Jump to content

Kambol

Użytkownik
 • Content Count

  1823
 • Joined

 • Last visited

About Kambol

 • Rank
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Auto
  Outback H6, MY 2007
  WRX, MY 2017

Recent Profile Visitors

1512 profile views
 1. Kambol

  Wrx 2015+

  @mRoZiOo gdzie kupowałeś emblematy zewnętrzne, ten na kierę i pasek na grilla - w US, czy na Ali? Masz może jakieś linki (+komentarz jak z dopasowaniem)?
 2. Kambol

  Wrx 2015+

  Kupiłem z Twojego linka, ale niestety tuby nie dołączyli. Chińczyk zmiennym jest...
 3. Moim zdaniem nie masz racji. Widać w 16-17 sekundzie filmu (tuż przed zmianą kamery na tylną), że Outback mocno przyśpieszył jeszcze zanim Lexus zaczął zmieniać pas. Potem przed próbą wyprzedzenia Lexusa, kierowca Obk uderza w hamulec, ale odpuszcza, daje kierunkowskaz i...
 4. Kambol

  Radio i antena

  Proszę: http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/2009/ - plik 2009 Service Manual.pdf, strona 4249 i dalej. Przy okazji - wpisz sobie w profil model i rocznik samochodu, bo grzebanie w Twoich postach, żeby to ustalić jest irytujące dla próbującego pomóc...
 5. A ja proszę o namiary na speca, który dobrze zrobi geometrię w moim OBK.
 6. Kambol

  Wrx 2015+

  Też to kupiłem, tylko na Ali. Co prawda do odebrania paczki, to jeszcze daleko, ale na zdjęciach w aukcji też nie ma tuby.
 7. Podpytaj @bombelllooo, on jest bardziej biegły w tych tematach.
 8. Pewnie będzie działał bez problemu. Potrzebny Ci tylko ktoś z SSM4 (chyba przez ten skaner się to robi), żeby to zarejestrować do kompa.
 9. Też jestem zainteresowany tematem.
 10. Sprawdź, czy nie spadł któryś z węży podciśnienia pod przepustnicą (od str. kierowcy). Kiedyś u mnie odpięła się 1 rurka i było, jak u Ciebie - odpalał na 2 sekundy i gasł, albo nie odpalał, pomagało tylko przegazowanie od razu po odpaleniu. Po podłączeniu wężyka zdrów, jak ryba.
 11. Kupujesz identyczny kluczyk z immo (nowy/surówkę), idziesz do dobrego speca i ten dorabia zarówno grot, jak i programuje pastylkę immo i rejestruje ją w kompie samochodu. Zresztą dobry spec zwykle będzie miał lub zamówi właściwy kluczyk po oględzinach twojego.
 12. Ze schematu wygląda, że w liczniku jest LED. Trzeba prześledzić całą (w sumie nieskompliowaną) drogę zasilania tej lampki. Samego LEDa możesz chyba sprawdzić dając +12 V na 9 pin złącza "i10" i "masę" na 3 pin złącza "i12" (potwierdź to jeszcze na schemacie). Można też pewnie prościej - podać (na włączonym zapłonie) "masę" bezpośrednio do wtyczki czujnika ciśnienia oleju, ale wówczas (jeśli nie zaświeci) dalej nie wiesz, czy jest przerwa po drodze, czy spalona LED. (schematy z Service Manual Forester 2004)
 13. Chyba nie przeszło. Chyba, bo wchodził w Factory Mode (migało podświetlenie stacyjki), ale potem po restarcie nie było opcji tylnego przeciwmgielnego, a nie udawało się sprawdzić aktualnego kodu w Market (albo źle szukaliśmy). Przy okazji - czy BCM i BIU, to nie dwie nazwy dla tego samego modułu?
 14. Poniższy screen sugeruje, że taka opcja jednak powinna pojawić się w BIU U mnie widać taką samą listę opcji (w tej kolejności), z tym, że właśnie brak zaznaczonej. A tak na marginesie ciekawy jestem co zmienia pierwsza opcja "Auto A/C ECU Setting". Niedawno w wątku o WRX poruszany był temat samoczynnego włączania się kompresora klimatyzacji nawet po ręcznym wyłączeniu A/C, ale wygląda, że nie u wszystkich tak jest - może to właśnie kwestia ustawień w BIU.
 15. Sugerowałem się opisem z NASIOC: https://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=44847786&postcount=195 ale tam też nikt nie dotarł do końca...
×
×
 • Create New...