Jump to content

respect

Użytkownik
 • Content Count

  2251
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by respect

 1. Matiz -kompletnie nie o to chodzi . Wyjaśnił już mirasek.(można to zrobić całkiem dokładnie na zwykłym lewarku).
 2. A w tym katalogu przełozenia chyba nie znajdziesz.
 3. @togusnie ma co rozkręcać dyfra, napisałem Ci w ogólnym, jak to zrobić w parę minut.
 4. Jeśli serwis się zna to ok. Ale musi pasować nie tylko "fizycznie", ale przełożenia całkowite skrzyni i dyfra (dokładnie przekładni głównej) mają być takie same . Gdy są niezgodne, też będzie działać , krócej:). Do sprawdzenia nie musisz spuszczać oleju , jeśli będziesz sprawdzał bez otwierania dyfra:). Poszukaj moje wpisy, kiedyś pisałem. Jak nie znajdziesz -daj znać. pozdr.
 5. Tak ,lejesz bez LS ,choć krzywdy byś nie zrobił.:)
 6. respect

  AWD w praktyce

  Tak Może tak być ale musi być b. ślisko. Nawet jeśli centralny dyfer jest otwarty, to przy dostatecznie silnej szperze tak będzie. Róznie w zależności od przyczepności i szpery. Może sa tam nieseryjne szpery.
 7. Skręć kierę nie do oporu tylko o tą samą wartość w lewo i prawo np. jeden obrót i wtedy sprawdź, Wygląda że wszystko ok. pozdr.
 8. Tu też jest mega. Zawsze wśród dyskutantów o Robercie posługuję się tym filmem . Robert po kilku miesiącach treningów ciął by się dzisiaj z czołówką.
 9. Z allegro nie chcę bo może być groźne dla silnika. Dlatego tu pytam.
 10. nie było ruszane przez lata ,a uszczelka dotyczy oleju , gdyby padła kapałby olej.
 11. Zdjęcia na żywo nie mam ,zdejmowałem płytę , a przy dokładnych oględzinach z latarką widać tylko kroplę w miejscu czarnego napisu - wg obrazka.-na tym obrazku wymiennik jest "do góry nogami". Kapie (niewiele) w fazie rozgrzewania, na ciepło i zimno nie kapie. Osłona rozrządu sucha . Dzięki za zainteresowanie, pozdr.
 12. Kapie mi płyn delikatnie z wymiennika ciepła (olej /woda) -tego powyżej filtra oleju. Wężyki suche ,wygląda na aucie ładnie, bez korozji. Czy jakieś przypadki rozszczelnienia tego widzieliście ? Na zimno nie kapie, po rozgrzaniu też nie. Tylko w czasie nagrzewania - gdy silnik lekko ciepły. (MOże macie namiary na pewną używkę). pozdr.
 13. @koziolek,fajne , z którego roku masz forka i czy ma znaczenie zapis: NIE WSPÓŁPRACUJE Z PROTOKOŁEM J1850 PWM oraz J1850 VPW Wiesz może czy z forkiem 2003 będzie działało?
 14. Kris dzwoni ,ale dla mnie toyota jest rewelacją. Tak weszła do wrc jak Robert. Na tym poziomie to jest coś.
 15. Przelany pewnie jest celowo ale ylko diagnostyka, szczególnie jak pomodzony.
 16. Daje większe spięcie osi przedniej i tylnej,czyli łatwiej wyjedziesz z błota i łatwiej na śliskim bokami jeżdzić. Może przeszkadzać na bardzo śliskim, gdy bokami nie chcesz latać
 17. Masz rację .Mój wpis dotyczy każdego auta i tą zasadę stosuję też do mojej astry GSI .:)
 18. Gdy prowadzisz auto to "wyglądu" nie widzisz. - Widzą inni.
 19. Może jeszcze turbo puszczać.
 20. Na razie dokładnie sprawdzaj na zimno stan płynu w przelewowym-koło aku.Jeśli ubywa mogą to być nieszczelności układu. Potem zaryzykuj i zmień na nowe/pewne korki zbiorniczka i chłodnicy ( zobacz na stan powierzchni ,do których przylegają).Potem będziesz myslał o upg.
 21. W takich odstępach to bardzo dziwne. A jak często w czasie jazdy?
 22. https://blow-off.pl/akcesoria/mbc-kontroler-doladowania-manual-boost-controler-properfekt Jeśli nagle depniesz przy niższych obrotach to takie chwalone w opisie uderzenie boosta może być bardzo krótkie.
 23. To prawda. Usztywnienia chronią budę przed rozłażeniem się i korozją, ale w razie stłuczki przeniosą siły na inne elementy i zamiast naprawy jednej strony można mieć dwie .
 24. Gdzie był remont i jaki zakres? na razie mierz dokładnie w jednym miejscu postojowym konewką "nie do góry nogami". Potem na pomiar ciśnienia sprężania.
×
×
 • Create New...