Jump to content

ovi

Użytkownik
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

About ovi

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 03/13/1983

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  EKU
 • Auto
  Garfield

Recent Profile Visitors

297 profile views
 1. Przychodzę z projektem haczyka na siatkę z zakupami do bagażnika. Pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zrobienie go z dwóch części (w razie potrzeby przewiezienia jakiegoś gabarytu) można haczyk wyjąć nie odrywając podstawy: Złożony: Otwory w haczyku zrobiłem, gdyby zaszła jakaś potrzeba pociągnięcia linki, siatki, przymocowania czegoś. Rozłożony:
 2. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Tylko w tym przypadku lepiej użyć innej metody niż druk 3D. Tak jak pisałem wyżej. Tam gdzie drukuję to może na moje szczęście nie jest w mojej firmie
 3. Jeżeli mogę zapytać gdzie pracujesz, bo jeszcze drukarki o takich rozmiarach to nie widziałem. Może być priv. Ja mam dostęp raptem do Zortaxa. Oczywiście gdyby zaszła potrzeba wydruku w metalu to też się znajdzie firma co takie usługi świadczy. Ale, wg mnie najważniejsze pytanie jest takie: czy do takiego rzeźbienia jest ekonomiczne uzasadnienie. Bo do haczyków do dywaników było. Haczyków na siatki z zakupami w bagażniku w zasadzie brak. Do czego zmierzam. Taka osłona silnika, dyfra z tworzywa wg. mnie jest bez sensu. Wytrzymałość tego materiału będzie słaba. Druk z metalu wyjdzie kosmicznie drogo. Może lepiej pójść w te stronę. Zrobić projekt 3D, dać da wyceny jakiemuś zakładowi co ma wykrawarkę lub laser oraz krawędziarkę. Porównać cenę z ASO. Wie ktoś może z jakiej grubości blachy są te osłony?
 4. Tak. Przyklejane na taśmę dwustronną (mocną). Osłona na maskę - jaki gabaryt? Masz jakiś przykład? Co do osłon pod silnik, skrzynię i dyfer to chyba żart, co? Też do zrobienia, wydaje się że to może być bardzo dobry pomysł. Pytanie jakie ona ma wymiary? Bo w druku 3D jesteśmy nieco ograniczeni gabarytami. Chyba, że ramka składana? Też jest taka opcja. Ma ktoś taką ramkę bym mógł "zdjąć" wymiary z niej?
 5. Byłem ciekaw czy ktoś o tym pomyśli. Zabieg świadomy i zamierzony. To w takim razie biorę się za projektowanie. Ogłaszam i deklaruję, że projekt będzie gotowy i przetestowany do końca lutego 2020. Dziękuję!
 6. Testuję już ponad miesiąc i jest OK. A dziękuję :D, teraz pora na dorobienie haczyków do bagażnika na siatki z zakupami. A najważniejsze, bo z rozpędu nie dopisałem podziękowań dla Jarka @keyman za udostępnienie oryginalnych haczyków. Bez niego bym nic nie zrobił.Dzięki wielkie!
 7. Wracam do Was aby podzielić się zdjęciami z wydruku haczyków do wycieraczek. Wydruk zrobiony z materiału PC ABS, podstawę zrobiłem szerszą o 4mm. koszt 1szt. - 25zł. Mała fotorelacja poniżej:
 8. A ja natrafiłem na coś takiego, a że idą święta...
 9. Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Ale potrzebuję znać konkretną wartość luzu jaka jest od strony koła do elementów zawieszenia. W warunkach domowych nie mam jak tego sprawdzić więc wydaje mi się, że Państwo jesteście najlepszą osobą/osobami która może podać ten wymiar. Tak jak pisałem już wcześniej: Zarówno Konig jak i Pewag dodali do swoich konfiguratorów (po mojej korespondencji z nimi) rozmiar opon 225/60 R17 dla XV (bo kiedy szukałem to ten rozmiar opon był niedostępny). Z tym się akurat liczyłem i nie oczekiwałem iż któreś łańcuchy były wcześniej sprawdzane pod kątem dopasowania. Jeżeli podadzą mi Państwo ten prześwit wtedy na pewno coś dobiorę. Nawet jak to będzie 0mm, to będzie to znacząca wiadomość, bo wybór będzie tylko jeden: Konig K-summit. Ale to co Pewag mi zaproponował czyli 11,5mm to wątpię by podeszło. Pozdrawiam, Marek.
 10. @radix99 jeżeli masz oryginał na którym mógłbym się zawzorować, zdjąć wymiary, itp. to jest szansa, że wymyślę jak to zrobić. Tylko pytanie pozostanie ile to będzie finalnie kosztować w porównaniu z oryginałem. Ale nasze zawsze może zostać ulepszone
 11. Myślę, że w okolicach 50 zł za komplet (2 sztuki).
 12. Zamówione pierwsze prototypy: Jak odbiorę to wstawię zdjęcie prawdziwego przedmiotu.
 13. Trochę czasu już minęło, więc pozwolę sobie podbić pytanie do @DZIAŁ TECHNICZNY.
 14. Wołam @keyman, robi się. Jutro Ciąg dalszy...
 15. Mogę potwierdzić. W dodatku mają pomarańczowy szew
×
×
 • Create New...