Skocz do zawartości

Jacky X

Użytkownik
 • Zawartość

  3517
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Jacky X

 • Tytuł
  ..:: Forumus maximus ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  BMW 535 V8 RWD Manual

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jacky X

  Kubica w F1

  Dajcie spokój. A kto by si regulacjami przejmował . Mnie martwi, że dziś nie ma info. Co ma Kubica wspólnego z polityką? Ano chyba ma skoro jest na taśmach i chyba ma skoro spotyka się z Nim premier. Chyba raczej ma jeśli premier dementuje.
 2. Jacky X

  Kubica w F1

  Co za niefrasobliwość. Albo oni nie chcą wygrać wyborów albo nie chcą wybrać Roberta
 3. Jacky X

  Kubica w F1

  A dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Liczy się tylko Australia 2019.
 4. Jacky X

  Kubica w F1

  @ Bednarcm Sieci takie jak BP,Shell,Circle K ,Lukoil kupują w Polsce. Importują niezależni hurtownicy a następnie dystrybuują je po nizaleznych stacjach paliw, firmach transportowych, budowlanych, gospodarstwach rolniczych. PIS zasadniczo rozmontował nielegalny import systemem SENT (GEO). Żaden koncern nie ma infrastruktury w Polsce do oferowania paliw w konkurencyjnych cenach ani w ogóle możliwości technicznych. Na kołach wschód-zachód nieekonomiczne. Blokady polityczne. Koleją- brak terminalu. Port-podobnie rury tylko LOTOS/ORLEN. De facto jak mafia nie robi koncernom kuku to nikt na legalu im nie podskoczy. Konkurencji dają wyżyć żeby to ładnie wyglądało ale poszaleć nie dadzą. Tu nam jeszcze unia rynku niezajumała bo ORLEN/LOTOS mogą liczyć na najwyższą ochronę interesów.
 5. Jacky X

  Kubica w F1

  @Bednarcm Ja napisałem, że żadna sieć stacji paliw nie importuje paliwa do własnych stacji poza wyjątkiem Shell V-power 100 w niewielkiej ilości bo to się po prostu nie opłaci . Import hurtowy był i jest. A do niedawna jak mafia paliwowa ciągnęła paliwo bez vatu z Niemiec i Litwy to był nawet ogromny.
 6. Jacky X

  Kubica w F1

  Jeśli Orlen ma sponsorować Kubicę to na 99% ogłoszą to przed wyborami.
 7. Jacky X

  Leasing, gdzie najlepiej?

  IMHO możesz mieć aut ile chcesz-zdroworozsądkowo, tak jak krzeseł w firmie. Inna sprawa z paliwem. Jeśli będziesz na każde auto wrzucał po 3000zł miesięcznie a sam użytkujesz 5 samochodów . Podobnie jeśli na przeglądach nie będą im przyrastały przebiegi a będą faktury paliwowe. Reasumując. Masz 5 aut i potrafisz udowodnić , że jeździsz nimi sam a nie pół rodziny a faktury odzwierciedlają Twoje poruszanie się nimi to nikt nie powinien mieć prawa się przyczepić. Sołowow nie ma jednego auta osobowego . W świetle prawa Sołowow i Ty jesteście podobnymi podatnikami statycznymi. Nie samochody są inwigilowane fiskalnie tylko koszty z nimi związane. Nikt Ci nie zabrania wziąć 10 STI-ków w leasing postawić na placu i patrzeć na nie. Co innego jeśli będziesz się starał przekonać ,że sam przepaliłeś 2000L/miesięcznie i do tego w tym samym czasie tankowałeś na trzech różnych stacjach oddalonych od siebie a przebiegi samochodów na przeglądach cudownie nie rosną.
 8. Jacky X

  Kubica w F1

  Nowy sondaż-poparcie dla pis topnieje. Orlen się waha i ja się waham
 9. Jacky X

  Kubica w F1

  Po dziś dzień ludzie jadą zatankować na...... cepeen. Siła brandu była MEGA.
 10. Jacky X

  Kubica w F1

  W oczekiwaniu wieści Orlen+Kubica mamy trochę czasu. Pytasz jaka jest różnica. Ano różnica jest taka jak między tym , że się wie co się pisze albo tym, że się snuje fantasmagorie. Żadna sieć nie wozi paliwa z zagranicy. Orlen z Lotosem rządzi i dzieli. Mało tego ,że rabaty są tylko teoretyczne to jeszcze po przez większościową ilość stacji paliw............... wyznaczają marżę konkurentom . Jeśli na 2500 stacjach Orlen,Lotos cena jest np. 5,12 to żadna sieć nie wiem z jaką marką nie wychyli się na 5,40 poza autostradą. A jednocześnie w hurcie kupi tak jak mu kartel zaoferuje. Bo z Orlenu odwróci się do Lotosu a z Lotosu do Orlenu. Konkurencja jak w domu między Ojcem a Matką a chyba jeszcze mniejsza.
 11. Jacky X

  Kubica w F1

  A, to zmienia postać rzeczy. Nie wiedziałem ,że mam do czynienia z praktykiem. To pochwal się po ile kupiłeś olej napędowy w ostatniej dostawie hurtowej. Pośmiejemy się tu na forum z Twojego tłustego rabatu
 12. Jacky X

  Kubica w F1

  https://sport.onet.pl/formula-1/robert-kubica-coraz-blizej-powrotu-do-f1/g4dr411 Co by nie mówić. Czuję, że wstaję z kolan.
 13. Jacky X

  Kubica w F1

  Ale popłynąłeś . Orlen nie da dużych rabatów bo wie , że i lotos nie daje dużych rabatów. I vice versa. Po co mają się napinać na plany sprzedażowe kiedy jak ktoś nie kupi w Orlenie to kupi w Lotosie i na odwrót. To hermetyczny rynek.Mocno sterowany co widać na załączonym przedwyborczym przykładzie. Orlen dyktuje ceny hurtowe i detaliczne. Fuzja niewiele zmieni w warunkach handlu.
 14. Jacky X

  Kubica w F1

  A w jakiej książce do ekonomii jest napisane , że jak jest dwa podmioty zamiast jednego to konkurencja na tym realnie zyskuje? Nie oszukujmy się i tak nas robią w bambuko i tak, czy ich jest dwóch czy jeden. Trzeba by kilkunastu choćby kilku podmiotów a nie dwóch.
 15. Jacky X

  Kubica w F1

  https://sport.onet.pl/formula-1/robert-kubica-bedzie-wspierany-przez-pkn-orlen/3vez563 Czy ja już pisałem jaki z tego PREMIERA jest w sumie fajny gość ? No chyba trzeba będzie iść na te istotne wybory a już miałem popełnić pomyłkę i wybrać się na ryby. 40 grubych baniek to chyba jest aż za nadto. Niech lepiej Paddy dobry bolid zrobi na 2019r. PS. Aha i co za fiut te taśmy zmanipulował jak przecież widać ,że to nieprawda, wyrwane z kontekstu i w ogóle ostatnie fakty świadczą o tym, że to nie tak było.
×