Jump to content

spawalniczy

Użytkownik
 • Content Count

  2664
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

spawalniczy last won the day on January 1 2018

spawalniczy had the most liked content!

Community Reputation

460 Wspaniały

About spawalniczy

 • Rank
  ..:: Forumus maximus ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Poznań
 • Auto
  XV - MY18
  był OBK 2,5 - MY15

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest tak samo, jednak są drogi na których trzeba by mieć kierunkowskazy włączone non stop - na zmianę - raz prawy, raz lewy. Często trzeba przekraczać także prawą linię, żeby nie zaliczyć czołówki z autobusem jadącym z przeciwka. Takie mamy drogi lokalne niestety. Na niektórych został tylko gruz - ale pasy malują systematycznie. Poza tym system wykrywa czasami wzdłużną linię powstałą po naprawie jezdni jak pas ruchu i też trzeba znieczulić system, jeśli takie łaty są na dłuższym odcinku.
 2. spawalniczy

  XV 2.0 e-Boxer

  Na tym filmie dokładnie widać, że przy 140km/h są mniej więcej o 1000 obr wyższe niż w XV 2.0. Spalanie przy 140 km/h kosmiczne.
 3. spawalniczy

  XV 2.0 e-Boxer

  Tak jest dopóki jedzie na najwyższym biegu, przy nieco szybszej stałej prędkości skrzynia redukuje do 6 przełożenia i tak już zostaje - obroty wtedy rosną. Za mały moment na najwyższe przełożenie. A próba przyspieszenia przy tej prędkości też powoduje przeskok przeskok na 4000 obr.
 4. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  Dokładnie, do tego bardzo dobre warunki gwarancji i bardzo dobry serwis. Chciałbym takiego podejścia i standardów w serwisie Subaru.
 5. Dużo zależy od kształtu kamienia, kierunku i kąta pod jakim uderzy. Kiedyś w focusie oberwałem przy prędkości autostradowej kamieniem wielkości sporego ziemniaka. Uderzenie było tak silne, że dosłownie zeszlifowało warstwę szyby. Były w miejscu uderzenia głębokie matowe rysy. Jednak szyba nie pękła. Ale to jeszcze było przed erą eko szyb.
 6. Rozmawiałem z mechanikiem który naprawiał mi szybę w XV. Jego zdaniem problem z jakością szyb polega na coraz cieńszej zewnętrznej warstwie. Kiedyś ta od środka i ta z zewnątrz miały solidną grubość (i odporność). W aktualnie produkowanych ta zewnętrzna jest tak cienka, że pęka od patrzenia - byle mały kamyczek i trzeba płacić kolosalne kwoty. I pewnie o to w tej zabawie chodzi.
 7. spawalniczy

  Spalanie XV II

  Taa, jak zwykle najwyższy standard usług...
 8. spawalniczy

  Spalanie XV II

  Ja po pierwszych kilku tysiącach km zalałem w ASO 0W30. Oczywiście straszyli mnie tak jak Ciebie. Teraz silnik ma coś koło 40 kkm. Może się nie rozsypie do końca gwarancji, której wg ASO już nie mam. W OBK zalałem na początku 0W40 i przy 90kkm silnik był jak nowy - nie brał grama oleju.
 9. W Australii podstawowe paliwo ma 91 oktanów i na takim według strony australijskiej można jeździć (zakładka engine) link Nasze auta mają podane minimalnie 95 oktanów. Być może ma to wpływ na osiągi.
 10. Auto centrum nie zrobiło rzetelnego testu. Przecież to nie jest normalny start. Kierowca trzyma równocześnie hamulec i gaz - utrzymując wysokie obroty. Nikt tak nie jeździ na co dzień - wyniki będą przekłamane.
 11. Czy to serwis hamulców, czy montaż alarmu - zawsze tak samo... czyli byle jak.
 12. No niestety - cały urok posiadania Subaru - dlatego niestety ja po 10 latach takich doświadczeń z ASO lokalnym oraz po uskutecznianiu emigracji serwisowej powiedziałem dziękuję. Co do akumulatorów, to w czterech autach miałem wymieniane na gwarancji - jeden kilka dni po zakupie nowego samochodu. Raz rozładowali mi kompletnie w ASO na przeglądzie. Przyjechałem po odbiór a OBK wisiał bez życia na podnośniku - napięcie na klemach 8V. Jak - nie mam zielonego pojęcia. Był problem z odpaleniem, bo nie było odpowiedniego sprzętu pod ręką.
 13. Kolega @aflintanapisał dwa posty wyżej. Jest jak zwykle - czyli słabo. Czytam i przypominam sobie moje doświadczenia jeszcze ze starym systemem w OBK MY15. Było dokładnie tak samo. Nowa aktualizacja - mapa stara. Brak adresów, ulic, albo adresy przypisane do miejsca na tej samej ulicy ale 3 km dalej. Nie musisz mieć uruchomionego samochodu przez 40 minut. Z tego co pamiętam zgaszeniu i ponownym zapaleniu samochodu aktualizacja startuje z miejsca w którym się zakończyła.
 14. Nawet, jeśli to skóra (częściowo), to jest bardzo marnej jakości. Piszę o XV MY18. Szorstka i sztywna - niemiła w dotyku. Miałem w OBK fotele obszywane za pośrednictwem ASO i tych produktów nie można porównywać, dzieli je przepaść.
 15. Ja też polecam, ale nie taką ciemną. Lepiej jaśniejszą za to z dodatkowymi filtrami zatrzymującymi promieniowanie podczerwone. Jeździłem kiedyś samochodem bardzo ciemnymi szybami zimą - jak dla mnie słabo - z tyłu było jak w blaszaku. Co kto lubi. Jasną z filtrem IR robiłem też okno dachowe - sporo mniej grzało w głowę.
×
×
 • Create New...