Skocz do zawartości

FilipBB

Użytkownik
 • Zawartość

  570
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O FilipBB

 • Tytuł
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Stolica Podbeskidzia
 • Auto
  Forester S-Turbo MY01 + Forester XT MY13

Ostatnie wizyty

449 wyświetleń profilu
 1. FilipBB

  Przepisy ruchu drogowego.

  Ok, dla mnie logiczne ale jak to się ma do wyprzedzania na i przed pasami? W Jedz bezpiecznie było chyba, że przód nie może wyprzedzić przodu, a tutaj mamy wyprzedzanie jak przód minie tył. :/
 2. FilipBB

  Kubica w F1

  Chyba nie było a bardzo ciekawe:
 3. FilipBB

  Subaru Ascent SUV

  Wpadłem dosłownie przed chwilą do salonu Subaru w USA, aby tak generalnie popatrzeć na ich ofertę, głównie Ascenta i nowego Forestera oraz może przy okazji karnąć się po raz kolejny WRXem 6MT, aby wzmocnić przebłyski, które mówią sercem WRX a rozumem najświeższy XT. Wracając, wpadam do salonu, a tam "tylko" STi Type RA oraz szary Ascent Touring z brązową skórą (najwyższy model). Zaczepia mnie Pani, że chce mi asystować, więc mówię, że interesuje mnie to czego nie ma w EU, czyli Outback H6, Ascent i WRX. Kompletnie zapomniałem o nowym Foresterze. Pani mówi, że Ascent fantastyczny, idzie jak świeże bułeczki, (na stronie się chwalą, że codziennie przyjeżdża jakieś Subaru do salonu). Niestety "test drive" Ascentem nie zrobimy bo auto testowe sprzedało im się dzisiaj rano. Pani pokazuje mi Outbacka H6 ale nie mają ogólnie do jazd testowych, dosyć rzadko chodzi. Następnie mówi, że jazdę WRX mogą mi zrobić po ich placu, bo mają politykę niskiego przebiegu przy sprzedaży nówek (w USA mają specjalne tablice do test drive i można jechać dowolnym modelem z salonu nawet). Przechodząc do meritum i najciekawszej sprawy. Nie minęło może 10 minut, wchodzimy z powrotem do środka, Pani otwiera mi Ascenta i mówi, że idzie po katalogi. Zdążyłem wsiąść za kierownicę, ustawić fotel, Pani wraca z katalogami i informuje lojalnie, że właśnie jej kolega sprzedał to auto, a nowy zadowolony właściciel właśnie wsiadł za mną do drugiego rzędu. Pytam, tak z ciekawości, czy wyjedzie nim jeszcze dzisiaj (była sobota, godzina 18:45, zamykali o 19). Pani mówi, że tak, tablice mają na zapleczu i zajmuje to do dwóch godzin. W międzyczasie dostałem info, że mają jednego nowego Forestera, więc idę zajrzeć. 5 minut minęło, Ascent wyjechał z salonu a chwilę później bardzo szczęśliwe starsze małżeństwo odjechało. Podsumowując, Ascent na żywo jest dużo ładniejszy niż na zdjęciach (to chyba nic nowego dla Subaru). Jest bardzo przestronny oraz wygodny w środku i robi wrażenie auta z wyższej półki. Jednym słowem, genialny! Nowy Forester na żywo (znowu to samo co wcześniej) ale w środku nie siedziałem. Pani jeszcze mówiła, że ciągle bestseller to Forester ale na drugim miejscu jest już Ascent. Ascent w najlepszej wersji 46 tyś. USD bez podatków. ... ----------------------------Edycja--------------- Specjalnie pisze kolejny post, mam nadzieję że zostanie mi wybaczone ale ważna sprawa. Jednak nie wyszło. Zapomniałem dodać, że Ascent coś Sobie tam mruczy. Państwo jak odjeżdżali, to nie żałowali gazu. PS Każdy pyta: "why not 6 cylinder"?
 4. FilipBB

  Forester XT 2018

  Skąd pewność, że fabryczna? Dotąd widziałem taką tylko jako część niefabryczną.
 5. FilipBB

  Kubica w F1

  Pragnę jeszcze zaznaczyć informacyjnie, że "za poprzedniej władzy" sponsoring był jeszcze większy. Aktualna władza obcieła sponsoring drużynowy i prawie w ogóle zlikwidowała indywidualny.
 6. FilipBB

  Leasing, gdzie najlepiej?

  Ale jak ma 9 pracowników to każdy jeździć jednym może. Żona i dzieci chyba mogą w leasingu spokojnie śmigać autem firmowym.
 7. FilipBB

  Kubica w F1

  Uśmiechy, uśmiechami ale mam nadzieję, że Robert wykorzystał tą sytuację i Mateuszek coś dosypie do sponsoringu Roberta.
 8. Skoda nie jest sprzedawana na całym świecie jak Subaru.
 9. FilipBB

  Leasing, gdzie najlepiej?

  To jest w pełni legalne, że leasinguje firma (odlicza VAT) a właścicielem jest osoba fizyczna, która nie zapłaciła VAT? Jakaś podstawa prawna, interpretacja?
 10. FilipBB

  Leasing, gdzie najlepiej?

  Chciałem tyko potwierdzić u osób które mają JDG. Nawet jeśli leasingodawca wystawi fakturę na wykup, to po 6 miesiącach mogę sprzedać auto bez VAT jako właściciel- osoba fizyczna?
 11. FilipBB

  Nowy Subaru Forester MY2019

  Cały czas się zastanawiam skąd nagle takie poruszenie w sprawie hybrydy Subaru? XV Hybrid miał dokładnie taki sam napęd, tą samą moc silnika elektrycznego i niestety sukcesu nie osiągnął. Teraz to samo wsadzają do większego i cięższego Forestera i ma być lepiej?
 12. FilipBB

  rok w Aso

  Tata się uparł, że nie wierzy w wiecznie żywe oleje, tym bardziej w takiej skrzyni i uparł się na wymianę oleju w skrzyni i to dynamiczną. ASO w BB miało wymienić dynamicznie przy 60 tyś. ale na fakturze były tylko chyba 3 litry do skrzyni. Skończyło się na tym, że w ASO zamówiony oryginalny olej w baniaku 10 litrów + dodatkowe 5 litrów, bo do skrzyni wchodzi chyba 12 litrów + zawsze coś dodatkowo zejdzie przy dynamicznej zmianie i zmiana dynamiczna w nie-ASO. ASO na pierwsze pytanie stwierdziło, że nie ma czegoś takiego jak wymiana oleju w skrzyni ale potem udało się znaleźć w systemie te duże baniaki z olejem do skrzyni i wymienić poza ASO.
 13. FilipBB

  Subaru WRX STI MY15

  Ale są chyba całe w Alcantarze (waga).
 14. FilipBB

  XV Zlot Plejad AD 2018

  Z informatora Plejadowego. Niektórzy mając specjalne wtyki, mogli dostać zdjęcia od najwyższych władz? Jeszcze w zapasie pozostaje lista Plejadowa.
 15. FilipBB

  XV Zlot Plejad AD 2018

  Wstępne: (przed protestami) Trasa szosowa, wyniki: https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/sz_generalna.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/sz_wolnossaca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/sz_outlaw.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/sz_kobieca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/sz_szczegolowe.pdf Trasa terenowa, wyniki: https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/ter_generalna.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/ter_kobieca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/ter_szczegolowe.pdf Trasa turystyczno-szosowa, wyniki: https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turs_generalna.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turs_krajoznawca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turs_sportowiec.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turs_kobieca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turs_szczegolowe.pdf Trasa turystyczno-terenowa, wyniki: https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turt_generalna.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turt_krajoznawca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turt_sportowiec.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turt_kobieca.pdf https://zlot.subaru.pl/zlot2018/doc/turt_szczegolowe.pdf
×