Jump to content

skwaro

Użytkownik
 • Content Count

  1079
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About skwaro

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  Forester 2.5XT MY04 na sterydach, Forester S-Turbo MY99

Contact Methods

 • Website URL
  www.mottomoracing.pl

Recent Profile Visitors

1087 profile views
 1. skwaro

  Kubica w F1

  Poczytajcie: https://powrotroberta.pl/2019/05/jedziemy-gp-monako-z-robertem-kubica-18.html To jest jakiś dramat, a ja chyba mam deja vu z BMW...
 2. Ciekawe teorie tutaj są podnoszone, ciekawe jak by niektórzy zareagowali dowiadując się że silniki motocyklowe do sportu dociera się na ostro, bo taki silnik potrafi mieć nawet do 10% mocy więcej A traktowanie docierania po macoszemu przez producentów jest w dużej mierze związane z olejami użytkowanymi w takich autach, żaden sobie nie pozwoli na docieranie na oleju mineralnym bez dodatków zmniejszających tarcie, albo na specjalnym oleju na docieranie bo jest to z punktu widzenia użytkownika trochę bardziej skomplikowane i wymagające niż "nie jeździj ostro i nie przekraczaj 4kRPM" [emoji14] Dlatego takie auto się dociera przez kilka tysięcy km bo to powolny i mniej skuteczny sposób docierania, ale bezpieczniejszy dla producenta.
 3. skwaro

  Kubica w F1

  Psy szczekają, a karawana jedzie dalej ;-)
 4. Tu jest więcej o nowych rekordach, generalnie w kategorii BTG będą bite rekordy bo poprawili kilka zakrętów i teraz jest szybciej: https://www.bridgetogantry.com/renaultsport-just-set-a-new-fwd-production-lap-record-on-the-nordschleife-but-the-2019-rules-might-need-explaining/?fbclid=IwAR1bdZK-I0nlS7sZmpWFjnUeSZI18lKn3fJGIRmmjNdheIekcEZHlHpzaVY
 5. W Foresterze blokada dyfra nie występuje. To że jest stały napęd na 4 koła to jedno, ale w wolnossakach są otwarte dyfry i przy całkowitej utracie przyczepności jednego koła tam leci cały napęd. W wersjach turbo z tyłu jest wiskoza, tyle że spięcie takiej wiskozy jest dość słabe i cudów się nie spodziewaj . Rozwiązaniem jest przeszczep dyfra z Forestera turbo, tylko musisz dobrać przełożenie do swojej skrzyni, masz bodajże 4.11 czyli np. z Forestera S-Turbo będzie pasował. Dodatkowo można się pokusić o modyfikację wiskozy żeby mocniej spinała.
 6. Lunch control znaczy się owies control?
 7. Taaa, mi DBS Superleggera pasuje zamiast STI, ktoś porówna z Type-R?
 8. Jak ja lubię takie porównania aut podobnej klasy, Type-R od 150k, M2 od 290k :-)
 9. W OBK spotkałem obie rozpięte, nie wiem czy fabrycznie czy ktoś wcześniej grzebał
 10. Miałem tak ze sprężynami KYB w Foresterze S-turbo jak wstawiłem je zamiast SLSów, rdza je zjadła po 40kkm.
 11. Interes robi obecnie. Fotoradary i policja nie są tam gdzie zagrożenia tylko tam gdzie łatwa kasa z mandatów, czasami tylko zorganizowane akcje na pewne tematy hamują zapędy zarobkowe. Prywatny biznes będzie nastawiony wyłącznie na zysk.
 12. Z prostej przyczyny. Głównym celem takiego biznesu byłoby ściąganie jak największej ilości kasy, a nie poprawa bezpieczeństwa. Już to przerabialiśmy przy fotoradarach straży miejskiej. Ich fotoradary przestały działać, a ilość wypadków nie wzrosła.
 13. To akurat jest oczywiste, nie musisz tego pisać. Jeżdżę na moto i wiem jak to z perspektywy motocykla wygląda, mógłbym napisać książkę ile razy ktoś w puszcze próbował mnie zabić z własnej głupoty, nieuwagi a czasami złośliwości i agresji. Dlatego nóż mi się w kieszeni otwiera jak w takich przypadkach odzywa się tłum specjalistów pouczających motocyklistów że to ich wina, że powinni bardziej uważać i tym podobne historyjki w stylu "bo mam już myślenia za te święte krowy na drodze" . Nawet statystyki policyjne pokazują jasno że większość wypadków motocyklistów jest spowodowana przez kierowców puszek. Stąd też mój przytyk, że jakby to Subaru wystartowało ze świateł to byłoby święte oburzenie, jak człowiek śmiał przelecieć na czerwonym i nikt by się nawet nie zająknął o kierowcy Subaru.
 14. Ja myślę że zagapił się na ufo
 15. Łapcie numerki spinek do grilla: http://opposedforces.com/parts/forester/en_s10/type_7/body_equipment_exterior/front_grille/illustration_1/
×
×
 • Create New...