Jump to content

aflinta

Moderator
 • Content Count

  15572
 • Joined

 • Last visited

About aflinta

 • Rank
  ..:: Moderator ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Auto
  Legacy II Turbo, XV II

Recent Profile Visitors

1728 profile views
 1. Jeszcze nie łamie... jazda na zakładkę będzie (nareszcie) obowiązkowa.
 2. @Lisek zniszczenia tapicerki takie, jakby w aucie kapela black metalowa jeździła
 3. Nie to było moją intencją, odniosłem się do narzekania @Tichy na blokady dróg w mieście Krakowie, gdzie i sam stałem oglądając kolarzy. Jak to wygląda w 3City nie wiem (ale szerokości i ilości dróg mogę tylko pozazdrościć).
 4. Kraków to nie Kozia Wólka, by jeden bieg paraliżował miasto - szczególnie w weekend, kiedy ruch jest sporo mniejszy.
 5. Dobra amortyzacja buta rozwiązuje problem Ja tam nie mam nic przeciw temu by pobiegać 1-2 razy do roku, czy przejechać się rowerem po drogach, po których zazwyczaj poruszam się autem. Raz utknąłem na kilkanaście minut jak jechał jakiś wyścig kolarski. Akurat nie wiozłem chorej babci, nie jechałem z żoną do porodu, nie spieszyłem się z rannym dzieckiem na SOR. Ot zwykły powrót z wypadu do miasta z rodziną. Jestem kierowcą, rowerzystą, pieszym, czasem biegaczem. Teraz też stoję w korkach bo budują ważną trasę kolejową i jeszcze kawałek trzeciej obwodnicy (zwykłych remontów dróg nie licząc). Może wszystko nie do końca jest przemyślane i zsynchronizowane jak bym chciał, ale za jakiś czas roboty się skończą i będzie lepiej
 6. aflinta

  Nowy XV e-boxer 2019

  Oczywiście, że jest - być może z jakimiś drobnymi udoskonaleniami, ale koncepcja taka sama. To zależy czy jesteś gotów poświęcić bagażnik na większe akumulatory.
 7. Całkiem możliwe, że żarówka do wymiany. Dajesz kierownicę w dół, odkręcasz maskownicę wokół zegarów (bodaj dwie śruby na dole po bokach i dwie na górze mocujące do daszka). Potem odkręcasz kolejne śruby trzymające zegary i wyciągasz całość odpinając kable. Lokalizujesz żarówkę, kupujesz nową (na 14,4V, bo 12V szybko się spali) i składasz w odwrotnej kolejności.
 8. Czy przypadkiem Q50 nie używa silnika elektrycznego do hamowania i odzyskiwania energii?
 9. Czyli bierzemy pojazd elektryczny, na przyczepie pakujemy generator elektryczny, dopinamy kablem i mamy auto elektryczne w rozumieniu ustawy
 10. W sądzie takie argumenty puszcza się ze ściekiem, dlatego podaj jakieś wyniki pomiarów - najlepiej porównując z jakimś innym podobnym autem - wtedy wszystko będzie jasne. Naprawdę jestem ciekaw jak duże są to różnice. Powszechnie to znaczy gdzie? Znowu prezentujesz jakieś urojenia bez jakichkolwiek dowodów. Co więcej sam napisałeś, że nie wiesz. Skoro nie wiesz to po co zmyślasz? Czytając jak pokrętnie próbujesz dowieść swoich tez, też mam przekonanie o jakiejś misji.
 11. Nie znam się na grubości blach w autach, ale jeżeli masz jakieś wiarygodne porównania to chętnie poczytam. Nie interesują mnie domniemania i niczym nie poparte opinie. Nie masz zupełnie pojęcia o tym czym się w pracy zajmuję, zachowaj więc te opinie dla siebie. Kupiłeś nieodpowiednie dla siebie auto, jesteś sfrustrowany i dajesz temu upust na forum przez zwykłe trolowanie. Daj więc temu spokój albo pozwolę sobie ukrócić Twoje cierpienia tutaj. EOT.
 12. Wiesz czemu hamował w ostatniej chwili? Bo zasięg ES to około 110m, przy prędkości 130km/h to bardzo mało miejsca na zatrzymanie przed ścianą.
 13. Wielkość nie zawsze przekłada się na niezawodność. I ja wcale nie piszę by stosować czujniki z komórek, przecież producenci robią wersję samochodowe czujników a tam matryce mają 10mm lub mniej przekątnej. I są niezawodne i przystosowane do pracy przez wiele lat w ekstremalnej rozpiętości temperaturowej.
 14. aflinta

  Co zamiast XV???

  Moc to prędkość maksymalna, moment obrotowy to przyspieszenie.... Mnie tam porównanie nie dziwi, no może całkiem spora prędkość maksymalna jak na 115KM. Ja nie robię już podziału na SUV, microSUV, miniSUV, crossover.... lodówka to lodówka @Skodziarz ma rację, Skoda to poezja:
 15. aflinta

  Co zamiast XV???

  W końcu jest ponad 300kg lżejsza. Ciężko porównywać hałas zwykłej osobówki z SUVem.
×
×
 • Create New...