Jump to content
komancz

Wszystko o LETNICH oponach do subaru

Recommended Posts

2 godziny temu, SubaruLPG napisał:

Opona która w testach jest w czołówce nie koniecznie w testach długo dystansowych wypadnie dobrze.

Akurat w moim przypadku testy długodystansowe niekoniecznie mają znaczenie, ponieważ w ciągu roku robię dość małą liczbę km. Średnio 11kkm.

12 godzin temu, wtw napisał:

Mam też informację od  wulkanizator,a, u którego zmieniam kapcie, że mieli sporo sygnałów o rozpadaniu się opon tej firmy

Na kilku różnych autach miałem różne generacje GY Eagle F1 i zero problemów... Brzmi jak "ktoś słyszał, że szwagier brata ciotki wujka kolegi..." ;)

23 godziny temu, wtw napisał:

A te GoodYear to jaki był to model i jak się sprawowały? Rozważam zakup  opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. W testach rzekomo to czołówka, aczkolwiek nie wiem czy takie testy są wykonywane w 100% obiektywnie. Mam też informację od  wulkanizator,a, u którego zmieniam kapcie, że mieli sporo sygnałów o rozpadaniu się opon tej firmy. Nie mówię tu o tym konkretnym modelu, który wskazałem tylko ogólnie. Samochodem wożę rodzinę, więc takie info nieco mnie przeraziło.

Przyznam się, że nie wiem co to za model bo na nich kupiłem auto i z racji na ich wiek postanowiłem je zmienić. Leżą u mnie w domu, w sumie można je sprzedać jeśli komuś wiek nie przeszkadza, bo zużyte nie są. Ja przejechałem na nich jeden sezon. Ale nie ma mnie obecnie w domu więc nie powiem Ci jaki model. Dobrze ktoś napisał, że to takie gdybanie, że są kiepskie. Zarówno GoodYear jak i Bridgestone to marki znane, szanowane i cieszące się dobrą opinią. Moim zdaniem, jeśli nie jedziesz w tym na tor to po prostu poczytaj opinie użytkowników, sprawdź cenę i tyle. Nie ma co tu dużo kminić kiedy kupujesz oponę serii Premium lub troszkę niżej. Dla przykładu moja dziewczyna kupując Kia w zestawie dostała opony Hankook. Jeździ już trzeci rok, auto prowadzi się bezpiecznie, hamuje na suchym jak i mokrym i nic tam spod kół nie wyje. Mówię o prędkościach zgodnych z przepisami i warunkami atmosferycznymi. Więc nie widzę sensu dla którego miałaby je wymieniać. 

Są też osoby, które jeżdżą na jakichś No-name i też wsiadają do tego auta w każdą pogodę, rozpędzają je do prędkości autostradowych i żyją... choć nie popieram takiego rozwiązania. 

Wracając do Roadhawk - tak jak pisałem, przejechałem na nich obecny sezon, mój kumpel w Accordzie też i obaj jesteśmy zadowoleni oraz nie zauważyliśmy nadmiernego zużycia opon. Stąd uważam je za dobry zakup. Niemniej jednak sądzę, że gdybym jeździł na GoodYear/Michelin/Yokohama/Fulda/Continental z tej samej klasy opon letnich, nie wielosezonowych, byłbym równie zadowolony bo auto użytkuję jako zwykły pokonywacz tras i lubiący jeździć w dobrą pogodę. 

Edit:

Dodam jeszcze, że skoro wspominasz o testach długodystansowych, to w miesiącu październiku, na Roadhawkach mój komputer w 2.0NA po trasie 100/200km pokazywał czasem średnie spalanie poniżej 8l/100km. I nie była to jazda na emeryta tylko po prostu kumulacja dobrych warunków mających wpływ na spalanie, na co opony również wpływają. 

Edited by Orear

14 godzin temu, PR7EMEK napisał:

Na kilku różnych autach miałem różne generacje GY Eagle F1 i zero problemów... Brzmi jak "ktoś słyszał, że szwagier brata ciotki wujka kolegi..." ;)

Finalnie tak też potraktowałem te informacje, choć początkowo, wzbudziły we mnie pewną nieufność do marki. Próbowałem też znaleźć coś w sieci na temat tego rozpadania się i nic nie znalazłem. Więc można to potraktować jako bajki.