Jump to content

BiP

Użytkownik
 • Content Count

  290
 • Joined

 • Last visited

About BiP

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  zachpom.
 • Auto
  OBK-i 2, jimny
 • Zainteresowania
  wino, kobiety, outback

Recent Profile Visitors

574 profile views
 1. Nie mam. Mam 230v w miejsce broka DEFA.
 2. Sprawdź "planar". Podobno jest oficjalne przedstawicielstwo i serwis.
 3. Zawory wyreguluj. Podstawa przy lpg. Jeśli nie będzie korekt, sprawdź ciśnienie. Jakieś 10 lat temu za regulację w tym modelu ASO po vinie zadeklarowało koszty powyżej średniej krajowej. "bo chyba silnik trzeba będzie wyciągać..." Całe szczęście już ich nie ma.
 4. Taaa. Zdarzyło się nie odpiąć, odpięło się samo. Co mnie wkurza, to te ćwiczenia poranne. No trzeba się schylić, żeby się odpiąć. Za to zagrzany silnik startuje inaczej. Na lpg przełącza się natychmiast. Ciepło czuję nawet na ATF - niepodłączony na mrozie ma delikatne ślizganie na pierwszym zapięciu 3. biegu, podłączony jedzie jak przy rozruchu latem. Webasto wygodniejsze, ale zjada akumulator i pierdzi pod domem. Po taniości i dla tych co lubią coś samemu zbudować można: 1/farelkę zJula - muszę dokupić bo rano mam małżeńskie "przełóż farelkę do mnie". W garażu to już chyba nigdy nie posprzątam. 2/ podgrzewacz 12v (na gruby wąż ukł chłodzenia nie trzeba wywalać broka) z renałult 1,5dci - ten silnik pali za mało, żeby się zagrzać w krótszym czasie niż mierzonym kalendarzem 3/ładowarkę wg uznania 4/zegar sterujący za 5zł.
 5. Grzałka w bloku, ładowarka akumulatora i gniazdko wewnątrz do farelki. Całość sterowana zegarem. Jest sens montować jak w miejscu postoju masz 230v na wyciągnięcie ręki.
 6. BiP

  Co zamiast XV???

  Naśmiewają się z naszego języka tak, jak my z ichniego. Szczególnie bawi ich "samolot", "samochód" i zmiękczone spółgłoski ś,ć. Przez nie brzmimy dla nich jak dzieci. Kilka wyrazów neutralnych w jednym języku, w drugim ma wydźwięk wulgarny. A kino mają za...ste!
 7. BiP

  Co zamiast XV???

  Ten film jest ulepiony z samych takich tekstów, słońca i morawskich krajobrazów. W marcu wchodzi do kin w Czechach III część. A że to forum motoryzacyjne:
 8. BiP

  Co zamiast XV???

  Nie mam doświadczenia, ciągle się uczę. Typowe 0,75 to 1,20kg, przy setce nie ma tragedii. Psią kratkę polecam, w razie "w" nic nie przeleci. Większość piwnic sprzedaje też luzem do kanistrów, albo w plastikowe butelki w atmosferze ochronnej. Zazwyczaj dwa trzy ostatnie roczniki. Można zabutelkować w domu, można wypić od razu. A i taniej liczą, często bez fiskusa. Miejscowi tylko z saganami łażą.
 9. BiP

  Co zamiast XV???

  To ja offem. Nie traktuję tego szczepu w naszym klimacie poważnie, bo nie ma wydajności. Mocno obciążony nie dojrzeje, jak z kolei dobry rok, to chce się tego wina trochę zrobić. Na odmianowe i sensowną ilość całą "winnicę" musiałbym poświęcić. Wolę z solarisa, sibery, seyval blanca zrobić, a szarego sobie dokupić. Na Słowacji miałem taką przygodę, że najsmaczniejsze wino z winnego wyjazdu kupiłem na stacji benzynowej za 3euro. A nie było tak, żeby w piwnicach nam nic nie pasowało. Kraj niespodzianek.
 10. BiP

  Co zamiast XV???

  Chłop roszady nie spodziewał się i tyle. Ty mnie oświeć, ten grauburgunder to z zamiłowania szczególnego? Jeden krzaczek mam. Kolekcjonersko traktuję.
 11. Traktorzyści jeżdżą w nausznikach i nie marudzą
 12. BiP

  Co zamiast XV???

  Stały to centralna różnicówka. Na przyczepnej nawierzchni można używać tylko 2H, bo różnice prędkości obrotowych poszczególnych kół powodują przykre naprężenia.
 13. BiP

  Co zamiast XV???

  Vitara nigdy nie miała stałego 4x4. W jedynce i dwójce było klasyczne 2h-4h-4l z reduktorem, potem wielopłytka. SX4 też ma wielopłytkowe sprzęgło. W ambitniej jeżdżonej sztuce przeniesienie na tył okazało się mało trwałe. Chyba skończyło się wymianą wału. Przeszkadza też przedni zwis. Fotele takie sobie.
 14. Tego 2015 kupiłem, poskładałem i jeżdżę. Nie był nawet ogłoszony, pojechałem obejrzeć innego. Na miejscu narodził się temat xv-a, to objechałem pozostałe 3 mnie interesujące, wybrałem najbardziej rokującego. Z tych obejrzanych, jeden miał uszkodzenia transportowe- rozbita szyba. 1 na 4 to nie jest prawdopodobieństwo "prawie pewny". W którymś uszkodzonym w bagażniku była zdemontowana orginalna stacja multimedialna -też nikt jej nie ukradł. Mimo to i tak uważam, że kupowanie z obrazka to ruletka, i ryzyka na siebie bym nie podjął. Rzadko zmieniam samochody, opłaca mi się zrobić dobrze i cieszyć się długą i bezproblemową jazdą.
×
×
 • Create New...