Jump to content

PRIMAR

Użytkownik
 • Content Count

  1007
 • Joined

 • Last visited

About PRIMAR

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  KRK
 • Auto
  Infiniti QX 30 2,0t

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jasne. Kiedyś z konieczności jeździłem przez 3 tygodnie długim Fordem Transitem. Też ustępowali miejsca ...
 2. W porównaniu z Wranglerem to mikrus, krótszy chyba o ponad 20 cm. Ja mieszkam w zatłoczonym centrum, dużo jeżdżę i parkuję w centrum. Czasem kilkanaście cm się liczy. XV - 16 cm, QX30 - 18,5 cm mniej od Forka. Zdarza się, że wzdycham - "Szkoda, że nie pojechałem Micrą żony."
 3. Forek, jako auto miejskie? Nie wiem, jak gdzie indziej, ale przy krakowskich problemach z parkowaniem, takie duże auto raczej nie ułatwia życia.
 4. W czasie ostatniego przeglądu mojego XV (2014) (przy 75 tys.) zalecono dynamiczną zmianę oleju przy następnym przeglądzie - 90 tysięcy. Pewnie bym zrobił, ale ... Jaś nie doczekał ...
 5. Jeżeli Twoje auto jeździ w warunkach większego zapylenia, to z punktu widzenia "komfortu pracy" silnika, chyba sensowniejszym działaniem będzie częstsza wymiana filtra OEM.
 6. @keyman Jest to jakaś koncepcja - do przemyślenia.
 7. Abstrahując od faktu, że Infiniti się wycofuje z Europy i pewnie teraz bym QX30 nie kupił, to auto nadal mnie cieszy. Wygodne, doskonale się trzyma drogi, dynamiczne. Oczywiście ma swoje minusy (trochę archaiczny system infotainment) ale o tym wiedziałem przed zakupem. Silnik (to nic, że sporo pali) i dwusprzęgłowa skrzynia współdziałają z sobą OK i bardziej to lubię niż CVT w starym XV. Wyprzedzanie stało się mniej męczące, bo trwa krótko, szczególnie po przełączeniu na tryb "sport". Co do jakości AWD, to nie miałem wiele okazji by to sprawdzić, ale spod garażu w Zakopanem wyjeżdżałem w zimie bez specjalnych problemów. Oczywiście, pewnie będzie spora utrata wartości, ale najwcześniej za 5 lat się będę tym przejmował. Jedyny problem - mimo, że nalepiłem sobie na tylnej klapie wyraźną świnię, to subarowcy jakoś nie odpowiadają na moje pozdrowienia.
 8. Michał, z czystej ciekawości - na co zamieniasz?
 9. Myślę, że tutaj coś znajdziesz: https://autosiatki.pl/ Są siatki mocowane do haków oraz siatkowe kieszenie na rzepy.
 10. A Ty dostojnie na tylną kanapę?
 11. W naszej rodzinie też to popieramy - Bruno siedzi z tyłu.
 12. Kiedy miałem Lanosa zadałem serwisowi pytanie, jak wyłączyć poduszkę pasażera. Usłyszałem w odpowiedzi, że filozofia Subaru jest taka, że dziecko wozi się z tyłu.
 13. W Infiniti zalecają po 2000. Wymieniłem.
 14. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Dzięki, jak na razie jestem zadowolony. Niestety Jeepa skreśliłem od razu, ze względu na doświadczenia mojej znajomej. To nie była jej opinia, lecz obserwowałem to auto na bieżąco przez 4,5 roku, odbierałem ją, a czasem auto z serwisu itd. Stąd uprzedzenie do marki, może niesłuszne. Moje wymagania co do prześwitu i napędu nie wynikały z chęci jazdy w terenie, lecz "specyficznego" wjazdu do mojego garażu w Zakopanem, szczególnie w zimie. Tak więc własności terenowe były drugorzędne. Jak na razie Infiniti spełnia moje oczekiwania i jeżdżąc nim mam banana na twarzy. Oby tak dalej. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...