Jump to content

FilipBB

Użytkownik
 • Content Count

  621
 • Joined

 • Last visited

About FilipBB

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Stolica Podbeskidzia
 • Auto
  Forester S-Turbo MY01 + Forester XT MY18 + WRX MY16 + Outback MY19

Recent Profile Visitors

626 profile views
 1. FilipBB

  Kubica w F1

  Ludzie w Orlenie mówią, że Kubica był strzałem w dziesiątkę i inwestycja w niego zwróciła się po kilku miesiącach. Myślę, że Orlen pójdzie dalej za ciosem.
 2. FilipBB

  Wrx 2015+

  Nie z USA ani z Kanady ani z Meksyku. Mam pewna metodę, która wymaga potwierdzenia na które czekam, ale chodzi o samochody używane, nie bite, z europejska specyfikacja i możliwe, ze gwarancja! Nowe oczywiście też ale to już wyższa półka cenowa.
 3. FilipBB

  Wrx 2015+

  W mojej opinii sensowny, czyli bezwypadkowy i z wyposażeniem, które pozwala jeździć ze spokojną duszą po polskich drogach, powinien kosztować tyle samo co FXT, ewentualnie do 10% więcej.
 4. FilipBB

  Kubica w F1

  Robert na testowego do Ferrari lub Alfa Romeo i w przyszłym roku za Vettela.
 5. Po raz kolejny napisze. Outbacki i Legacy na rynek USA są produkowane w USA i maja inny VIN oraz dlatego dostały silnik 2.4 DIT, że jest on specjalnym silnikiem na tamtejszy rynek. Nie było jeszcze premiery na EU, JP czy AU, dlatego nie ma co lamentować bo USA dla Subaru to jakby inny rynek i inna marka od pozostałej części Świata.
 6. Zrobiłem 80k kilometrów XTekiem MY13 na 95 i nie było żadnego problemu. Teraz mam XT MY18, też leję 95 i czasami faktycznie szarpie i dziwnie pracuje ale raczej zwalam to na skrzynię. Pamiętam, że Dyrekcja kiedyś pisała/sugerowała aby lać 95 bo na taką benzynę jest soft, a 98 nic specjalnego nie daje.
 7. FilipBB

  Wrx 2015+

  Jasne ale w przypadku WRXów, nie ma za bardzo wyboru, nawet jakby ktoś chciał.
 8. FilipBB

  Wrx 2015+

  Jasne, nie mówiłem tutaj o Twoim egzemplarzu ale popatrzmy na ogłoszenia. Ile jest takich aut? 5%? Szkoda .
 9. FilipBB

  Wrx 2015+

  Mówisz tylko o samochodach Premium. Poniżej tego segmentu, wszystko jest praktycznie tłuczone, przeważnie bardzo mocno. Są tylko nieliczne przypadki, że ktoś sprowadził fajne auto na mienie przesiedleńcze i zaoszczędził 10% cła. Jednakże takie przypadki, też nie gwarantują świetnej ceny. Teraz Ja się z Tobą nie do końca zgodzę, otóż tak, jeśli ściągasz szrot i godzisz się na to, to okej, twoje życie. Jednakże w EU są pewne warunki jak tylne przeciwmgielne, asymetryczne lampy, system ich spryskiwania czy boczne kierunkowskazy, które są obligatoryjne dla wszystkich, i nie ma tutaj miejsca na żadne decydowanie. Samochód ma spełniać wymagania rynku Europejskiego. Jak będę jechał za Tobą to chce widzieć Twoje światło we mgle. Jak będę szedł krańcem drogi, chce abyś dostrzegł mnie trochę wcześniej. Jak będę jechał autostradą, chciałbym widzieć sygnał zmiany pasa, jak będę koło Twojego auta. Na otomoto wisi aktualnie 14 WRXów i żaden nie spełnia wymagań i nie powinien być dopuszczony do ruchu. To już tylko dodatkowa informacja ale nie ma ani jednej bezwypadkowej sztuki. Na mobile.eu też wisi kilka WRXów, faktycznie z Litwy ale wszystko bite i tak samo nie spełnia wymagań. WRX jest świetnym daily carem, tutaj się z Tobą zgadzam, jednakże ja po prostu nie godzę się, nie popieram, sprowadzania aut, które raczej powinny być na złomie a tymbardziej ich rejestracji bez spełnienia wymagań. Te auta miedzy innymi są tak tanie, bo mało kto przerabia światła (ok 2-3k PLN), a w dokładanie układu mycia reflektorów to się chyba nikt nie bawi. Od właśnie takiej maniany w podejściu do przepisów, giną w Polsce ludzie na przejściach dla pieszych, bo kierowcy nie wiedzą, że nie wolno wyprzedzać na i przed pasami. Litwa to podobny bazar amerykańskich szrotów jak PL. W UE WRX nie był oferowany. Bardzo, bardzo rzadko, faktycznie w wysokich cenach ale również bez odpowiednich przeróbek niestety, także nie ma ciągle legalnej opcji, nigdzie w EU. WRX jest wyżej pozycjonowany jak Forester i w środku jest na prawdę dobrze jeśli chodzi o materiały. Porównując stosunek ceny do BRZta, podstawowy WRX powinien w Polsce kosztować około 135 tyś. PLN co jest bardzo dobrą ceną jak za takie auto. Co do systemu multimedialnego to myślę, nie nie ma na co narzekać, ale na pewno Apple CarPlay i AndroidAuto podnoszą funkcjonalności stacji w wersjach MY19+.
 10. FilipBB

  Wrx 2015+

  No ja jestem zakochany. Jeździłem WRXami w MT i CVT w USA i Kanadzie oraz STi w Polsce. To są dwa totalnie odmienne auta. WRX jest świetnym daily carem z fajnymi osiągami, akceptowalnym spalaniem oraz dobra cena przez akcyzę. STi natomiast to brutal dla na prawdę zaawansowanych kierowców, którzy potrafią tym jeździć i chcą tak jeździć. To jest na tej samej zasadzie jakbyś kupował Audi A6 lub RS6. Niestety WRX jest w Europie niedostępny. Import z Rosji lub Ukrainy to cena większa niż STI w salonach EU. Natomiast importu gówna z Kanady i USA, który tam jest praktycznie skazany na złom a u nas dostają drugie życie, nigdy nie wesprę. Nie chce ryzykować własnego i innych życia. Dodatkowo nie będę się dokładał do popierania „tumiwisizmu” w sprawie olewania przepisów poprzez jeżdżenie autem bez tylnego przeciwmgielnego, bocznych kierunkowskazów, asymetrycznych świateł z przodu czy braku układu zmywania reflektorów. Przepisy są od tego aby się do nich stosować, bo to jest bezpieczeństwo wszystkich. Nieprzypadkowo Kanada i USA maja inne wymagania co do aut. W Europie jeździ się szybciej (140km/h), są ciaśniejsze zakręty oraz są piesi w terenach niezabudowanych. W kilku słowach, nie ma na razie sensownego rozwiązania. Na razie ...
 11. FilipBB

  Wrx 2015+

  To jak widać jest temat o WRX 2015+, ale właściwie wszystkie samochody z USA wymagają podobnych zmian w celu przystosowania do przepisów UE: -światła przednie na homologowane, asymetryczne, a jeśli emitują strumień świetlny powyżej 2000 lumenów (ksenon lub LED), to należy wyposażyć samochód w układ oczyszczania i poziomowania reflektorów, -światła tylne na homologowane, kierunkowskazy w barwie "żółtej samochodowej", dołożenie światła przeciwmgielnego i jego kontrolki barwy żółtej. No i jeszcze kierunkowskazy po bokach na karoserii albo w lusterkach.
 12. Szanowny dziale Techniczny, czyli to nie jest problem np. USB czy samej stacji tylko jej oprogramowania? Rozumiem, że jeśli znajdę gdzieś stację z Levorga czy WRXa MY18 o tą: I zamontuję ją do FXT MY18 to będzie pasować plug and play i będzie działać? Czy jest ona dostępna do zakupienia w SIP?
 13. Na forum pojawiła się informacja o tylko 3 silnikach 2.0DIT z XTeków, które były wymienione na gwarancji ze względu na wadę fabryczną i jakiś problem przy montażu chyba. A rocznie się XTeków w PL sprzedawało ok. 350 sztuk, czyli przez 6 lat ok. 1,8 tyś. sztuk.
 14. Po raz kolejny zaznaczam, że trzeba być precyzyjnym. 2.4DIT jest robiony tylko do aut produkowanych w USA. Może w ogóle jest produkowany w USA. Tego silnika nigdy nie było w EU i raczej nie będzie. Zaprzeczenie Dyrekcji dotyczyło właśnie 2.4DIT. Co nie zmienia faktu, że wyrzucając WRXa, STI, H6 i FXT, Subaru mogło przygotować Sobie emisję pod Outbacka XT z 2.0DIT i ja czuję, że taka opcja się pojawi.
 15. FilipBB

  Kubica w F1

  Sorry, myślałem, że to oczywiste, że mówi: "Japie%&$#" i raczej jako jedno słowo. Znajomi jednak mówią, że czasami zauważam dziwne detale.
×
×
 • Create New...