Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze byłem funem Bridgestone ,  ale mam niestety wrażenie , ze japończycy trochę zostali w tyle , nie tylko  z oponami ..... Zmieniłem w swojej mini flocie wszystko na Michelin Sport 4 , 4S , i Super Sport , i to są jednak dwa światy ...... Michelin4 i 4S zabija moim zdaniem wszystko co do tej pory jeździłem . Ale to sie bierze typowo z rajdów WRC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Zawsze byłem funem Bridgestone ,  ale mam niestety wrażenie , ze japończycy trochę zostali w tyle , nie tylko  z oponami ..... Zmieniłem w swojej mini flocie wszystko na Michelin Sport 4 , 4S , i Super Sport , i to są jednak dwa światy ...... Michelin4 i 4S zabija moim zdaniem wszystko co do tej pory jeździłem . Ale to sie bierze typowo z rajdów WRC .

Czyli dobrze ze wziąłem dla żony do gtka michalki sport 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja kupiłem nowe Continetal ContiPremiuContact5 opory toczenia klasa C przyczepność na mokrej nawierzchni klasa A hałas 71db

IMG_20180416_180607.jpg

IMG_20180416_180414.jpg

Mają mały rant ochronny ... . Zobaczymy jak sprawują się przedtem miałem Nowe Bridgestone Turanza ER300 a w innym aucie Michelin Pilot :)

Oczywiście tylko nowe opony.

Opony zmieniam tylko dla tego bo po kilku latach guma robi się twarda a mi chodzi o bezpieczeństwo ...

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jumpman napisał:

A praktycznie to co za różnica skoro i przód i tył ma otwarty dyfer.

 

1 godzinę temu, Oczkoo15 napisał:

Ale nie H6 :D

 

Czyli w H6 bezpieczniej dać na tył?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

ale mam niestety wrażenie , ze japończycy trochę zostali w tyle , nie tylko  z oponami .....

Mam dokładnie takie samo zdanie... coś się zmieniło, że nie jest tak jak parę lat temu. Przedtem opony były w F1 jak i marka dla Kuwejckich służących a teraz? Jakoś to wszystko rozlazłe i tandetne a na dodatek przed moim oknem stoi Mazda 6 z rak dziurawą podłogą że aż się nie da na to patrzeć.

 

Godzinę temu, llkuba napisał:

A Ja kupiłem nowe Continetal ContiPremiuContact5 opory toczenia klasa C przyczepność na mokrej nawierzchni klasa A hałas 71db

JA JA, VW DAS AUTO - pewnie wg niemieckich testów. Dwa razy dałem się oszukać i kupiłem continentale i nie wiedzę szans na powrót.

Teraz zdecydowanie ten Michelin, a to co at opona wyczynia na mokrym, to powinno być nielegalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AdaSch napisał:

JA JA, VW DAS AUTO - pewnie wg niemieckich testów. Dwa razy dałem się oszukać i kupiłem continentale i nie wiedzę szans na powrót.

Teraz zdecydowanie ten Michelin, a to co at opona wyczynia na mokrym, to powinno być nielegalne :)

AdaSch oponę polecił mi mój znajomy mechanik. Spojrzał na bieżnik i parametry i mówi Continentala mogę Tobie polecić w ciemno. To nie są sportowe opony a moje Subaru ma 160 koni mało tego moje przebiegi są znikome. Nigdy nie miałem niemieckiego samochodu więc JA JA wsadź sobie w kieszeń :P.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 555marcin napisał:

 

2,5RS nie miało nieco więcej? :huh:

A przepraszam chyba 167 koni. Tam jest EJ253 SOHC (wolnossące), Czysta moc i moment obrotowy. 

Jest taki plus, że troszkę lepiej odpycha się na niskich obrotach niż 2.0 N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

AdaSch oponę polecił mi mój znajomy mechanik. Spojrzał na bieżnik i parametry i mówi Continentala mogę Tobie polecić w ciemno. To nie są sportowe opony a moje Subaru ma 160 koni mało tego moje przebiegi są znikome. Nigdy nie miałem niemieckiego samochodu więc JA JA wsadź sobie w kieszeń

ależ to miałem na myśli. Zwykła opona ale czy faktycznie taka dobrana mokrym jak mówią niemieckie testy? po tym jak mnie kiedyś oszukali dwa razy nie będę sprawdzać. Nie dały rady przy 116KM i zwykłym hamowaniu. ABS przy 50-60km/h i  bum. Było wilgotno nic więcej. Owszem poprzedniczka ale i tak już nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Continentali to i ja dorzucę swoje spostrzeżenia. W Legacy miałem  sport contact 3 czy jakoś tam i były strasznie głośne, na równi z zimowym Michelin. 

 

W Aygo założyli mi teraz Continentale Eco contact i to jest dramat, głośniejsze niż zimówki... Zdecydowanie nie polecam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdaSch napisał:

ależ to miałem na myśli. Zwykła opona ale czy faktycznie taka dobrana mokrym jak mówią niemieckie testy? po tym jak mnie kiedyś oszukali dwa razy nie będę sprawdzać. Nie dały rady przy 116KM i zwykłym hamowaniu. ABS przy 50-60km/h i  bum. Było wilgotno nic więcej. Owszem poprzedniczka ale i tak już nie wierzę.

Miałem podobną sytuację z hamowaniem na moście akurat zaczęło padać i udało mi się uciec. Na początku myślałem, że wina opon a nawierzchnia była śliska. Później zrobiłem test na inne drodze i było bardzo dobrze. Jak przetestuję dam znać przez kilka dni będę jeździł delikatnie. 

 

11 godzin temu, chudy__ napisał:

Jedzie fajnie ;) miałem okazję sprawdzić u Kuby:)

Jeździ teraz dużo lepiej :) 

 

13 godzin temu, 555marcin napisał:

Z tego co czytałem, bo nie miałem okazji jeździć, to nawet sporo lepiej niż "troszkę" się odpycha :) Ale nie róbmy OT :D

Daje radę do miasta rewelacja. Problem robi się jak odetniesz na 4 biegu i wbijasz 5 wtedy jest ble, ble, ble  i przyśpiesza po prostu brakuje wiatraka. Jest zbyt duży skok obrotów między 4 a 5 biegiem. 

6 godzin temu, msi napisał:

W Aygo założyli mi teraz Continentale Eco contact i to jest dramat, głośniejsze niż zimówki... Zdecydowanie nie polecam :)

Miałem okazję jeździć AYGO fajny gokart do miasta :) i strasznie długie biegi :) 

To może lepiej, że kupiłem premium są cichsze niż Turanza ER300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej wkurzyło mnie to, że nagle cena tych michałków mocno skoczyła do góry. Zimą kpl mógł być mój za mniej niz 1200 pl a teraz sporo więcej niż 1600.

Impreza to zwykły cywilny żonowóz ale na mokro nie hamujący u nie skręcający na Barum Bravuris hm3. gdbyby nie mięso 6,5mm to pewnie by poleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdaSch napisał:

najbardziej wkurzyło mnie to, że nagle cena tych michałków mocno skoczyła do góry. Zimą kpl mógł być mój za mniej niz 1200 pl a teraz sporo więcej niż 1600.

Impreza to zwykły cywilny żonowóz ale na mokro nie hamujący u nie skręcający na Barum Bravuris hm3. gdbyby nie mięso 6,5mm to pewnie by poleciały.

Taki jest rynek na wiosnę opony są droższe ... . Ja mam zimówki firmy Kleber kupione 2 lata temu i mają przejechane mniej niż 1000 kilometrów. Są miękkie i jak na razie nie narzekam chodź nie miały lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, llkuba napisał:

chodź

choć! dwukropek duże de

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem przejścia w STI MY06 na felgi 18", a tym samym stanę przed problemem zastąpienia dotychczas używanej Potenzy RE070 inną oponą.

Co The Forum poleca w tej kwestii ?

Rozmiar 225/40/18

Budżet najchętniej do 400zł/szt., maks 500zł/szt.

 

Samochód używam głównie do wypadów na spoty i okazjonalnie pobawić się na torze. Rocznie robię kilka tysięcy km więc absolutnie nie potrzebuję długowieczności czy oszczędności paliwa. Ma być świetną oponą na suchą dynamiczną jazdę i pozwalać na bezpieczną jazdę w warunkach deszczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, szukam 215/45/17. I niby rozsądek każe trzymać się z daleka od Dębic, ale patrzę na cenę i parametry Presto UHP2 i zastanawiam się... kaj jest haczyk? Made In Germany, cicha, przyczepna na mokrym (wg etykiety), tania, dobre opinie w internecie (na forach, nie na oponeo, nie wyglądają na sponsorowane). Szukam do hawka 2.0R, wóz nie do szaleństw. Więc... kaj haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 555marcin napisał:

I niby rozsądek każe trzymać się z daleka od Dębic

Też byłem uprzedzony do Dębicy. Zaryzykowałem i kupiłem na zimę Dębicę Frigo HP2 do Focusa ST-Line (charakterystyka zawieszenia bardzo podobna do Imprezy Hawk N/A) i naprawdę złego słowa powiedzieć nie mogę o tych oponach. Chwilami czułem się pewniej niż w STI na leciwych już Nokianach. Zatem myślę, że na lato warto rozważyć Dębicę Presto UHP2.

Jak miałem Hawka N/A i 17tki w Twoim rozmiarze to kupiłem Bridgestone Potenza RE002. Mogę polecić z czystym sumieniem. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Też byłem uprzedzony do Dębicy. Zaryzykowałem i kupiłem na zimę Dębicę Frigo HP2 do Focusa ST-Line (charakterystyka zawieszenia bardzo podobna do Imprezy Hawk N/A) i naprawdę złego słowa powiedzieć nie mogę o tych oponach. Chwilami czułem się pewniej niż w STI na leciwych już Nokianach. Zatem myślę, że na lato warto rozważyć Dębicę Presto UHP2.

Jak miałem Hawka N/A i 17tki w Twoim rozmiarze to kupiłem Bridgestone Potenza RE002. Mogę polecić z czystym sumieniem. :) 

 

RE002 1000zł/szt na popularnym serwisie z oponami :D

Wspomniane przez Ciebie Tomku Frigo mają (dużo) gorsze oceny niż UHP 2 więc chyba się na próbę skuszę.

Ps. Hawki faktycznie wszystkie mają 60l bak, przekonałem się o tym ostatnio widząc ceny paliw autostradowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, 555marcin napisał:

RE002 1000zł/szt na popularnym serwisie z oponami :D

Kupiłem komplet nówek ze 2 lata temu za 1700zł w rozmiarze 215/45/17. 1000zł/szt. to coś sporo. :o W takich cenach plasują się lepsze opony w bardziej nietypowych rozmiarach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, 555marcin napisał:

Cholera, szukam 215/45/17. I niby rozsądek każe trzymać się z daleka od Dębic, ale patrzę na cenę i parametry Presto UHP2 i zastanawiam się... kaj jest haczyk? Made In Germany, cicha, przyczepna na mokrym (wg etykiety), tania, dobre opinie w internecie (na forach, nie na oponeo, nie wyglądają na sponsorowane). Szukam do hawka 2.0R, wóz nie do szaleństw. Więc... kaj haczyk?

 

Ja się skusiłem. Co prawda przejechałem na nich 500km dopiero ale mogę póki co powiedzieć, że są ciche.

Dupowóz Accord. Więc też bez szaleństw jazda.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem u Carfita na lato 215/55/17 Michelin Pilot Sport 4 w dobrej cenie. To zdecydowanie najlepsza opona na jakiejkolwiek jeździłem a miałem już u siebie i Continentale, Nokiany, Dunlopy zawsze nowe opony premium. Rewelacja, na oponach nie warto oszczędzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...