Jump to content

Kambol

Użytkownik 500
 • Posts

  1958
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Kambol

 1. Będą podłączone - "niesprawna lampa", to jedno (choć akurat w reflektorze WRX są tak wykonane, że wyglądają, jak zwykły odblask), ale po prostu mi się podobają.
 2. W Europie obowiązują asymetryczne. Ale wygląda na to, że Subaru od jakiegoś czasu stosuje takie także na rynek US. Z WRX 2017 problemów nie ma z oryginalnymi światłami. Mechanik nadgorliwie odłączył mi pomarańczowe pozycyjne, ale zamierzam podłączyć je z powrotem, bo nie są nielegalne. Z resztą przybywa samochodów z rynku europejskiego z takimi pozycyjnymi montowanymi fabrycznie.
 3. Raczej tylko dołożenie tylnego przeciwmgielnego i dla chcących zmiana jednostek licznika, klimy i przestrojenie radia, ale to da się załatwić przeprogramowaniem (bez wymiany).
 4. Ja do WRX włożyłem dedykowany moduł z Aliexpress. Składanie lusterek działa, jak powinno + ma dodatkowe opcje (ale te nie wszystkie działają). Montaż P&P pod tapicerką drzwi kierowcy - wszystkie wtyczki wpina się w szereg w moduły sterowania szybami, lusterkami i złącze centralnego zamka, wszystko idealnie dopasowane. Pewnie ta firma (lub inne podobne) mają też układy do Legacy. Z tym, że cena poszła mocno do góry - 9 miesięcy temu płaciłem 156 zł z przesyłką, teraz 249... https://a.aliexpress.com/_ufSABs
 5. Kambol

  Audio w subaru

  Szkoda kasy na przejściówki, czy bypassy. Sygnał zaciągniętego hamulca ręcznego, to po prostu zwarcie tego przewodu do masy - przykręć go np. do obudowy radia.
 6. Kambol

  Wrx 2015+

  Ja leję "bez LSPI" - Millers CFS 10W50 (7955): Ale czytałem fajny artykuł w temacie: https://www.comeanddriveit.com/engine/subaru-ringland-failure
 7. Kambol

  Wrx 2015+

  Ja używam OEM 15208AA170 (czarny).
 8. Kambol

  Wrx 2015+

  Panowie, czy ktoś z Was zmieniał fabryczny "plastikowy" IC na coś poważniejszego? Mój od dawna wyczekiwany remap w końcu dojdzie do skutku (w przyszłym tygodniu). Zastanawiam się, czy nie warto od razu zrobić mapy na jakiś większym ICku, jeśli za chwilę miałoby się okazać, że w upale na fabrycznym jest lipa. Z dostępnych u nas za w miarę przyzwoitą cenę (bo w USA ceny podobne ale w dolarach) widzę coś takiego: https://turboworks.pl/product-pol-4804-Intercooler-TurboWorks-SUBARU-WRX-Forester-XT-2-0T-15-17.html ale nie wiem ile te TW są warte... Patrząc na wielkość rdzenia, to różnica spora, bo OEM ma około 24x34,5x6,4cm =~5300cm3, a TW ma 28x28x9,5cm =7448cm3 (~140% OEM).
 9. U mnie też ciężko o wolny wieczór, ale jeśli akurat się złoży, to chętnie podjadę na jakiś spot. Obserwuję..
 10. Kambol

  Wrx 2015+

  Fajnie brzmi
 11. Kambol

  Wrx 2015+

  Dolot, to AEM? Jaka tarcza?
 12. Też udało mi się tam raz pokręcić wokół drzewa w środku dnia i poza jedną beemką nikt się nie pojawił. Ale wobec tego, co piszecie mogę chyba mówić o szczęściu.
 13. Grzanie jednej strony, to raczej kwestia uszkodzonych silników sterujących klapami w module ogrzewania/wentylacji.
 14. Napisz do kolegi @bombelllooo, myślę że ogarnie zmianę jednostek bez problemu.
 15. Czy ktoś dysponuje service manualem do któregoś z "nowożytnych modeli" w wersji europejskiej? Najbardziej zależy mi na WRX STi (2014+), ale zadowoli mnie też tej samej generacji Impreza, XV lub Levorg. Potrzebuję przede wszystkim schematy elektryczne (instalacja lusterek i światła p/mgielne (tył i przód)).
 16. Dzięki za odpowiedź. Czytałem, że w złotych czasach straży miejskich i gminnych, kiedy one zarządzały fotoradarami, takie właśnie "nielogiczne odcinki" były ulubionym miejscem zasadzek.
 17. A jeśli za Twoim przykładowym znakiem (E-17a +B-33 40 km/h) powiedzmy 500 m dalej będzie D-42, za 2km D-43 i znów za 500 m E-18a, to czy pomiędzy D-43 (koniec obszaru zabudowanego), a E-18a (koniec miejscowości) obowiązuje znowu 40 km/h?
 18. Tak. Ten widok skłonił mnie do zrobienia zdjęcia Trzeba przyznać, że porządny kierowca - elegancko zrzucił śnieg z dachu. Teraz, to strach jeździć za TIRami, bo z większości spada w najlepszym wypadku śnieg, a ostatnio na A4 z jadącego przede mną posypały się wielkie bryły lodu (z dachu naczepy).
 19. Nawet we Wrocławiu zima
 20. HVAC SYSTEM DIAGNOSTICS Legacy_Outback_2007.pdf
 21. Dzięki za relację. Jeśli śnieg poleży do wtorku, to też się wybiorę na miejscówkę 1 albo 3, ale niestety prognozy są niekorzystne (deszcz już w poniedziałek w nocy).
 22. W końcu (pewnie tylko przez chwilę) jest biało we Wrocławiu. Znacie jakiś placyk, gdzie można się chwilę bezpiecznie pokręcić?
 23. Kambol

  Wrx 2015+

  Z moim WRX też się nic złego nie dzieje - jeździ i cieszy. Mogę polecić na codzienne auto, choć do (dużego) miasta proponowałbym jednak wersję z CVT, bo w korkach z jego sprzęgłem i reakcją na gaz jest trochę męczarnia... Zdaje się, że w CTR szybko padają skrzynie biegów. Nie ma ideałów... Bierz WRX
 24. Dzięki. To z wyszukiwarki, czy znasz gościa?
 25. Macie namiary na jakiegoś ogarniętego rzeczoznawcę we Wrocławiu - potrzebuję zrobić wycenę wrx dla ubezpieczyciela.
×
×
 • Create New...