Jump to content

mrusz

Użytkownik
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Dobry

About mrusz

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 05/03/1976

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  chomiczówka
 • Auto
  FK2R, AP1, E36

Recent Profile Visitors

519 profile views
 1. Mój był praktycznie seryjny i miałem go dość krótko (niecały rok). Bardzo subiektywnie: - plusy: wygląd (zwłaszcza zielony ) i dźwięk, przyjemny duży moment - jedyny denerwujący minus: to było auto, w którym zrozumiałem termin "trzeszczące plastiki" Auto było bardzo zadbane, z polskiego salonu, kupione od jednego z pierwszych w Polsce właścicieli RSa mk3 ale po prostu jakoś się nie pokochaliśmy - zastanawiałem się wręcz czy nie zostawić sobie teoretycznie dużo gorszego CTRa VIII gen. (UFO), którego miałem 3 lata - w końcu sprzedałem oba w kilka dni... Osobiście lepiej jeździ mi się CTRem IX gen. (FK2) - nie sprawdzałem ale pewnie są obecnie w podobnej cenie do Foki (tylko dźwięk nie ten....)
 2. Natomiast ja nie mam jeszcze zbyt dużo wrażeń. Wróciłem grzecznie z Krakowa nie przekraczając 4 tys. obrotów. Po 2 tys. km wymiana oleju (obowiązkowa i ponoć bezpłatna, a jakby nie była obowiązkowa to i tak bym wymienił) i wtedy pojeżdżę trochę ostrzej. Nawiązując do skrzyni - po pierwszej jeździe wydaje mi się, że przyjemniej zmienia się biegi w CTR (VIII, IX) czy STI (Blob, Lanos)
 3. a nawet pogrzebałem w bagażniku PS rozpocząłem kiedyś dyskusję manual vs automat - napiszę więc tylko, że jako uparty osioł wybrałem manual
 4. To u mnie wczoraj w garażu znalazłem to
 5. Napisałem o swoich wrażeniach po kilkunasto-/kilkudziesięciominutowej jeździe samochodem po warszawskich ulicach w towarzystwie Pana z salonu BMW, odnosząc je do aut, które znam. S2000 prowadzi mi się świetnie - oczywiście z odpowiednim respektem i świadomością swoich umiejętności (bądź ich braku ) Porównanie do E36 to tylko gabaryty.
 6. Bardziej się "przejechałem" niż "pojeździłem" więc i o bogate wrażenia dość trudno. Generalnie podobało mi się - taka "podkręcona" mieszanka samochodów, które miałem/mam - nie za duże (takie E36 coupe), szybkie (szybsze niż Civic type R IX), zwarte i fajnie się prowadzące (trochę jak s2000). Może dwa razy w życiu jeździłem automatem więc bardzo brakowało mi machania lewarkiem - i piszę to nie dlatego żeby wracać do dyskusji o skrzyniach ale po prostu było to dla mnie dziwne uczucie.
 7. Fajnie, że sprowokowałem taką dyskusję choć jej treść nieco odbiegła od pytania... Widać jestem dużym facetem i prawdziwym chłopcem i wiem czym chcę jeździć ps. choćby było wolniejsze, gorsze i archaiczne
 8. mogę tylko potwierdzić - to mniej więcej moja koncepcja: weekendowe auto "z pazurem" ale bez napinki i manual jeśli bez napinki to po co M: bo mi się podoba i sądzę, że będę zadowolony nawet jak wykorzystam jego możliwości w kilkunastu %
 9. Turdzi - cieszę się, że jazda mocnymi samochodami z automatem daje Ci frajdę i doceniasz/lubisz ten typ skrzyni. Myślę, że każdy musi dojrzeć do zmian - ja po prostu jeszcze nie doszedłem do tego etapu. Wszystkie moje dotychczasowe samochody miały manualną skrzynię i w najbliższej przyszłości nie planuję tego zmieniać. To co - ktoś ma własne doświadczenia z M2/poprzednim M3 lub najlepiej i jednym i drugim?
 10. jestem staroświecki - automat kupię jak nie będę mógł sam zmieniać biegów chyba żadne łopatki nie dadzą mi tyle frajdy co dobry manual (jaki uważam jest w STI czy Civicu type R)
 11. Napisałem "nestety automatem" bo biorę pod uwagę tylko manual a nie miałem okazji pojeździć autem z taką skrzynią. Nie mam umiejętności to jazdy na torze M2/M3, ktora byłaby dla mnie przyjemnością a nie stresem Do nauki kupiłem E36 ale przez ponad 2 lata jeszcze na tor nie dojechałem (wcześniej byłem 2 x SJS innymi autami)
 12. Pewnie powinienem pytać w innym wątku ale przy okazji porównania z poprzedniego postu zapytam tu: jeździł ktoś i m2/m2 comp i m3 e90/e92? Najlepiej z manualną skrzynią biegów... Powoli zastanawiam się nad zakupem. Suche dane znam. Przejechałem się m2, niestety z automatem. Auto jako "kolejne w rodzinie", bardziej do okazjonalnych wyjazdów i samej przyjemności z jazdy niż do codziennego poruszania w mieście, bez wyjazdów na tor/pojeżdżawki
 13. Tyle że obecna seria 2 (M2, M240i, pozostałe) to napęd na tył/AWD a przyszła 2 gran coupe to przód/AWD (jak nowa 1)
 14. nic to nie wnosi do dyskusji ale CTR-y od 7 gen. (EP3) są produkowane w UK (to raczej pewna informacja - nawet wg VINu)
×
×
 • Create New...