Jump to content

Turbo

Użytkownik
 • Posts

  889
 • Joined

 • Days Won

  2

Turbo last won the day on September 27 2017

Turbo had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna

Recent Profile Visitors

1216 profile views

Turbo's Achievements

..:: Profi ::..

..:: Profi ::.. (4/13)

724

Reputation

 1. Mało tego, chociaż nie wiem czy chcemy iść w kierunku wygrzebywania takich rzeczy z kiepskiego źródła jakim są komentarze do filmów, ale można też znaleźć takie: "zaje*ales taksówkarza, który osierocił rodzine, karma wraca. Teraz czas na to, żebyś ty cierpiał". Teraz też żebyśmy mieli jasność - napisałem to info o dzieciach, bo też trochę świadczy o ludziach którzy tam się naparzali na ulicy (umówmy się - 2 dzieci w wieku 19 lat to nie jest najlepsze świadectwo odpowiedzialności), natomiast w żaden sposób nie tłumaczy to zachowania kierowcy, bo to co widać na nagraniach nadaje się na jakieś GTA KatoVice a nie na rzeczywistość i dla mnie to jest zatrważające co tam się stało.
 2. Jak informują lokalne i regionalne media, zmarła 19-latka osierociła dwoje małych dzieci.
 3. @MateuszWwa ty czytasz czasem te brednie które wypisujesz (od dawna zresztą), zanim klikniesz "Dodaj odpowiedź" ? Tu nie ma co interpretować i przeinaczać, bo to są same z siebie takie głupoty, że głowa puchnie.
 4. Turbo

  Filmy

  WRX u Petrolheada:
 5. No więc o to chodzi, nie rozumiem co to za argument, że w innych jeszcze jakichś krajach też cos tam wprowadzili. Te rozwiązania są dziwne i mi się zwyczajnie kłócą z dość fundamentalnym poczuciem sprawiedliwości, nawet jeśli nie jestem osobą której by miały szansę dotknąć. Zaskakujące jest, że coś takiego przechodzi w sądach, chociaż dyskutujemy dość po łebkach o tych przepisach więc może obraz jest niepełny
 6. Dla mnie osobiście to nie problem, nie pożyczam komukolwiek swojego auta i nie zamierzam. Ale znam rodziny gdzie jednym samochodem jeździ ojciec, wujek, córka w zależności od potrzeb i wydawałoby mi się skrajnie niesprawiedliwym ukaranie właściciela auta, za to że inny jego użytkownik zrobiłby coś głupiego. To że Duńczycy coś sobie wymyślili, nie czyni tego automatycznie nie wiadomo jak mądrym.
 7. Trochę to jednak głupie, że odpowiadasz za coś co zrobiła inna osoba.
 8. Niestety, zrobisz rozsądny odstęp, to co chwilę jakiś przygłup będzie uznawał że to jest miejsce dla niego, żeby się mógł władować. Nie da się jechać płynnie, co chwile trzeba przyhamowywać żeby powiększać odstęp W mieście podobnie - nie jedziesz 70 przez centrum, to wręcz czuć na karku oddech typa w Oktavii czy innym X5. I akrobacje między pasami, żeby u celu być 3 samochody wcześniej. I co widzę najczęściej - przeloty na wczesnym czerwonym... I nie ma na to rady - policji na drogach nie ma, więc nie ma konsekwencji, a w tym kraju bez solidnego bata, niczego się większości ludzi nie nauczy.
 9. Można mieć trylion praw i przywilejów przyznanych, ale nie uratuje to przed tym, że ktoś może być z a tym kółkiem pijany, zagapić się, być po prostu gównianym kierowcą itd - co to za problem przystanąć na półtorej sekundy i upewnić się że samochód się rzeczywiście zatrzymuje? Tak samo ja zawsze rozglądam się na obie strony, nawet jeśli przechodzę przez jednokierunkową ulice - nigdy nie wiadomo. Upieram się, że w 99% przypadków pieszy ma w swoich nogach wszystko co potrzebne żeby nie zostać przejechanym. Nie mówię, żeby na pieszego zrzucać cały ciężar, bo wtedy przejście przez ulicę będzie wyglądało jak gra we Froggera - ale w podstawowe zasady: ograniczone zaufanie + szczególna ostrożność powinny być wpajane ludziom.
 10. Nie lubię Epica jako firmy, nie lubię jej szefa i stylu dyskusji jaki uskutecznia, nie chce też mieć kolejnego launchera na kompie.
 11. Ja omijam Epic szerokim łukiem. Tymczasem na GOG kolejny freebie: https://www.gog.com/game/arma_cold_war_assault
 12. Absolute Drift za free na GOGu https://www.gog.com/game/absolute_drift
 13. Mi rowerzysta wgniótł tylny błotnik 2 lata temu (a więc rzecz stosunkowo trudno naprawialną). Nie uciekł, ale co z tego - rozeszliśmy się, bo nie będę się po sądach ciągał, a taki byłby finał, z uwagi na to, że nikt praktycznie nie ma OC na rower.
 14. Może rower powinno się zacząć traktować jak pojazd, jego zakup powinien być rejestrowany (= konieczność ubezpieczenia, w dodatku łatwo weryfikowalna a la automatyczne kary za brak OC dla kierowców). Skoro można było wymusić rejestrację kart SIM przy zakupie, to i rowery można by było potraktować jakoś podobnie. Jak w grę weszłaby odpowiedzialność za różne drogowe akrobacje, to i zachowanie wielu osób by się zmieniło. Jak dla mnie jest niedopuszczalne żeby rowerzyści mieli praktycznie tylko przywileje i żadnych respektowanych obowiązków.
×
×
 • Create New...