Jump to content

Szürkebarát

Nowy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

About Szürkebarát

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..
 • Birthday 04/29/1958

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  Subaru XV 1,6 Comfort MY19

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mnie kiedyś uratowała Astra I choć sama poległa. Na koniec moich jazd kupiłem Subaru XV.
 2. Do konkursu picia Pinot Gris/ Gezwurtztraminer/ Szurkeberat/ Pinot Grigio to może jeszcze jeden raz bym się przymierzył, późnym latem najchętniej i nad Balatonem ale przecież nie kupiłem XV 1,6 w automacie po to żeby się ścigać. Może jestem głupi ale nie aż tak.
 3. Dziękuję za uważne czytanie moich postów choć wiele jeszcze przed tobą jeśli chodzi o zdumienie. Wycieczki ad personam nie ad rem powodują nieodmiennie moją gwałtowną reakcję. Im bezczelniejsza wycieczka ad personam tym gwałtowniejsza reakcja. To się nie zmieni i tak też jest w realu. To może wróćmy do tematu czyli "czy kupił bym jeszcze raz XV"?
 4. Ja dałem zarobić wszystkim po kolei w Subaru kupując nowy samochód, taki miałem kaprys a moderatorem można przecież być na innym forum... Z tego co czytałem na forach i usłyszałem u Krupy to raczej Subaru z dieslem się rozstał. Właściwie brak diesla w ofercie też ani mnie grzeje ani ziębi, najeździłem się dieslami do użygu.
 5. A czego, arogancji wobec klientów bo chyba nie... ekologii?! "bierzcie co dajemy i bez dyskusji bo to Subaru i wiemy lepiej co dla was jest dobre"? Ja akurat potrzebowałem z automatem więc brak manuala w ofercie ani mnie grzał ani ziębił.
 6. Jeśli chodzi o ofertę XV MY19 to przyoszczędzili chyba już na wszystkim, poczynając od braku w ofercie silnika 2.0, że o manualnej skrzynce nie wspomnę. Braku diesla nie żałuję bo to była wtopa. Ale nie żałuję i polecił bym choć potrwa zanim przyzwyczaję się, że niewiele mam do powiedzenia a samochód i owszem, wiele.
 7. Słusznie, to nie miejsce na elementarną fizykę i bardzo się cieszę, że jednak zauważyłeś istnienie odpowietrznika zbiornika paliwa. Bez względu na to jak on działa to widocznie w Subaraku kolegi JC15 nie działa. Jednak nie przekonasz mnie, że po za zbiornikami na LPG/ LNG/ CNG albo i na wodór, zbiorniki paliwa w samochodach są zbiornikami ciśnieniowymi. Podobnie jak inne większe zbiorniki na ciecze w tym ciecze palne. Gdyby tak było do czego służyło by to http://limet.pl/kategoria/zawory-oddechowe ?
 8. Doobrze kombinujesz! Odkopałem ze złogów poprzedniego auta płytę do nauki węgierskiego. Już mam ją w Szarym Mnichu i jak zaczną mi się nudne jazdy to wracam do nauki języka węgierskiego. Bądź dzielny i przeczytaj instrukcję obsługi ;-)
 9. Z całym szacunkiem, jako świeżynka ujeżdżający mojego pierwszego Subaraka, chciał bym oznajmić że w wielu użytkowanych wcześniej pojazdach podłych marek takie zjawisko nie występowało. Po co to podciśnienie w zbiornikach paliwa samochodów Subaru, żeby im podnosiło tył?!
 10. Tak, propaguję od lat zdrowy rozsądek a zawodowo zajmuję się też ryzykiem i bezpieczeństwem pojmowanymi szeroko więc jakbyś miał więcej wątpliwości to jako forumowiczowi tego forum bezpłatnie pomogę na priv. Wiesz, że rozpatrywanie atmosfery wybuchowej musi nastąpić gdy przewidywana jej objętość przekracza 0,01 m3 czyli 10 litrów? To taka mała chmurka, jak poduszka. Jednak prymitywnych rozwiązań problemów w rodzaju "połóż się bo możesz się przewrócić" nie spodziewaj się ode mnie. Zatem jest zgoda? Odpowietrzenie zbiornika paliwa w Subaraku kolegi JC15 nie działa? Zdaje się że może to być punkt (7) na schemacie.
 11. Poluzuj majty. Kupiłem swojego Szarego Mnicha bez żadnej łachy, zapisów czy innych dziwactw. Umowę przedwstępną podpisałem 1 marca, w połowie kwietnia już był w Polsce i mogłem odebrać go przed Świętami ale miałem inne sprawy na głowie. Co prawda, po za dywanikami x2 i maty do bagażnika, nawet breloka czy jakiegoś T-shirta nie dali a papiery auta dostałem w koszulce z OfficeDepot. Nawet nie w jakiejś obwolucie z logo Subaru czy choć w takiej reklamówce. Przysłaną ankietę wypełniłem i już wiedzą co na ten temat uważam. Szczerze,nie narzekam..... Ty tak o fabrycznych Yokohamach?! Dealerowi powiedziałem, że chciał bym dostać Subaraka na Nokianach ale to się okazało dla niego awykonalne i mam Yokohamy. No i słyszę je...
 12. Czyli otwierając wlot zbiornika paliwa w każdym samochodzie podczas tankowania legalnie odbezpieczamy bombę? Oczywiście już od wielu lat "pistolety" dystrybutorów muszą odsysać pary paliw ale przecież ten układ szczelny nie jest. A co z napełnianiem zbiorników stacji benzynowej z autocysterny, co się dzieje z nadmiarem par ponad lustrem cieczy podczas zlewania paliwa do zbiornika? To się dzieje nie tylko z powodu zmiany objętości paliwa w zbiorniku ale też temperatury, bo paliwo w podziemnym zbiorniku ma temperaturę co najwyżej 10-12 stopni Celsjusza a cysterna która przyjedzie w upalny dzień przywiezie paliwo o temperaturze 30 i więcej stopni. Czy myślę logicznie? Niestety, nasza polemika nie tłumaczy dlaczego w zbiorniku paliwa Subaru kolegi JC15 wytwarza się podciśnienie. Według twojego wyjaśnienia takiego zjawiska być nie powinno więc pomyśl logicznie, wszystko jest w porządku czy nie?
 13. Pomimo tego, że dopiero zacząłem jeździć Subaru uważam to za nienormalne. Co prawda tylko dwa razy napełniałem zbiornik mojego XV ale "łapczywego zasysania powietrza" podczas odkręcania korka wlewu paliwa nie zaobserwowałem. Ale jeśli ktoś rozwija swoim Subarakiem duże prędkości, w długim czasie i paliwo ubywa w tempie poważnym, to może może podciśnienie się wytworzy.
 14. Przestawiłem Szarego Mnicha spod kasztanowca na otwartą przestrzeń bo poranne burze nad Warszawą były na prawdę gwałtowne. Mózg zaczął mi przeliczać to co widzę na wyświetlaczu podczas cofania na odległość w realu.
×
×
 • Create New...