Jump to content

Jacky X

Użytkownik
 • Content Count

  3834
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jacky X

 1. Jacky X

  Kubica w F1

  Guzik prawda @ przymar.Kubica jest wielokrotnie dublowany i te kondony od Pirelli sprawiają problemy potęgowane trumną Wiliamsa.Nie wiem nawet czy w końcu Wiliams zrobił Kubicy kierownicę jaką chce.A to i tak kropla w morzu różnic sprzętowych między zespołami.A ludziska patrzą na stoper.Beka. Teza o odblokowaniu Wiliamsa przez Rusella i o rozszyfrowaniu opon jest wprost z dupy wzięta.Kubica bez mała jeździł wszystkim.Szalał wrc.Zdobywał punkty RMŚ na różnych nawierzchniach i to w okolicznościach kiedy nie kuma kauczuku. Russel natomiast nota bene ostatni w tabeli jest już niekoronowanym mistrzem świata.Mega talentem,objawieniem,czystym złotem i Niepokalaną Maryją,Świętym Grałem i Perpetum Mobile i [moderator czuwa] wie czym jeszcze.Pobił młodego i starego Kubicę a przy okazji Schumachera i Sennę bo na Hunaroringu otarł się o Q2.Paranoja.
 2. Jacky X

  Kubica w F1

  Nie wiem czy Robert jest najgorszy w stawce.Grozeny,Magnuseny nie błyszczą.Stroll się sadził a mimo jakiś tam dobrych startów imho jeździ tym pointem słabo.Ale ten dziennikarz to po 11 wyścigach wygrał konkurs na [ edycja Moderatora ] roku tak traktując Kubicę. Zresztą nie on tylko padalec jeden. Kubica bohater jest i charakterniak !!! Russela boli hejt ale Robert hejtowany jest po stokroć bardziej tyle tylko że przez brytyjską prasę opiniotwórczą .Ktoś posypuje głowę popiołem? Chyba pusty baniak. Za nic nie będę przepraszał.Russel sam jest sobie winien bo opowiada dyrdymały o oponach a dziennikarze kadzą mu jak w Misiu Barei.
 3. Jacky X

  Kubica w F1

  Powstała teza że obecny Russel pokonałby młodego Kubicę.Kij z tym. Ale czy pokonał by Chucka Norrisa ?
 4. Jacky X

  Kubica w F1

  Mocna beka z tym wychwalaniem Russela. Na dobrą sprawę nic nie osiągnął a pod jego adresem takie sformułowania padają jakby się rozpił od czasu kiedy Kubica zdobył ten jeden jedyny punkt. Poczekamy, zobaczymy. Może będzie miał wyniki a może nie. Ale to co robią dziennikarze nawet śmieszne nie jest. Dobry ,perspektywiczny kierowca a wychodzi , że jest obiektem jakiejś błazenady.
 5. Jacky X

  Kubica w F1

  Wszystko jasne.Wiliams mówi że to opony a Kubica mówi ze nie ma problemu z oponami.Sęk w tym że Kubica kitów nie wciska a Wiliams nader często.
 6. Jacky X

  Kubica w F1

  Rozumiem,że Kubica od dwóch lat rozwija bolid jaki by tego na dzień dzisiejszy efekt nie był.A Russel jakoś się z tym dogaduje.Więc jeśli chcą kontynuować jakąś koncepcję konstruktorską to zmiana składu nie idzie z tym w parze.
 7. Jacky X

  Kubica w F1

  Chcąc być skrupulatnym to Russel nie popełnił błędu i stracił punkt w Hokenheim tylko śmiem twierdzić popełnił przez cały wyścig kilkukrotnie więcej błędów niż Robert. To należy zauważyć. Zresztą obaj jeżdżą mało efektownie ale efektywnie dowożą padło do mety a to w F1 wcale nie jest oczywiste. Zwłaszcza przy tak krótkim czasie rozpadu bolidu Wiliamsa. Dziwi mnie , że Wiliams księgowo ma się dobrze a nie przeznacza więcej środków na rozwój. PS. Zaryzykuję stwierdzenie ,że dla Wiliamsa w kontekście kierowców było by korzystnie utrzymać taki stan na przyszły sezon. Nie potrzebują zmieniać kierowców . Ten skład ma moc. O mistrzostwo konstruktorów nie walczą . Niech się skoncentrują na bolidzie.
 8. Jacky X

  Kubica w F1

  Na starcie to i Kubica nie raz zyskał pozycję ale nikt się nie rozpisuje, że był w stanie się ściągać. Więc widać , że dużo zależy od tego co się chce udowodnić, sporo jest w tym polityki. Liczę na to, że Cleire zopiekuje się wkońcu Kubicą odpowiednio i na długo przed końcem sezonu.
 9. Jacky X

  Kubica w F1

  Ścigał się to pewne nadużycie słowne. Miał korzystną pozycję startową a na trudnym do wyprzedzania torze i przy kłopotach Giovinazzego i Strola utrzymał pozycję choć rzeczywiście tempo miał niezłe jak na Wiliamsa. Ale na Boga NIKOGO NIE WYPRZEDZIŁ ani nie zamierzał nawet . Tylko ten kto miał różowe okulary na Hungaroringu widział ,że Russel się ..... ściga. Ja widziałem raczej , że chyba opóźniał GIO i STR a jak Stroll ubił miękkie nowe opony to nie dał już rady łyknąć Rusella. Tyle w tym zasługi tego ostatniego co i nic.
 10. Jacky X

  Kubica w F1

  Prawdę mówiąc to jak tak pomyślałem o występie Russela na Hungaroringu. Po Hokenheim reflektory zostały przekierowane na Kubicę i pomyślałem, że Russel dostał "dopalacza" aby odzyskać pozycję w zespole . Ale nawet jak dostał to w wyścigu go nie wykorzystał.
 11. Jacky X

  Kubica w F1

  Głos wsparcia, jeszcze Polska nie zginęła: https://powrotroberta.pl/2019/08/jezdzi-autem-drugiego-sortu-co-w-williamsie-oznacza-samochod-trzeciej-klasy.html Jeden cud już się zdarzył. Może zdarzy się drugi.
 12. Jacky X

  Kubica w F1

  Nie tak dawno w głosowaniu była awaria i ostatni Robert Kubica miał najwięcej głosów. NA Hungaroringu było około 40 tys, kibiców dla tego samego "ostatniego" w wyścigu Kubicy. Też awaria systemu ???
 13. Ciekawe jakie są kulisty startu tych przebierańców. W życiu nie słyszałem o podobnym "numerze".
 14. Jacky X

  Kubica w F1

  Zaczyna się jazda na Kubicę a to trochę ciekawe jest. Mówili, że nie pojedzie, że nie w deszczu , że nie w Monaco. A jakoś jeździ. Dziwne rzeczy się dzieją. Te same bolidy, nie te same. Pełny pakiet nie pełny. Kubica nie ma problemów z oponami, które Russel cudownie zrozumiał a pytany jak to zrobił, że zdeklasował Kubicę, patrzy (podobnież) w podłogę i mruczy o oponach. Jeśli Russel rzeczywiście jest szybszy od Kubicy to nie ma miejsca dla Roberta w F1. Ale jeśli Russel jest forowany a hejt się wylewa na Roberta to też szkoda Kubka na ten cyrk. Chciałbym tylko doczekać porównania uczciwego szybkości Kubicy i Russela. PS. A jak Kubicy nie będzie w F1 to może Hungaroring nie będzie już przeładowany.
 15. Jacky X

  Kubica w F1

  Polecam 10:21 Zaczyna się , wstaję ,klaszczę, skanduję nazwisko Kubicy , żona walki mnie łokciem w bok i mówi , przestań , wokół nas siedzą tacy co nie kibicują Kubicy. Pomogło . Drę się Kubica i klaszczę , aż bolą ręce i gardło , do końca. Była jazda. Było pięknie. Nikt tak nie miał w tym roku na Hungaroringu jak Kubica
 16. Jacky X

  Kubica w F1

  Jest parę "smaczków" z udziałem Kubicy : 1) Kubica wygląda na wyluzowanego. Dostał 10:2,12:2 i KO w kwalifikacjach na Hungaroringu i się śmieje , a ja na Jego miejscu obgryzał bym chyba paznokcie. 2) W Wywiadzie Kubica powiedział, że ............. nie ma problemów z oponami . Jak nie opony komplikują sprawę to co, co nie było by nie fair. 3) Nad Russelem pieją z zachwytu. A jeśli Kubica jest wolny to czym jest wynik Rusela ? niczym. Wynik Rusella warunkuje postawa Kubicy. Jeśli pierze szybkiego Kubicę to szacun ale jeśli wolnego to sobie można darować. 4) Russel w qualu zrobił naprawdę coś wielkiego a od sensacji dzieliło go mało. Ale bez przesady w wyścigu już nie pokazał za dużo ,żeby powiedzieć nic. 5) Jak Wiliams ma kłopot z częściami to jest słabe. Tyle lat w branży i takie kłopoty. 6) Rozwala mnie jak stratedzy przed wyścigiem nie mogą obliczyć czy lepszy jest jeden czy dwa pit stopy. Gdyby takie palanty były w NASA to żaden lot nie doszedł by do skutku. W końcu nie ma tyle zmiennych żeby tego nie ogarnąć. Inżynier pyta Kubicy kiedy ten kieruje czy się opłaci być 7 razy dublowanym czy zjechać po opony ? To tego nie da się policzyć ?!? Żenua. (a swoją drogą podjęli chyba zła decyzję bo trzeba było zjechać po opony miękkie jak to zrobił Stroll)
 17. Jacky X

  Kubica w F1

  Byłem na Hungaroringu , emocje sięgnęły zenitu. Po piątku i sobocie coś mnie podkusiło jechać inną drogą na tor. Może i lepiej bo i dojechać i wyjechać mogło być łatwej gdyby nie polne drogi. Pod jeden z kamienistych podjazdów samochód osobowy nie chciał podjechać tam gdzie wyprowadziła go nawigacja gogle. Inna droga była tak wąska ,że nie mijały się samochody. I tak myślę jak nie pojadę to przodu a z tyłu mnie zablokują , po wyścigu. Emocje sięgnęły zenitu. Zawsze chciałem zobaczyć GP. Ale ja tam nie pojechałem oglądać wyścigów tylko drzeć mordę Kubica przy prezentacji zawodników. Takiego dopingu jak Robert nie miał NIKT. Ale mi się zdaje , że 40 tysięcy gardeł mogło zrobić więcej. Co do bolidów to nie wiem czyj chory łeb to wymyślił. One nadają się do szybkiej jazdy ale do ścigania wcale. Przez całe okrążenia bolid do bolidu nie może się zbliżyć. To co mnie zaskoczyło to długie pola startowe. TV tego nie oddaje a to jest może 200m. Wydaje się ,że atomowy start da kilka pozycji. Rzadko. Pozycja startowa jest kluczowa. Zaraz po starcie stawka rozciąga się jak guma od majtek. I emocje jak na grzybach. Pewnie obrażam wielu ludzi. Zresztą publika jak widać wali na to widowisko ustawione pod tuzów. Sportu w tym żadnego nie ma. Nie słyszałem dawnych specyfikacji ale bolidy robią i teraz wrażenie dopóki człowiek się nie zorientuje, że sobie tak jeżdżą w kółko a akcji jest jak na lekarstwo. Kubica w ogóle jeździ w innym wyścigu. Ma komfortowe warunki do testowania opon. Ale jak nie ogarnie kwalifikacji to nie ma czego szukać w F1. Przez cały wyścig oprócz kilku pomniejszych wydarzeń fajna 1 walka Verstapena z Hamiltonem i w sumie obrona Russela przed Strolem na nowych oponach. Kiedy Hamilton wyprzedził wkońcu Verstapena mój sąsiad chyba zwariował a to było w okolicznościach kiedy Maxowi skończyły się opony a Hamilton chyba włączył DRS. W sumie siedząc w aucie Hamiltona zrobił bym podobnie. F1 od dawna była w dużej mierze cyrkiem teraz to jest prawie wyłącznie cyrk. W życiu nie rozumiem parcia na elementy aerodynamiczne i wydawanych na nie milionów dolarów tylko po to aby bolidy nie jechały blisko siebie. Opon Pirelli też nie kupię. Bo jeśli Pirelli jest w F1 dla promocji to chyba wyszło odwrotnie. Wole byle jakie nalewki niż Pirelki. Zdecydowanie lepsze okno operacyjne . Na kolejne GP raczej się nie wybiorę. Bo zamordowali ten sport głupimi specyfikacjami technicznymi.
 18. Jacky X

  Kubica w F1

  Idziemy swoją drogą. Oczywiście próbowałem ustawień Geore`a, ale byłem jeszcze wolniejszy. On ma po prostu inny feeling w samochodzie” – cytuje wypowiedź Kubicy grandprix247.com. No i wszystko jasne. Russel ma w samochodzie inny "feeling". Jak Robertowi zamontują "feeling" Rusella to dopiero pokaże
 19. Jacky X

  Kubica w F1

  Claire uznała koszty przyklejenia lusterka Kubicy jako niezasadne gdyż jak zauważyła skoro jedzie ostatni , nie ma zatem potrzeby zerkać w lusterko wsteczne. To logiczne. Tak się robi miliony.
 20. Jacky X

  Kubica w F1

  Teza o mocniejszym silniku chyba upadła. W wyścigu Russel pokazał niewiele. Ale w kwalifikacjach mocno błysnął formą.
 21. Jacky X

  Kubica w F1

  Byłem dosyć blisko w qualu i rzeczywiście jak zjeżdżają do paddocku to tak mogło być. Z tym, że trudno to udowodnić. Jak zjeżdżał Kubica to Jego dźwięk Jego silnika jest kiepski ale kto wie czy tak ma być czy nie w tym trybie jazdy.
 22. Jacky X

  Kubica w F1

  Jak zatem wytłumaczyć aż tak dużą różnicę, może to kwestia ustawień? - Każdy z nas idzie w swoją stroną. Kiedy próbowałem wykorzystywać ustawienia Georga okazywało się, że jadę jeszcze wolniej. Jak to się dzieje, że on ma inne odczucia w samochodzie. Nie wiem, bo ja nie czuję tego co on. On był zadowolony, więc mam nadzieję, że kiedy zyskam podobne odczucia w samochodzie, przyjdzie taki dzień kiedy i ja będę zadowolony. Na razie jest tak, jakbyśmy jedli dania w dwóch różnych restauracjach. Jedno pochodzi z trzygwiazdkowej, a drugie przygotowałem sam. A nie jestem dobrym kucharzem - śmieje się Kubica.
 23. Jacky X

  Kubica w F1

  Russel bredzi, że jest szybszy w kwalifikacjach bo....................zrozumiał opony. To bełkot. Zarządzanie oponami czyli trzymanie ich w oknie operacyjnym jest kluczowe. Nie mogą się przegrzewać bo się niszą i się zwalnia. A jak się jedzie wolno to wypadają z okna operacyjnego. Nie mogą też być zbyt zimne bo nie osiągają swej przyczepności. I pewnie operowanie tym jest ważne i skomplikowane. Ale nie w kwalifikacjach. Jest kółko dojazdowe gdzie opony muszą dojść do odpowiedniej temperatury i wątpię aby Kubica robił to gorzej od Russela a potem się ciśnie na maksa. Co na szybkim kółku Rusell zarządza oponami ??? bzdura. Coś jest na rzeczy i ten mały kłamczuch wie co i niech nie opowiada bzdur, że zrozumiał opony w kwalifikacjach. Wyścig to inna bajka.
 24. Jacky X

  Kubica w F1

  Może być tak jak napisał @ CzarneKoronkowe. Rusell po GP Niemiec się popłakał i Mercedes dał mu silnik w innej specyfikacji. To najłatwiejsze wyjaśnienie.
×
×
 • Create New...