Jump to content

spawalniczy

Użytkownik
 • Content Count

  2415
 • Joined

 • Last visited

About spawalniczy

 • Rank
  ..:: Jego Forumowatość ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Poznań
 • Auto
  XV - MY18
  był OBK 2,5 - MY15

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  Wybrałem XV dla żony do jazdy miejsko podmiejskiej z premedytacją. Jest to optymalne rozwiązanie. Ale pisanie o tym samochodzie, że jest wyjątkowy i dużo lepszy od konkurencji to w mojej ocenie przejaw bardzo dużego optymizmu.
 2. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  Nie znam mazdy. Generalnie, żeby ten warunek był spełniony auto powinno mieć duży moment, czyli silnik z turbo lub o dużej pojemności. W dzisiejszych realiach, głównie to pierwsze.
 3. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  A to zazwyczaj idzie w parze.
 4. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  Przyspieszać 0-100 pewnie większego sensu nie ma - bezpieczniej wyprzedzać od 60 - 120 już zdecydowanie tak...
 5. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  A najlepiej jedno i drugie jak u konkurencji za dopłatą...
 6. Wczoraj jechałem w 4 osoby + bagażnik zapakowany pod roletę. Przejechałem po autostradzie 130 km z tempomatem ustawionym na 130 km/h. Spalanie z tego odcinka wg komputera to 7,9 l /100 km. I to by było powiedzmy jako tako. Wiem, że warunki drogowe mogą być różne, ale + 2l w Twoim przypadku przy takiej samej prędkości na tempomacie, to bardzo duża różnica. Jestem ciekaw z czego wynika.
 7. Załadowanym Outbackiem przy takiej prędkości nigdy nie przekroczyłem 10l/100 km. Bardziej 9-9,5. Przy stałej prędkości masa nie ma tak dużego znaczenia na zużycie paliwa, jak np. w mieście.
 8. Można na to spojrzeć i tak... Ja patrzę z innej strony - auto nowocześniejsze, mniejsze, lżejsze, słabsze o gorszych osiągach pali więcej niż od swojego większego, cięższego i sprawniejszego brata. Trochę słabo - spodziewałem, że będzie odwrotnie. Coś poszło nie tak...
 9. spawalniczy

  Hak i wiązka do xv 1

  Ja też pamiętam mniej więcej taką kwotę za montaż w ASO.
 10. Wszystko fajnie, tylko spalanie w poniższych warunkach wyższe niż w OBK 2,5l.
 11. spawalniczy

  Hak i wiązka do xv 1

  Tak Bardzo dobry pomysł - super sprawdza się w praktyce. Kilka lat temu kupiłem hak Westfalia wraz z dedykowaną wiązką do nowego wówczas OBK. ASO bez problemu i za rozsądne pieniądze zamontowało mi hak. Nikt nie straszył mnie utratą gwarancji ani nie namawiał za wszelką cenę do zakupu akcesoryjnego haka. Zresztą z tego co pamiętam czas oczekiwania był nieakceptowalnie długi. Westfalię miałem praktycznie od ręki.
 12. Było by pięknie, ale to chyba ze dwa pokolenia muszą minąć - i to pod warunkiem, że Państwo zainteresuje i skupi się na prawdziwym szkoleniem kierowców a wydawaniu certyfikatów za poprawne przejechanie tyłem łuku.
 13. Ja kupiłem w Norauto i jak dla mnie pod względem wymiarów i jakości jest OK.
 14. W BMW fajne jest to, że możesz w domu w dedykowanej aplikacji na telefonie wyszukać sobie miejsce docelowe i wysłać je do nawigacji w samochodzie. Po odpaleniu auta zaczyna się nawigowanie do wybranego celu. Nawigacja potrafi też wyszukiwać po nazwach - wystarczy wpisać np. miejscowość i słowo restauracja - pojawia się wtedy lista restauracji w danej miejscowości z adresami. Co ciekawe, mapy są od HERE - czyli firmy, która dostarczała wcześniej mapy do Subaru i które to mapy w naszych autach miały dużo błędów.
 15. spawalniczy

  Co zamiast XV???

  W Foresterze to nie nowość, nie wiem dlaczego poskąpili tego udogodnienia w XV. Szkoda, że zrezygnowano z ergonomicznego pokrętła od dmuchawy na rzecz przycisków. Fajne pokrętło pd XMode.
×
×
 • Create New...