Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. vince_snd, jakoś dziwnie się składa, że te chłopaki w naprawdę szybkich furach jadą bezpieczniej. Najgorsi są naćpani małolaci w wynalazkach sprzed dwudziestu paru lat I emeryci, którzy tylko raz w tygodniu jadą na działkę. Życzę Ci, abyś w moim wieku ogarniał furę jak ja. Tylko doświadczenie ! Pomagać i ułatwiać innym.ie przed wypadkami. Czasami wydaje mi się, że skutki takiego, czy innego zachowania na drodze, uchronią mnie i innych. Przez ponad czterdzieści lat nie miałem żadnego wypadku. Ojciec, zawodowy z wojska, z drugiej WŚ. Pomagać i ułatwiać !
 3. Też o tym myślałem, kiedyś system był debilny i nie miałem miejsca w akademiku, pomimo nauczycielskich pensji rodziców, gdyż dzieci kwiatu biznesu miały dochody "zero". Teraz jest nieco inaczej, jest elektroniczny system podatkowy, jest CEP, i widzę to tak, że Sąd po wpływie sprawy zarządza sciągnięcie danych z: a) kartoteka wykroczeń i oczywiście karta karna, b) CEP, c) deklaracja podatkowa gdzie wskazane są również przychody na działalności gospodarczej. Jeśli auto jest w leasingu to sprawa prosta - do firmy leasingowej o umowę i harmonogram rat. Jeśli może płacić 2.500 netto miesięcznie za auto to spokojnie można przyjąć, że 7.500 grzywny zapłaci, bo to tylko trzy raty za auto. Faktem jednak jest, że kiedyś takie rzeczy były mocno blokowane przez tzw. czynniki i wektory...
 4. S-turbo miał chyba skrzynie Ręczną z chłodnica.
 5. hak64, do tej pory popierałem Twoje wpisy. Teraz się zaczynam zastanawiać. Czy Ty, jako doświadczony ekspert, musisz traktować innych jako idiotów ? Już kiedyś pisałem, jak taki fachman wmawiał mi, że jak na mokrej trawie po urwaniu prawego przedniego koła zatrzymałem się po trzydziesu paru metrach, to musiałem mieć grubo ponad 100 km/h. I akurat wtedy nic nie zawiniłem !
 6. Napinacz masz już słaby. Pasek się nie rozciąga. Odnośnie luzu ślizgów (blaszek) to wytnij sobie z grubszego opakowania plastikowego paski i je podłóż. Mała przestroga gdy będzie odkręcał te blaszki to uważaj by nie przekręcić nakrętek zatopionych w obudowie.
 7. Sprawa remontu skrzyni zakończona albo i nie. Finalnie to nie mogłem sobie z tym poradzić i oddałem do mechanika. Tryby piątego biegu zostały zmienione, zregenerowana wiskoza plus nowe łożysko na niej , do tego komplet nowych łożysk w tylnej części skrzyni. Miało być tip top a po montażu okazało się że piątka nadal wydaję niepokojące dźwięki, jest zdecydowanie ciszej jak przed naprawą ale dalej coś jej dolega.
 8. ewemarkam, jeżeli nie ogarniasz pojazdu i nie wiesz co się dzieje dookoła, to serdecznie proszę abyś mnie nie naśladował. Co do tępienia, to próbuj to zrobić w internecie. Na pewno pomoże .Tylko spokój na chamstwo
 9. Today
 10. Przeciwmgłowych praktycznie nie używam. 5000 K to nie jest niebieskie światło. Niebo wieczorem ma po 11 000.
 11. Przecież CVT od któregoś tam roku symuluje zmiany biegów, więc objaw raczej dobry
 12. teraz ostatnio nie świeci ale wygląda na to że to świeciła lampka regulacji wysokości świateł drogowych - raz świeciła raz nie ale nie włączałem drogowych - jeszcze to sprawdzę, w każdym razie lampka żółta po prawej
 13. + jazda na przeciwmgłowych w słoneczny dzień
 14. Chyba się lekko mylicie. Czym innym jest przyspieszanie w trakcie jazdy po zwykłych drogach. Tam, gdzie grozi to wypadkiem. Osobiście uważam to za próbę zabójstwa. Co innego, jak macie wolną przestrzeń, wszystko widoczne i możecie pokazać "Panu Władcy", że jego fura jest za słaba. Pewnie Wy zawsze nadstawiacie drugi policzek. Już prawie w to wierzę.
 15. Dziś Krasnobrodzie też spotkałem Imprezy.
 16. Zmieniłem sprzęgło w Forku. Założyłem cały dedykowany zestaw LUK'a. Sprzęgło chodzi dobrze, wszystko zostało złożone bez większych problemów. Biegi wchodzą gładko, jest cisza nic nie hałasuje. Olej w skrzyni na max. Jest jeden problem i to duży, skrzynia bardzo się grzeje. Po przejechaniu 40 km spokojnie bez obciążeń skrzynia jest tak gorąca że nie można jej dotknąć. Co mogło pójść nie tak ??
 17. Wtorek w Zamościu:
 18. U mnie to samo. Ciągle coś.
 19. Dzisiaj w Łodzi na ul.Wojska Polskiego w okolicy stacji Orlen, dobrze słyszalna impreza STI bugeye. Za późno zauważyłem, że oświniaczona...zresztą i tak byłem piechotą więc co najwyżej pajacyka bym zrobił Pozdrawiam...brzmi i wygląda jak Subaru, encyklopedyczny przykład.
 20. Witam. W teście przed ewentualnym zakupem Forestera XT zauważyłem, że skrzynka CVT w tym aucie pracuje podobnie jak skrzynka hydrauliczna. Po zrobieniu kick down (wciśnięciu do podłogi) silnik wszedł na maksymalne obroty gładko, ale potem schodził z obrotów stopniując podobnie do automatu hydraulicznego. Naliczyłem co najmniej 3 stopnie. Moje pytanie jest czy może to być objaw defektu, czy też zużytej CVT. Auto ma przejechane 150 000 km. Z góry dziękuję za jakąś informację.
 21. Obciążenie potężne więc wynik jest jaki jest. Dobrze, że nie miałeś przeciwnego wiatru bo wysoki prześwit powoduje, że XV źle się czuje gdy jedzie pod wiatr.
 22. Aqstyk

  E-Boxer

  Ale my całą rodziną uwielbiamy słońce! Dobra bo za chwilę admin nas upomni;-)
 23. RedSasza

  Spalanie XV II

  No to teraz ja. Gdańsk - Narewka. 500 km (S7 - trochę bardziej lokalnych dróg - S8 - znowu bardziej lokalnie). 3 osoby, bagaż na 2 tygodnie, 3 rowery na dachu. Wyszło 9 l na 100 km.
 24. Latem to chyba powinno się jeździć na północ? Na południe to zimą, raczej.
 25. Zdecydowanie dotarty. Ty.
 26. Aqstyk

  E-Boxer

  Nieee ten kierunek to nie dla mnie;))) południe europy:))
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...