respect

Użytkownik
 • Zawartość

  1850
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O respect

 • Ranga
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Skąd
  KR
 • Auto
  GT'00,XT'03
 1. Sprawdż krzyżak na kolumnie kierownicy - mozę on daje te cykliczne opory.
 2. A jak wam chodzi klima? U mnie w forku włącza sie i wyłącza co ok 10 sekund. Podobno w subaru jest to typowe, ale czy nie za często ? W kratkach klima zrobi 8 stopni przy obiegu wewnętrnym, temp. na zewnątrz ok 23 st. Może . trochę słabo ,jak upały.?
 3. No ale co robi wtedy szybkościomierz?
 4. Konkretnie to jak deptasz i rosna obroty tylko na obrotomierzu - to sprzęgło, a jak wyrażnie rosną wskazania na obrotomierzu i szybkościomierzu, a auto prawie nie przyśpiesza to duża szansa ,że półoś.
 5. Akurat widziałem poza Krakowem ,na Roztoczu, ale wydaje mi się ,że tym bardziej w dużych warsztatach mają. Pytałeś o to ?
 6. ada, fajnie,że sprawdziłeś ,ale ważne jest nie to ,że miarka pod kątem, tylko ważne w jakiej odległości od boków miski miarka przecina się z lustrem oleju.Jeśli byłoby to na środku miski, to przechyły boczne nie maja znaczenia. Więc zmierz w poziomie odległości między punktem znajdującym się na miarce między min i max ,a bokami miski.
 7. Możesz do tego przewodu jakiś koralik z otworkiem wepchać, albo dyszę spawalniczą. -średnice chyba były różne, trzeba sprawdzić jaka w tym aucie, ale na próbę coś koło 1mm . (nie na stałe, bo średnica ważna ).
 8. Te wszystkie zgadywanki są fajne, a ja obserwuję fakty i wtedy mam pewne info
 9. Arnold, zmierz dokładnie poziom oleju , a po przyjeździe postaw auto dokładnie w tym miejscu , ale odwrotnie-tyłem do przodu. I zmierz znowu . -przy takich samych temp. silnika. Dowiesz się jak spad wpływa na wynik.
 10. Wymiennik , - jeśli "woda" ma wyższą temp. od oleju to go ogrzewa, jeśli odwrotnie to chłodzi. Pompa mImośrodowa. Tu cięzko odpowiedzieć , bo osobna chłodnica chłodzona powietrzem to nie to samo co rozgrzaną wodą. Dużo zależy od miejsca jej montażu. Ale jakakolwiek olejowa coś da. Jeśli nie dasz tej chłodnicy nic się nie stanie . Imprezy turbo nie mają ( a na pewno nie wszystkie ) i przy upalaniu nie było problemów.
 11. Zanim wejdziesz w koszty, przebadaj stetoskopem -pompę i magiel . Warsztaty raczej mają. pozdr.
 12. Jak z ABS to Kolejność :PP, LT , LP, PT. Gdy puszczasz pedał -rób to powoli.
 13. Lutek mnie wyręczył
 14. W spawalniczym taką dyszę kupisz, najwyżej stoczysz trochę z wierzchu, jak trzeba.
 15. Chodzi o to ,żebyś mógł pokręcić luźno kołami- chwycić je bezpośrednio, a nie kierą przed i po zabiegu i nie dopuścić do dużego wzrostu oporów. Więc obojętne jak ,byle przód w górze.