Jump to content

aflinta

Moderator
 • Posts

  17406
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Everything posted by aflinta

 1. Dobra, widzę, że tam są chyba jakieś bąbelki na łączeniu bloku. A może to artefakty z kompresji? Fajnie jakby @Jackname napisał coś więcej.
 2. Jeżeli jest to hybryda GR, co pali benzynę i gumę?
 3. He he, niezłe wykopki Chodziło mi o różnicę między bazą, a podatkiem od luksusu większej pojemności. VAT kiedyś też był niższy. Wtedy nikt o nich nie myślał (może oprócz Toyoty i kilku aktorów w USA by budować wizerunek).
 4. Zakładając sprawę w sądzie, nie można się ubiegać o zwrot kosztów procesowych? Wydawało mi się to standardem.
 5. Elektryczne mają regulację podparcia ud, co dla niektórych osób może być kwestią decydującą czy fotel jest wygodny.
 6. Jak masz wszystko sprawne, to włącza się sam podczas jazdy, np. jak będziesz gdzieś zjeżdżał z górki, albo jechał przez chwilę ze stałą prędkością - to często będziesz widział jak wyłącza się silnik spalinowy. Delikatne (naprawdę delikatne) ruszanie, też powinno umożliwić przejechanie kilkudziesięciu lub więcej metrów na samym prądzie.
 7. W polu F.2 dowodu masz wpisane 1600kg? XV II ma 1940kg. W polu F.3 masz dopuszczalną masę zespołu pojazdu (zaokrągloną w dół do wartości DMC spotykanych na rynku przyczep). Czyli: 1940 kg/1,33 = 1458,65 po zaokrągleniu 1400 + 1940 = 3340 kg.
 8. Nie zgłębiłeś jeszcze tajników kluczowych działów na forum
 9. Raz będzie to po minucie, raz po kilku - kwestia temperatury. Nie masz instrukcji do auta?
 10. Bo w serii FA20F robił 300KM tylko w Japonii na wysokooktanowym paliwie, na innych rynkach było to już około 260KM. FA24F w przeciwieństwie do FA20F nie wymaga paliwa premium i zauważalnie lepiej nadawał się do targania przyczepy, a takie właściwości bardziej pasowały do charakteru Ascenta czy Outbacka. Inna sprawa, że w nowym WRX też już jest FA24F.
 11. Tak, ale wspominają tam też o zmianach jakie mają wpłynąć na znaczące obniżenie ceny akumulatora. Nie stawia wszystkiego, wypuści też równolegle (albo i wcześniej) kolejną generację ogniw Li-Ion - też jest o tym w artykule.
 12. Tego nie wiemy, Toyota coś tam o znaczącej redukcji kosztów akumulatora wspomina: https://europe.autonews.com/automakers/toyota-spend-nearly-14b-batteries-including-solid-state-2030
 13. aflinta

  Spalanie XV II

  Dzisiaj jadąc z Krakowa do Łodzi bocznymi drogami (raptem 20 minut dłużej niż autostradami/ekspresówkami) wyszło mi coś takiego w środku trasy (jakieś 150km zrobione) po tankowaniu: Niestety ostatnie 30km na A1/S8/miasto podbiło spalanie do 6,5 (ale 200m przed hotelem było jeszcze 6,4) Jazda zupełnie normalna bez zamulania, ale raczej zgodnie z ograniczeniami (z pewnością nie wolniej). Średnia z trasy wyszła mi 65km/h.
 14. Szukaj raczej numeru 33-5022, ten jest do zwykłego a nie Hybrid.
 15. Chodzi o składane elektrycznie? http://www.cars101.com/subaru/crosstrek/crosstrek2015.html W USA chyba nie ma
 16. Byłem w Oregonie, widziałem
 17. No szkoda, że nie u nas. Przytuliłbym takiego WRX Sportswagon (ciekawe ile ma wspólnego z drugą generacją Levorga).
 18. To zerknij jeszcze na kartę Klubu Subaru: 20% zniżkę na usługi serwisowe w autoryzowanych serwisach Subaru uczestniczących w programie Klubu Subaru; 10% zniżkę na części w autoryzowanych serwisach Subaru uczestniczących w programie Klubu Subaru; http://www.klub.subaru.pl/
 19. aflinta

  Spalanie XV II

  Tak, wystarczy podać w % wartość korekty.
 20. To zniżka za piękne oczy, czy z Klubu Subaru?
×
×
 • Create New...