Jump to content

SubaruLPG

Użytkownik
 • Content Count

  189
 • Joined

 • Last visited

About SubaruLPG

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nigdy nie miałem okazji wprasowywać tulei wypełnionych cieczą ale z teoretycznego punktu widzenia będzie to trudniejsze. Decyzja należy jednak Do Ciebie, Pamiętaj aby jeśli podporę masz zamiar regenerować to zaznaczyć sobie na podporze położenie poduch inaczej albo będą gorzej tłumić albo szybko się oberwią
 2. tak jak pozostałe luzy w układzie zawieszenia. jeśli łożysko będzie miało duży luz to może wydawać dźwięki na nierównościach podobne do uszkodzonego sworznia, mocowania amortyzatora. u mnie miałem awarię łożyska po przegrzaniu się z tyłu układu hamulcowego. po naprawie układu hamulcowego łożysko trzeszczało/trykotało pomimo braku luzu... wymiana łożyska wymaga w tym samochodzie użycia prasy i jeśli łożysko poleciało w wyniku uderzenia w dziurę to możesz mieć uszkodzoną piastę. Jeśli piasta będzie miała wadę to łożysko znacznie szybciej zakończy swój żywot (nie jest to jednak częste zjawisko)
 3. Jeśli wymienisz tuleje wypełnioną cieczą na tuleje z litą gumową to może się to skończyć wibrowaniem. jeśli jest to płyn z poduszki to niestety taka poducha bez cieczy traci swoje właściwości robi się miękka następnie się obrywa
 4. Od siebie polece Koyo oraz FAG opcjonalnie SKF. Wszystko zależy od ceny. U mnie w innym samochodzie łożyska tanie wytrzymały odpowiednio 500km,2k,8k. zakładałem tanie bo łożyska były z piastą i dość drogie. firmowe łożysko zaczyna prawie zawsze huczeć, z huczeniem przejeździsz duuużo kilometrów zanim luz zacznie być zauważalny. Tanie jak huczenie się pojawia to momentalnie luz się pojawia bardzo szybko
 5. SubaruLPG

  Przedni napęd

  Lutek34 przeczytałem tylko ten temat i z niego nie wynikało aby problem występował tylko i wyłącznie na wstecznym i to jednokrotnie. Problem występuje przy wbiciu R czy podczas ruszania i próby jazdy na wstecznym?
 6. SubaruLPG

  Przedni napęd

  Wiskoza jest w skrzyni. Wiskozę było by słychać na skręconych kołach wiskoza odpowiada za centralny układ różnicowy. Trykot może pochodzić np z elementu przekazującego napęd z silnika na skrzynie. podjedź sobie do kogoś ogarniętego w subaru bądź autach 4 napędowych jeśli ktoś robi terenówki to z subaru nie powinien mieć problemów
 7. SubaruLPG

  Znów problem z AWD

  Jeśli miałbyś blokadę centralnego mechanizmu różnicowego to wtedy w najgorszym przypadku kręciło by się po jednym kole na każdej z osi. Mechanizmy 4wd są uproszczone i idioto odporne w cywilnych samochodach. Mając audi w quattro na torsenie możemy mieć niestety podobną przykrą niespodziankę. Awaria zaworu w skrzyni nie jest wykluczona nie mam pojęcia czy da się to w prosty sposób sprawdzić (w blokach pomiarowych). Umów się w Sączu z fachowcem i pochwal się diagnozą.
 8. Znam osoby które jeżdżą cały rok na oponach zimowych i nie narzekają. Rozwiązania kompromisowe są często przyjemne w użytkowaniu nie wyobrażam sobie używać na co dzień opon do samochodu typy slick.
 9. Ja mam tylko bandaż do N/A... Zakupiłem go z 3 miesiące temu ale dalej jest jeszcze w pudełku:) Będziesz czymś nasączał ten bandaż? ponoć bez impregnacji łatwo przyjmuje brud.
 10. I tutaj pozwolę nie zgodzić się z opinią... są opony letnie energy efficient które w rażący sposób odstają od innych letnich czy nawet całosezonowych... w przypadku zimy hm nie mam doświadczenia jedynie co martwi mnie w użytkowaniu opon całorocznych w zimie to starzenie się mieszanki. mam nieodparte wrażenie że te procesy znacznie szybciej zachodzą w wyższej temperaturze. Maxxis to nie jest firma robiąca opony rowerowe? Jakoś w dziedzinie opon rowerowych nie mają opony którą mógłbym polecić ale to moja mocno subiektywna opinia
 11. chodzi o zjawisko halonowania czy jak mu tam ale raczej nie wpływa to negatywnie na żywotność żarówki wpływa głównie negatywnie na moc świetlną.
 12. Czyli znajdziesz "Januszy" którzy będą podróżować starszymi luksusowymi samochodami i będą mogli sobie łamać przepisy podobnie, a ktoś kto ciężko oszczędzał całe życie na swój wymarzony samochód jeśli popełni wykroczenie będzie srogo karany... I zaraz będzie argument że przecież nie musi kupować nowego luksusowego samochodu... odnośnie mandatów zależnych od wynagrodzenia to podam taki kontrastowy przykład Dwóch kolegów pracuje w jednej firmie jeden pracuje po 8 godzin robi wszystko by odbębnić pracę, drugi zaś kolega ciągnie nadgodziny ma jakieś marzenia pracuje po 14g dziennie i się przykłada w pracy za co otrzymuje wyższe wynagrodzenie. W Momencie popełnienia wykroczenia kto będzie bardziej poszkodowany? Znajdziesz również biednych ludzi którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego jeśli mi nie wierzysz to porozmawiaj z kilkoma dzielnicowymi. uwierz mi że to nie są proste tematy kiedy np wiesz że jeśli władujesz takiemu osobnikowi mandat to on ucierpi w najmniejszym stopniu, najbardziej mandat odczuje jego rodzinna... Niestety część społeczeństwa jest nie reformowalna nie zaprowadzisz porządku odbierasz takiemu człowiekowi prawo jazdy to jeździ bez prawka mało jest takich?
 13. cena zależy od tego jakie będziesz mieć dokładnie AC oraz czy mieszkasz na wsi małym miasteczku czy dużym mieście zniżki też mają znaczenie. Umowę radzę dokładnie przeczytać aby się nie okazało że ubezpieczenie rozszerzone AC tak naprawdę niewiele zmienia w stosunku do OC... Mojemu bratu opłacało się ubezpieczyć mieszkanie i samochód wyszło minimalnie więcej za oba ubezpieczenia z tym że ma ubezpieczony samochód oraz mieszkanie.
 14. Dzięki za podesłanie wątku, jednak moje obawy nie były bezpodstawne... temat to zamknięcia/usunięcia
×
×
 • Create New...