Jump to content

Kambol

Użytkownik
 • Content Count

  1500
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kambol

 1. Chyba za bardzo kombinujesz Musisz z latarką (albo samą ręką) zajrzeć nieco bardziej w głąb - nad tłumik. Najprawdopodobniej z osłony termicznej nad tłumikiem zrobił się już durszlak. Też tak miałem i grzało bagażnik.
 2. Jeśli jesteś w jakimś cywilizowanym miejscu, to może warto naprawić przed drogą. To polskie góry?
 3. Zgadza się. Zapach spalenizny, czy wręcz biały dymek są charakterystyczne po rozerwaniu osłony przegubu i wywaleniu smaru na osłony katalizatorów. Jeśli w wyżej opisanym przypadku od zapachu spalenizny do pojawienia się wibracji upłynęło trochę kilometrów, to niestety mamy związek przyczynowo-skutkowy i nie tylko osłonę ale i przegub do wymiany.
 4. Jeśli przy przyśpieszaniu na niskich biegach też trzęsie, to mogą być uszkodzone przeguby wewnętrzne przednich półosi.
 5. Kambol

  próba kradzieży XV

  W dzisiejszych czasach warto bardzo chronić prywatność i swoje dane i np. nie publikować zdjęć samochodów z czytelnymi tablicami, czy informacji o dokładnej lokalizacji. Na forum jest szczegółowy opis tego OBK - może to zamówienie na 3,6 dla kogoś, kto nie ma nerwów na import US... Współczuję. Może weź na wyposażenie czujnego psa..?
 6. https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2007/
 7. "Coś nie zagrało", to chyba trochę delikatnie powiedziane. Jakieś strasznie traumatyczne musiało być to "podłączanie"... Raczej Legacy Sprawdź jeszcze bezpiecznik. Sam to robiłeś, czy ktoś naknocił?
 8. Kambol

  Choinka H6

  Tak. Plastidip. I o dziwo trzyma się już parę lat (tylko w jednym miejscu jest małe pęknięcie powłoki, pewnie od kamienia), ale położyłem chyba 5 lub 6 warstw. Ten OBK z Leska rzeczywiście podobny - nawet początek rejestracji zbliżony ...zresztą, o ile dobrze kojarzę, to można powiedzieć, że się niegdyś na nim wzorowałem
 9. Kambol

  Choinka H6

  Nie za bardzo jest się czym inspirować - ot zwykły Outback Jedyne mody, to czarny grill, przyciemnione szyby i pomalowane felgi. W planie żółta folia na halogeny, ale na razie brak czasu... A spalanie u mnie średnie z 90 tys. km - 15 l lpg/100km. Najmniej pali na "krajówkach" i w trybie S# z manualną zmianą biegów.
 10. Kambol

  Choinka H6

  Zawsze się trzyma mocno, bo ma porządne zabezpieczenie, ale poruszanie nią i tak pomaga - pewnie z czasem styki niedomagają.
 11. Dzięki. Już wymieniliśmy PW. Szkoda, że dopiero teraz ten "coming out"
 12. Kup na allegro europejskie pasy, albo może prościej mocowania pasów (gniazda) z wersji UK i po problemie. Np. firma CZEX (to chyba forumowicz z kreski) sprowadza dużo subaraków z UK, pewnie zalegają im takie części.
 13. Kambol

  E-Boxer

  FA24 chyba na razie jest tylko w Ascent, chyba że już produkują Legacy/Outback XT z tym samym silnikiem. Fajnie musi jeździć taki XV
 14. W przyszłym roku, to może być już księżną...
 15. Kambol

  Mile na kilometry

  Tak. Pod tym względem ujowe, ale rehabilituje się z nawiązką w innych dziedzinach.
 16. Tak. Pilota i zdaje się immo można usunąć z pamięci kompa. Jeśli nie da się w ASO, to u dobrego elektronika.
 17. Kambol

  Choinka H6

  Typowe dla H6 (zwłaszcza w zimniejsze dni) - najprawdopodobniej duża (główna) "kostka" pod połączeniem dolotu z obudową przepustnicy (nie pamiętam, która z dwóch). Poruszaj i dociśnij - powinno rozwiązać problem.
 18. Kambol

  Mile na kilometry

  Mistrzu, niestety nie w każdym modelu jest taka opcja. W WRX VA nie da się tego konfigurować w menu.
 19. Może być jeszcze skrzynia lub wał (łożysko podpory?).
 20. Kambol

  LPG w Subaru

  Wszystkie 333 strony wątku LPG są do Twojej dyspozycji.
 21. U mnie było podobnie - też w pewnych warunkach było wypadanie na wszystkich cylindrach po jednej stronie, ale oprócz P0302,-304,-306, czasem pojawiał się P0028. Wymieniłem czujnik ciśnienia oleju (Oil Pressure Switch) po str. kierowcy (Bank 2), na dole od strony grodzi (stary miał oporność ~200 Om). Oprócz tego wyczyściłem zawór AVCS (oil flow control solenoid valve) z przodu silnika, ale skoro u Ciebie są nowe, to powinny być ok. Od tego czasu nie mam problemu.
 22. No chyba staremu wyjadaczowi nie trzeba pisać, że najważniejsze, to odczytać jaki błąd kryje się za CEL W samochodach z rynku US, są zdaje się dodatkowe czujniki ciśnienia par w baku, bo wywalają CEL przy niedokręconym korku wlewu paliwa/nieszczelności układu. Nie wiem, z jakiego rynku ten LGT, ale może to coś podobnego.
×
×
 • Create New...