Jump to content

Yanas

Użytkownik
 • Content Count

  724
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Yanas

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Auto
  Forester 2.0 xt MY03 AT
  Outback H6 MY02

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odczyty wydają się być OK, bo i wskaźnik i OBD i reduktor LPG zdają się podobną temperaturę widzieć.. Niemniej kupiłem czujnik i podmienienie go. A nuż przekłamuje w taki sposób,że nie pokazuje spadków temperatury na gorącym silniku? Sam nie wiem..
 2. Jest tak : po odpaleniu zimnego auta, dogrzaniu silnika do 93C (z OBD) uruchamiają się wentylatory chłodnicy, bardzo szybko temperatura jest zbijana do 87C i wentylatory wyłączają się. Prawidłowo. w trakcie jazdy gdy temperatura osiągnie 93C uruchamiają się wentylatory, ale temperatura nie spada poniżej 90C niezależnie od stylu jazdy, nie przekracza też nigdy 96C. Wobec powyższego wentylatory chodzą non-stop. Nieprawiłowo. po zatrzymaniu rozgrzanego auta jest bez zmian, tzn wskazania temperatury z OBD nie spadają poniżej 90C, utrzymują się w przedziale 90-93C, wentylatory chodzą non-stop. Nieprawidłowo. Oczywiście klimatyzacja jest wyłączona a płyn chłodniczy trzyma prawidłowy poziom. Silnik to EZ30 (Outback II), przebieg poniżej 200k km, stan auta świetny. Czy przyczyną może być : czujnik temperatury (nowy ori czeka na montaż) termostat przekaźniki coś innego? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 3. A wiesz może czy tam są dwa czujniki, tzn. jeden podający info do komputera/obd a drugi na wentylatory?
 4. Korzystam z ELM-a 327 sprawdzając temperaturę cieczy. Załączają się wg mnie za wcześnie, przy 92-93C, w związku z czym chodzą w zasadzie non stop, bo nie są w stanie w czasie normalnej eksploatacji obniżyć temperatury do 87-88 przy których prawdopodobnie by się wyłączyły. Reasumując - czujnik temperatury cieczy podaje prawidłowe odczyty, ale z jakiś powodów wentylatory pracują w nieprawidłowych zakresach temperatur..
 5. Dzień dobry, Czy możecie podać jakie są prawidłowe temperatury cieczy chłodzącej przy których załączają/wyłączają się wentylatory w silniku EZ30 (Outback 2002r.) ? Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam
 6. ECU nie było ruszane. Faktycznie temperatura przy której załączają się wiatraki wydaje się za niska. Tylko co może powodować ich załączanie tak wcześnie?Zaczęlibyście od termostatu?
 7. Odczyt z OBD oczywiście.
 8. Dzięki za sugestie. Ten parownik muszę sprawdzić,bo nie zwróciłem uwagi prawdę mówiąc.
 9. Czołem, Pacjent to OBK H6 z 2002r (II generacja). Objawy następujące - po osiągnięciu temperatury roboczej, czyli 92-93C wg OBD, załączają się wentylatory i pracują non-stop,niezależnie od stylu jazdy (korki, autostrada, jazda w terenie). Temperatura cały czas oscyluje w okolicach 93-96C. Po ostudzeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu znów wentylatory zaczynają pracę przy 92-93C itd. W aucie jest świeża instalacja LPG, zakładana krótko po zakupie i wydaje mi się, że opisane objawy nie miały miejsca przed jej montażem. Układ podobno odpowietrza się sam, płynu nie ubywa, stan w zbiorniczku wyrównawczym prawidłowy, nic nie cieknie. Gdzie szukać przyczyny?
 10. Podaj kod silnika z tabliczki znamionowej.
 11. https://www.olx.pl/oferta/dystans-podwyzszajacy-subaru-legacy-outback-CID5-IDhIjhr.html Proszę:)
 12. Nie, seria. Auto miało szczęście jeździć w mało górzystym rejonie Szwajcarii od nowości przez 14 lat, po czym kolejny właściciel (mechanik pracujący w Szwajcarii) powierzchowną rdzę oczyścił i zakonserwował podwozie bardzo dobrymi materiałami. Wygląda jak z fabryki.
 13. Yanas

  Audio w subaru

  Koledzy, Chciałbym poprawić zestaw audio w moim starym OBK-u H6. Głośniki Morel 6.2 już siedzą w przednich drzwiach (wysoko oraz niskotonowe), czas na jednostkę sterującą. Myślałem nad Pioneer-em z serii FH-X (730 lub 840), ale zaczynam się skłaniać ku kombajnowi na systemie Android, bo umiejscowienie slotu 2-Din względem kierowcy akurat w tej generacji Outbacka daje szanse na w miarę bezpieczne i łatwe sterowanie sprzętem. Sprzęt musi mieć odtwarzacz CD , dawać możliwość jednoczesnego korzystania z Janosika, Google Maps i Tidala oraz, oczywiście, działać jako zestaw głośnomówiący. Możecie coś polecić?
 14. Mam OBK II H6 2002 ze Szwajcarii i rdzy jest literalnie zero.
×
×
 • Create New...