? Rozmiar 225/55/17 , Geolandary G95 od nowości wytrzymały wyjątkowo długo ( na zmianę z zimówkami Nokian ) .Zastanawiam się nad Nokianami Powerproof, ale czy będą też dobre poza asfaltem? 

Edytowane przez meci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam letnich opon do Imprezy GD Hawk,

rozmiar 205/55 R16 - by dobrze trzymały na mokrym oraz za szybko się nie zużywały.

Obecnie Jazda 90% czasu miasto, choć planuję podróż w Polskę na urlopie ;)

Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla Pilot Sport 4.

 

Wybrałem wzmacniane Michelin Primacy 4 (https://tinyurl.com/PRIMACY-4)

Będzie to dobry wybór? Czy jesteście w stanie polecić coś innego? 

Z góry dziękuję!

 

@polak900 "GY F1 As 5 lub 6"

Z Tego co szukałem najmniejsze kapcie mają od 17", a ja szukam coś do 16".

 

Ponawiam pytanie bo już trzeba zamawiać - wzmacniane Primacy 4 205/55 R16 będą dobrym wyborem? Dzięki!

 

Edytowane przez chxckmvtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam letnich opon do Imprezy GD Hawk,
rozmiar 205/55 R16 - by dobrze trzymały na mokrym oraz za szybko się nie zużywały.
Obecnie Jazda 90% czasu miasto, choć planuję podróż w Polskę na urlopie
Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla Pilot Sport 4.
 
Wybrałem wzmacniane Michelin Primacy 4 (https://tinyurl.com/PRIMACY-4)
Będzie to dobry wybór? Czy jesteście w stanie polecić coś innego? 
Z góry dziękuję!
 

GY F1 As 5 lub 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jako iż zbliża się zima szukam opon letnich do mojej imprezy bugeye kombi.

Z tego co ustaliłem najlepsze będą w rozmiarze 215/45R17 (felgi to STI bugeye 7,5j)

Mam małe doświadczenie  dlatego wolę się poradzić was, zależy mi na dobrym trzymaniu na wodzie a zarazem niskim hałasie(rantem ochronnym nie pogardzę)  w budżecie około 400-450zł

Moją uwagę zwróciły:

Vredestein Ultrac
Nokian Tyres Powerproof

Nokian Tyres Wetproof
Yokohama Advan Fleva V701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krystian Lasota napisał:

Jako iż zbliża się zima szukam opon letnich do mojej imprezy bugeye kombi.

Z tego co ustaliłem najlepsze będą w rozmiarze 215/45R17 (felgi to STI bugeye 7,5j)

Mam małe doświadczenie  dlatego wolę się poradzić was, zależy mi na dobrym trzymaniu na wodzie a zarazem niskim hałasie(rantem ochronnym nie pogardzę)  w budżecie około 400-450zł

Moją uwagę zwróciły:

Vredestein Ultrac
Nokian Tyres Powerproof

Nokian Tyres Wetproof
Yokohama Advan Fleva V701

Nokiany w ostatnich latach się popsuły , poza tym 90% produkcji jeszcze do niedawna  pochodziło z fabryki z Rosji ,więc nie ma co wspierać putinowej gospodarki. Co do Yokohamy to niby jest to marka premium , a w testach wypada co najwyżej przeciętnie , nie widziałem testu w którym wygrałaby Yokohama.

W tym rozmiarze polecałbym, Dunlopa Sport Maxx Rt2 -sam mam takie (w innym rozmiarze) , a teraz jakbym kupował to Goodyear Eagle F1 asymmetric 6- poprzednik model 5 wygrywał większość testów w których był uwzględniany. Ewentualnie poszukałbym jeszcze w tym rozmiarze  właśnie modelu 5.

Koniecznie opony wzmacniane , z jak najwyższym indeksem prędkości ( najlepiej Y)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał:

Też się właśnie zawsze zastanawiam, kto kupuje Yokohamy, Toyo itp marki, których opony nigdy w żadnych testach nie są najlepsze (nie wiem czy to jest 100% wiarygodna miara, no ale na czymś się trzeba opierać).

 

Niektórzy właściciele japońskich aut bardzo chcą mieć też japońskie opony po prostu i kupują zwłaszcza Yokohamy bo te brzmią najbardziej japońsko.  Niewiele osób wie że Bridgestone to japońska firma która produkuje dużo lepsze opony niż Yokohama. Z bardziej budżetowych japońskich marek dobre opony robi też Falken - jedyny duży minus że na Europę idzie produkcją z tureckiej fabryki.

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krystian Lasota napisał:

Jako iż zbliża się zima szukam opon letnich do mojej imprezy bugeye kombi.

Z tego co ustaliłem najlepsze będą w rozmiarze 215/45R17 (felgi to STI bugeye 7,5j)

Mam małe doświadczenie  dlatego wolę się poradzić was, zależy mi na dobrym trzymaniu na wodzie a zarazem niskim hałasie(rantem ochronnym nie pogardzę)  w budżecie około 400-450zł

Moją uwagę zwróciły:

Vredestein Ultrac
Nokian Tyres Powerproof

Nokian Tyres Wetproof
Yokohama Advan Fleva V701

 

Polecam Hankooki Ventus EVO, ale które dokładnie to nie powiem, bo narobiło się ich zbyt wiele wersji od czasu kiedy kupiłem swoje Hankooki. Zbadaj temat, ja miałem je założone na 17" felgi w nissanie primera...chyba były to 215, ale głowy sobie nie dam obciąć na 45 bodajże. SPrawdzały się na suchym, na mokrym (a tam gdzie mieszkałem sporo padało), a do tego zużycie było na bardzo dobrym poziomie. Sprzedałem Nissana a te opony co miałem na tyle to jeszcze mój szwagier do Toyoty Prius założył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle zostały mi do wyboru:

-Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 215/45 R17 91 Y XL, FP

-Nokian Tyres Powerproof 215/45 R17 91 Y XL
-Bridgestone Turanza T005 215/45 R17 91 Y XL, FR

Wszystko wskazuje na pierwszą opcję:krecka_dostal:dziękuję za cenne rady :thumbup:

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam d tej wiosny turanze co prawda 215/50/17 ale złego słowa nie powiem trzasnąłem na nich ponad 4tys km 2x trasa z Mazur pod czeska granicę i rewelka trzymanie hałas itp.

Wcześniej miałem 6l wspomniane Dunlopy w rozm 225/45/17 i teraz jest przyjemniej a wg etykiety to Bridgestone są dużo oszczedniejsze co w zasadzie potwierdzam 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 19.09.2022 o 19:21, Krystian Lasota napisał(a):

Po namyśle zostały mi do wyboru:

-Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 215/45 R17 91 Y XL, FP

-Nokian Tyres Powerproof 215/45 R17 91 Y XL
-Bridgestone Turanza T005 215/45 R17 91 Y XL, FR

Wszystko wskazuje na pierwszą opcję:krecka_dostal:dziękuję za cenne rady :thumbup:

 

 

Bierz Bridgestone, produkowane w Polsce :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jumpman napisał(a):

Bierz Bridgestone, produkowane w Polsce

też tak kiedyś uważałem, teraz jednak michelin. Mam piloty 4 w forku i primacy 4 w imprezie - genialne opony. Tak czy inaczej, BS to świetne opony, też zadziwiała mnie RE050A.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle zostały mi do wyboru:
-Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 215/45 R17 91 Y XL, FP
-Nokian Tyres Powerproof 215/45 R17 91 Y XL
-Bridgestone Turanza T005 215/45 R17 91 Y XL, FR
Wszystko wskazuje na pierwszą opcję:krecka_dostal:dziękuję za cenne rady 
 
 
Jeżdżę na Goodyear w obu autach i są rewelacyjne. Nie mam porównania do innych przez Ciebie wymienionych.

W Foresterze mamy zimowe Yokohamy i niestety odstają od zimowych Goodyear
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał(a):

Myślicie że kolega po roku od swojego postu nadal się zastanawia jakie opony kupić? :)

Trudno powiedzieć :mrgreen:

Po sobie oceniając - możliw... 

Do Volvo kupuję 205/45/17 od ok 17 miesięcy, ale ponieważ b mało jeździ i ma dobry garaż, to zawsze jest jakiś inny priorytet....  :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...