Jump to content

Yanas

Użytkownik
 • Content Count

  744
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Yanas last won the day on July 9 2014

Yanas had the most liked content!

Community Reputation

77 Wspaniały

1 Follower

About Yanas

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Auto
  Forester 2.0 xt MY03 AT
  Outback H6 MY02

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, czy można otrzymać namiar , gdzie robiłeś w Poznaniu zabezpieczenia z blacharką, dziękuję 

 2. Chodzi zapewne o przedlift i polift w ramach III generacji. W II H6 (taką posiadam) skrzynia ma 4 biegi i VTD (oraz VDC).
 3. Dla informacji - wymiana termostatu na nowy ori 78C pomogła. Co ciekawe stary też był ori 78C,ale widocznie nie pracował już tak,jak powinien. Problem rozwiązany
 4. Dzięki za głos. Termostat kupiłem ori, jeździ w bagażniku i czeka na wymianę. Zmieniłem wcześniej czujnik temperatury, ale był OK, wskazania są jakie były.
 5. Zagadka - gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 15-20c temperatura płynu (wg. OBD) zwykła wahać się w przedziale 88-92c, a gdy jest zimniej (jak teraz) temperatura oscyluje w okolicach 93-96c. Powoduje to ciągłą pracę wentylatorów.. Dlaczego tak się dzieje? Auto z sygnaturki, tj. H6 MY02.
 6. Zdarzyło mi się raz w OBK-u 2001 H6 zapalenie się kontrolki VDC oraz hamulców po mozolnym pokonaniu głębokiej błotnisto-wodnej kałuży. Po chwili zgasło i nie pojawiło się ponownie.
 7. Z poduszkami pod silnikiem jest tak, że ich pęknięć często nie widać dopóki nie zostaną zdemontowane z auta. Miałem tak w Forku SG, w Twoim OBK-U może być podobnie.
 8. Yanas

  Outback H6

  Druga i trzecia bardzo się różnią. Drugiej w stanie bdb ze świecą szukać, na solidny egzemplarz trzeciej generacji licz minimum 28-32tyś zł.
 9. Może zainspiruje posiadaczy OBK-a II gen, bo kilka dni temu odebrałem z renowacji ori felgi pomalowane proszkowo na Subaru BBS GK1 Gold i wyszły świetnie, chociaż na zdjęciach nie widać jak ładnie się mienią.
 10. Odczyty wydają się być OK, bo i wskaźnik i OBD i reduktor LPG zdają się podobną temperaturę widzieć.. Niemniej kupiłem czujnik i podmienienie go. A nuż przekłamuje w taki sposób,że nie pokazuje spadków temperatury na gorącym silniku? Sam nie wiem..
 11. Jest tak : po odpaleniu zimnego auta, dogrzaniu silnika do 93C (z OBD) uruchamiają się wentylatory chłodnicy, bardzo szybko temperatura jest zbijana do 87C i wentylatory wyłączają się. Prawidłowo. w trakcie jazdy gdy temperatura osiągnie 93C uruchamiają się wentylatory, ale temperatura nie spada poniżej 90C niezależnie od stylu jazdy, nie przekracza też nigdy 96C. Wobec powyższego wentylatory chodzą non-stop. Nieprawiłowo. po zatrzymaniu rozgrzanego auta jest bez zmian, tzn wskazania temperatury z OBD nie spadają poniżej 90C, utrzymują się w przedziale 90-93C, wentylatory chodzą non-stop. Nieprawidłowo. Oczywiście klimatyzacja jest wyłączona a płyn chłodniczy trzyma prawidłowy poziom. Silnik to EZ30 (Outback II), przebieg poniżej 200k km, stan auta świetny. Czy przyczyną może być : czujnik temperatury (nowy ori czeka na montaż) termostat przekaźniki coś innego? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 12. A wiesz może czy tam są dwa czujniki, tzn. jeden podający info do komputera/obd a drugi na wentylatory?
 13. Korzystam z ELM-a 327 sprawdzając temperaturę cieczy. Załączają się wg mnie za wcześnie, przy 92-93C, w związku z czym chodzą w zasadzie non stop, bo nie są w stanie w czasie normalnej eksploatacji obniżyć temperatury do 87-88 przy których prawdopodobnie by się wyłączyły. Reasumując - czujnik temperatury cieczy podaje prawidłowe odczyty, ale z jakiś powodów wentylatory pracują w nieprawidłowych zakresach temperatur..
 14. Dzień dobry, Czy możecie podać jakie są prawidłowe temperatury cieczy chłodzącej przy których załączają/wyłączają się wentylatory w silniku EZ30 (Outback 2002r.) ? Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam
×
×
 • Create New...