Jump to content

meci

Użytkownik
 • Content Count

  308
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Dobry

About meci

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  pomorskie
 • Auto
  subaru xv 2.0 comfort

Recent Profile Visitors

936 profile views
 1. meci

  Szum z tyłu w XV

  To przeczy obiegowej opinii że części do Subaru są drogie. Sama robocizna przy Subaru jest droga.
 2. meci

  Szum z tyłu w XV

  Dokładnie tak jak @Karas piszesz , zawieszenie jest twarde, XV jest z pierwszych lat produkcji. Bardzo odpowiada mi specyfika tego auta i dlatego dbam o niego jak najlepiej potrafię bo całkiem dobrze mi się nim jeździ i jeszcze trochę chcę go zatrzymać u siebie. Dobrze że tylko te łożyska są do wymiany, np.akumulator cały czas od nowości mam.
 3. meci

  Szum z tyłu w XV

  Zadzwoniłem do serwisu ,żeby zapytać jak dokręcali śruby i otrzymałem informację ,że zgodnie ze sztuką tj. manualem 190 Nm. Nie jestem tak biegły technicznie ,żeby ich sprawdzać , ale wydało mi się dziwne ,że łożysko (wymieniane u nich w marcu 2019 ) jest do wymiany po ok. 20.000 km . Dostałem z powrotem wymontowane łożysko . Mogę zrobić zdjęcie i tutaj wstawić . Przy poruszaniu stawia pewien opór . Szukam przyczyny tak szybkiego zużycia , bo za rok okaże się że do wymiany kolejne . Z lewej strony przód od nowości , tak samo tył lewa strona (w serwisie stwierdzili że niedługo też będzie do w
 4. meci

  Szum z tyłu w XV

  Nie wiem jak było skręcane . W serwisie dziwnie się zmieszali jak powiedziałem że to bardzo dziwne, że wytrzymałość łożysk jest tak mała. Kupiłem dobre łożysko. Myślę że wymiana była problemem dla mechanika.
 5. meci

  Szum z tyłu w XV

  Z przodu było wymienione na Fagg , z tyłu Herth +Buss, a teraz wymieniłem na STARK
 6. meci

  Szum z tyłu w XV

  Jestem już po wymianie łożyska z tyłu. Ku mojemu zaskoczeniu mechanik stwierdził że do wymiany jest tył z prawej strony. Wymianę prawej strony robiłem przy 97 000 km w marcu 2019 roku. Teraz mam 118 000 km . Wygląda na to że łożysko wytrzymało niewiele ponad 20 tyś km . To moja 3 wymiana łożyska w XV od nowości. Prawa strona przód 1x i 2xtył .
 7. Olej Motul 5w30 i łożysko tył STARK do XV. Zdjęcie niestety nie przeszło.
 8. meci

  Szum z tyłu w XV

  Czy po wymianie łożyska z piastą konieczne jest ustawianie zbieżności? Pytam bo w najbliższym tygodniu wymieniam łożysko z piastą z tyłu w XV.
 9. meci

  Szum z tyłu w XV

  Dziś byłem u mechanika , żeby sprawdzić hałas dobiegajacy z zawieszenia. I oczywiście łożysko . Wymieniłem już do tej pory 2 łożyska po prawej stronie ( przód i tył) . Teraz kolejne . Nie wiem dokładnie które, ale sprawdzę jutro. Zamierzam kupić Herth + Buss bo mają dobre opinie (wcześniej też takie kupiłem). Przebieg aktualny 117.000 km
 10. meci

  Akumulator do XV

  Ja też powoli przymierzam się do wymiany akumulatora. Wczoraj po raz pierwszy nie odpalił za pierwszym razem ( ale ma już prawie 8 lat od nowosci ) Oczyściłem klemy, dolałem wody i podładowałem prostownikiem.Świece wymienione 10.000 km temu . Zobaczymy na ile to wystarczy. Teraz dużo mniej jeżdżę w dłuższe trasy i może mieć to wpływ na akumulator. Na razie nie chcę go zmieniać, ale może będę musiał. Jeżeli już to Yuasa czy Centra, a może taki jak mam obecnie ?Na moim nie ma oznaczenia firmy , jest od nowości w XV od 2013 ( model 2012)
 11. meci

  Co zamiast XV???

  Może nie zamiast, a oprócz Subaru XV. Kupiłem Toyotę Corollę 1.6 sedan ( 2019) i jestem do tej pory zadowolony. Jeden z nielicznych wolnossących silników na rynku . Ma ponad 130 KM i daje radę, na moje potrzeby wystarczy. Jeśli chodzi o następcę XV ( Igen) to czekam na coś sensownego od Subaru. Nawet BRZ rozważałem, ale żona stwierdziła że to kryzys wieku średniego mnie dopadł:)
 12. Od lutego 2013, na liczniku obecnie lekko ponad 116.000 km
 13. Ja mam xv już 8 rok. Nadal jestem zadowolonym użytkownikiem. Wady: słabe łożyska kół ( często jeżdżę po szutrze ) i wyciszenie przy wyższych prędkościach. Lakier rysuje się " OD patrzenia" . Zalety : bezawaryjne, nisko kosztowne auto , z ekonomicznym spalaniem , wyjątkowo wytrzymałe opony ( geolandar ) akumulator od nowości. Cały czas xv 2.0 i , daje frajdę z codziennego użytkowania.
 14. My już jesteśmy w Bornym że znajomymi .
 15. Spore luzy na kierownicy masz
×
×
 • Create New...