Skocz do zawartości

respect

Użytkownik
 • Zawartość

  2020
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O respect

 • Tytuł
  ..:: Jego Forumowatość ::..

Profile Information

 • Skąd
  KR
 • Auto
  GT'00,XT'03
 1. Dyfer do wymiany jakie przełożenie skrzyni

  Jest łatwiejsza metoda, Moze dzis zdąze Ci napisac.Dyfer masz w aucie ,czy w ręce?
 2. Wyszczerbione 3 z 45 zębów w wałkach skrzyni biegów

  To coś bardzo dziwnego i co znaczy ,żeby nie były zakrzywione? Jeśli chodzi o napawanie laserowe, to powodzenie w Twoim przypadku oceniam na mało prawdopodobne, ale jeśli się podejmą i koszty są OK, to próbuj.
 3. Grubszy stabilizator

  Tak,ale ale wszystko z umiarem, bo jesli do sztywnego zawiasu dasz sztywny stab, to będzie dobrze tylko na równym. Nawet drobne nierówności przy większej predkości na łukach dadzą impuls na drugie koło i cały tył się odciąży = wyrzucenie tyłu na zewnątrz. Wszystko jest względne i zależne od masy ,staba ,zawieszenia, predkosści-nie da się teoretycznie tego wyliczyć .Chodzi o to że twardy stab i twarde zawieszenie to bardzo nieuniwersalny zestaw.(pojęcia twardy ,miękki też względne.) @skwaro,coś tu nie gra ,bo jak pamietam ,to agx nie było do sti (tylko do wrx).
 4. Grubszy stabilizator

  Spawanie na stałe na podkładce to dobre ,ale trudno wrócic do serii. Przy teinie stab 20 może już być za mocny. Sztywny stab utwardza zawieszenie, a już masz dość sztywne,ale fakt-bez próby trudno stwierdzić na 100% bo to złożone zagadnienia. pozdr.
 5. Grubszy stabilizator

  To znaczy co- masz seryjne sls ze sprężynami FSTI ? twarde springi z sls? I czym się różnią czarne od różowych spręzyn?
 6. Rajdowe dyskusje - sezon 2018

  Moim skromnym zdaniem to Loeb był od dawna dobry ........
 7. Kiepskie hamulce WRX Blob '05

  nie porównywałem, ale róznica może wynikać z tego ,że sumaryczna średnica tłoczków w 2 i 4 tłoku może być inna oraz inna średnica robocza(odległość środka tłoczków od osi koła). Ale faktycznie wiekszośc ludzi przechodząc z zapieczonych 2-tłoków na nowe/regenerowane 4-tłoki czuje oczywiście róznice. Trzeba przejść z "nowych na nowe" i wtedy sprawdzić. pozdr.
 8. gt 2000r. sonda lambda

  Tylko w ten sposób nie na pewno wiesz cos o sondzie. Sprawdziłeś kostki elektryczne od sondy? NIeraz zaśniedzieją i wskazania są do kitu. Po drugie domowe lutowanie to nie najlepszy pomysł ,bo tworzą się ogniwa elektrochemiczne i nieraz są przekłamania przy tych małych napięciach. Zlikwiduj te luty i połącz na próbę kabelki na dobrą skrętkę . Poza tym sondy nie-OEM nieraz Ecu nietoleruje.
 9. Koledzy -tu chciałbym zebrać dane o oponach jak w tytule. Przebiegi niektórzy robią małe (ja forkiem robię jakieś 3 może 4 tys rocznie ,a GT przejechało od przeglądu do przeglądu 250 km) . Starzenie opon jest ważne przy zakupie.Niektóre robią się plastikowe po ok 3 latach i co z dobrych parametrów przez rok czy dwa? . Pomijamy chińskie cuda .Proszę o Wasze doświadczenia wystarczy pomacać "na paznokieć " .Weźcie pod uwagę,że ocena zależy od temperatury. pozdr.
 10. Grubszy stabilizator

  Loony już mnie wyręczył.W terenie będzie gorzej,zawieszenie przeżyje ,ale nie wiadomo ,co będzie z mocowaniami staba .Były przypadki wyrywania mocowań-pewnie w terenie bardzej. Tak poprawnie to powinno się twardsze zawieszenie dać. Gruby stab zastąpi to ale tylko na równych nawierzchniach. A pewnie nie tylko po gładkim torze będziesz jeździł. Potem ewentualnie dać grubszego staba. Rozumiem ,że montujesz mocowania(te trapezowe blachy) od sti? Nowe kupiłeś? Ile to kosztuje? Ale były przypadki wyrwania mocowań z podlużnic-tu jest problem. MOżesz dać foty tych gratów.? (Obejmy gumowe mocowań podobno wejdą na staba z sti-przymierzałeś coś w tym temacie?.) pozdr.
 11. Kubica w F1

  No fajny wyjazd. Też Was pozdrawiam. Nie wiem dlaczego gęby od lewej uśmiechnięte ,a co bardziej na prawo to mniej.☺ Co to te napisy biało czerwone na krzesełkach?
 12. Rajdowe dyskusje - sezon 2018

 13. Rajdowe dyskusje - sezon 2018

  A Robert nieraz na b. szybkich asfaltowych spadaniach był od Ogiera szybszy - wtedy w VW. ( Chyba , że dłuższe finalnie przełozenie miał......albo lepiej ustawione auto)
 14. Chłodnica / ogrzewanie / UPG

  @rydzada trzymam za Twój silnik.A gdzie robiłeś? Możesz tu podać czy nie?☺
×