Jump to content

PRIMAR

Użytkownik
 • Content Count

  1056
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

169 Wspaniały

About PRIMAR

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  KRK
 • Auto
  Infiniti QX 30 2,0t

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wielki smutek ... [*]
 2. Jest na PC, ale w komórce nie. Fajnie wypatrzyłeś.
 3. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Przesadziłem z tym "... wszystkiego".
 4. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Myślę, że to "Š.....?" to tylko prowokacyjnie, a spodziewać się możemy ... wszystkiego.
 5. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Ja po różnych przymiarkach i analizach wybrałem leasing. Finansowo wyszło księgowemu lepiej. Dodatkowo, te różne Smartplany nie sięgają dalej niż 3 lata, a ja autem chcę jeździć 5. Wykup po zakończeniu okresu wynajmu się nie bardzo opłacał, ze względu na "dziwnie" ustalaną wartość auta. Dodatkowo to, o czym @GREGG pisał - każda ryska obniża wartość auta. Znalazłem w sieci takie wytyczne do określania wysokości odliczeń - nie jest wesoło, nawet jeżeli auto jest tylko zwyczajnie eksploatowane. Zawsze znajdzie się jakiś odprysk lakieru - na masce od kamieni, czy na drzwiach od sąsiadów na parkingach. Kiedy rozważałem Volvo XC40 w formie wynajmu, to okazało się, że wtedy przy tej formie "zakupu" nie oferowali modelu z napędem na 4 koła. Tak więc skończyło się na leasingu.
 6. PRIMAR

  XV 2.0 e-Boxer

  To akurat dość powszechnie znany fakt. Wystarczy wygooglać https://tinyurl.com/toucsd6
 7. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  ... i jaki wygodny fotel.
 8. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Przeglądając archiwalne zdjęcia przypomniałem sobie zabawne zdjęcie mojego XV-a, które zrobiłem przed rokiem. Zero Photoshopa, tylko odbicie w szybie okna.
 9. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Może QX30? 202 mm, 211 KM, 350 Nm , 0-100 7,3s
 10. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  @Michał KrupaTak - traktor na łańcuchach. Niestety TomTom ma nie od dzisiaj problemy z tzw. "kategoryzacją dróg". Google Maps tam nie działało, brak zasięgu, a nie miałem wgranych offline-owych map. O tym, że mam MapsMe zapomniałem. BTW. Kiedy kierowca traktora dowiedział się, że przyjechałem tą drogą ze Słowacji, to powiedział z podziwem: "O ku...!".
 11. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Nie tak mało - 202 mm, ale tu potrzeba by wieeele więcej.
 12. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  No to ja w kwestii wad i zalet aut. Wczoraj wracałem z nart ze Słowacji przez Zakopane. Zawierzyłem ślepo TomTom-owi, ale mnie wypuścił na drogę, która szła skrajem lasu, zaśnieżona jak diabli, momentami nieźle pod górę: https://goo.gl/maps/h19EcuFpiXwu3p5Y9 Kiedy się zorientowałem, że nie jest wesoło, było już za późno, bo musiałbym się cofać kilometr, krętą, wąską drogą na jedno auto. Pojechałem więc dalej, prawie 3 km. Wóz się spisywał super szedł do przodu jak zły, napęd AWD rewelacyjnie, kierowca też chyba nie najgorzej. Na prawym żona dostawała spazmów. Niestety, przy samym końcu, jakieś 150 m przed wjazdem na asfalt zniosło mnie w lewo w pole i siadłem podwoziem w głębokim śniegu. Reszta na filmie: https://photos.app.goo.gl/9yAdx61JSfAd1xkX6 P.S. Tym razem nie sprawdziło się powiedzonko: "Im lepszy napęd, tym dalej po traktor." Był dość blisko.
 13. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Dokładnie takich samych wniosków doszedłem. Nie chciałem nic więcej.
 14. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  W ostatnie dwa weekendy byłem w Zakopanem i w Bukowinie. Trochę się obawiałem tego wyjazdu, bo wiedziałem, że tam jest prawdziwa zima, a w zeszłym roku nie miałem okazji sprawdzić, jak działa AWD w Infiniti, bo zima się za szybko skończyła. Szczególnie byłem niespokojny o wyjazd z mojego garażu w Zakopanem (stromo i ślisko). Okazało się, że obawiałem się niepotrzebnie. Bywało ślisko, ale AWD w QX30 radził sobie nie gorzej niż w XV. Nie było najmniejszego problemu. Może jeszcze nie trafiłem na ekstremalne warunki, ale jak na razie jest OK.
 15. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Lekki offtop - mały przyczynek do informacji o chńskiej technice: https://spidersweb.pl/bizblog/chiny-kosmos-usa-nasa/
×
×
 • Create New...