Jump to content

wtw

Użytkownik
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Dobry

About wtw

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  WOT
 • Auto
  Subaru Forester SH 2.0 SBD XC
 • Zainteresowania
  Fotografia, astronomia/astrofotografia, góry, morze, rower, przyroda.

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. Kolejne pozdrowienia dla kierowcy czarnego Forestera S-turbo spotkanego dziś przed 10 na skrzyżowaniu ul. Matejki i Karczewskiej w Otwocku.
 2. Pozdrowienia dla właściciela/ki tego ośnieżonego Forka spotkanego dziś pod Lidlem w Otwocku.
 3. Nie znamy się, ale pozdrawiam @wujaszek_misza przejeżdżającego przed chwilą ul. Wawerską (okolice Turystycznej) w Otwocku. Rozpoznanie na podstawie koloru Forka i blach.
 4. Cześć, odkopię temat, ponieważ dziś w moim Foresterze SH SBD, pojawił się dość podobny problem. Różnica jest taka, że do dziś wszystko było ok poza pukaniem odczuwalnym na kierownicy o czy pisałem jakiś czas temu w tym wątku https://forum.subaru.pl/topic/106303-czy-to-maglownica/?tab=comments#comment-2888244 Dziś przy manewrach na parkingu i dość mocnym kręceniem kierą (zawracanie na 4 razy), momentami stojąc w miejscu, poczułem taki jakby łagodny przeskok. Coś w stylu, kręcisz kierownicą, koło napotka przeszkodę, nierówność i nagle ją pokona. No i się zaczęło. Gdy samochód się
 5. Pozdrowienia dla ekipy dwóch fajnych grafitowych Forków SG, jeden na blachach GDA, napotkanych dziś koło 16-17 w Ustrzykach Górnych pod sklepem. Fajnie zrobione autka wyprawowe.
 6. wtw

  Czy to maglownica?

  U mnie przy około 90 kkm to zauważyłem. Panowie z Józefowa koło Wawy powiedzieli mi że ten typ tak ma i odradzili to regulowanie. Wydaje mi się, że teraz gdy jest chłodniej niż latem, tego stuku nie słychać, albo już się przyzwyczaiłem.
 7. wtw

  Czy to maglownica?

  Sorry, nie zaglądałem tu ostatnio. No mi powiedzieli, że to ta elektryczna maglownica i że to norma że łapie jakiś luz z wiekiem. Niestety nie da się nic tam skręcić czy wyregulować. Tzn. próba zlikwidowania luzu może wiązać się z tym, że kiera przestanie odbijać.
 8. Ja cały czas tankuje na Shell Diesel V-power, więc przynajmniej teoretycznie powinno to być to lepsze paliwo. Spróbuję z tym dodatkiem zobaczymy czy coś się zmieni.
 9. Spróbować nie zaszkodzi. Jaki dodatek sugerujesz do diesela?
 10. Ehh a je dalej nie wiem co to. Dwa dni pięknej gładziutkiej jazdy. Nawet raz nie szarpną, nie zatelepał. Dziś rano wsiadam i znów to bububu, a warunki pogodowe praktycznie takie same, to samo paliwo, ten sam kierowca. Jak tu żyć .
 11. Dzięki za odzew w temacie dwumasy. Samochód serwisuję nie w ASO, ale u ludzi, którzy podobno zajmują się wyłącznie marką Subaru (Józefów koło Wawy). Co do szarpania to najdziwniejsze jest to, że raz szarpie a innym razem nie. Według mechanika gdyby to była dwumasa to miałbym problemy z wrzucaniem biegów, a u mnie wchodzą dość gładko. Jest jeszcze jeden taki dziwny objaw, a mianowicie samochód rusza, ma już wyższe obroty i nagle auto przede mną zaczyna z jakichś powodów hamować, nie ma czasu na hamowanie silnikiem, wiec od razu nogi lecą na hamulec i sprzęgło i wtedy jest takie dziwn
 12. Nikt nic nie napisze w temacie objawów padającej dwumasy w Subaru Boxer Diesel? Czym może grozić jazda z padającym sprzęgłem? Może opiszę jak to u mnie wygląda. Generalnie przy ruszaniu na zimnym raz szarpie, że aż cała buda się telepie by za chwilę ruszyć gładziutko. Innym razem szarpie przy każdym ruszaniu. Jeszcze innym przez jakiś czas jest gładziutko. Próbowałem to skojarzyć z warunkami atmosferycznymi i powiem szczerze, że specjalnie nie ma reguły. Robię krótkie przebiegi więc sprzęgło jest non stop w użyciu. Mechanik u którego serwisuję twierdzi, że teoretycznie wszy
 13. Finalnie tak też potraktowałem te informacje, choć początkowo, wzbudziły we mnie pewną nieufność do marki. Próbowałem też znaleźć coś w sieci na temat tego rozpadania się i nic nie znalazłem. Więc można to potraktować jako bajki.
 14. Akurat w moim przypadku testy długodystansowe niekoniecznie mają znaczenie, ponieważ w ciągu roku robię dość małą liczbę km. Średnio 11kkm.
×
×
 • Create New...