Jump to content

tedimy99

Użytkownik
 • Content Count

  1781
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by tedimy99

 1. Aby to miało sens , kwota pięciocyfrowa jest niezbędna przy tym silniku. Przerabiałem temat. Najważniejsze , że większość bolączek EJ255 da się przy okazji wyeliminować.
 2. acik666 parkujesz furkę przy kościele Miłosierdzia na klikowskiej?
 3. Na grupie fb chłopak ma oryginał. Czekam na przesyłkę. Myślę , że to jest do pospawania lub dorobienia w dzisiejszych czasach. Ale skoro dostępne na rynku , to szkoda kombinować. Jak jutro nir dojdzie to weekend bez Imprezki
 4. Jednak powodem wycieku okazała się pęknięta rurka w miejscu połączenia z tą główką ,która przykręcana jest do turbiny.
 5. To jest połączenie z rurką ,która wychodzi z głowicy?
 6. Dlatego pytałem o rozmiar , a nie gdzie kupić .Bo to wiem . Wiele nie pomogłeś ,koledzy wyżej już tak. Dział techniczny chyba jest od tego .
 7. Dziękuję. To ,że moje Sti jest US to w tym przypadku chyba bez znaczenia , czy się mylę?
 8. Koledzy , zna ktoś rozmiar uszczelek chyba miedzianych , tych pod śróbę na turbinie? Trochę się tam poci i podejrzewam , że to ich zasługa.
 9. Ale obudowa pękła . Najszybciej używkę zapodać, a stara na części .
 10. Ale obudowa pękła . Najszybciej używkę zapodać, a stara na części .
 11. Moim skromnym zdaniem to tylko kwestia wydechu ,od turbo po końcową puszkę. Już sam downpipe przelotowy zmienia znacząco dźwięk .
 12. U mnie jest identycznie, tyle ,że klocki HAWK . Efekty akustyczne i wizualne na tarczy takie same. Na początku również było super z tym ,że lekko piszczały ale nic po za tym. Teraz hamowanie z prędkości 100++ przyprawia o ciary i zagryzanie zębów . Hałas straszny.
 13. W outbacku masz SOHC a w tym z Forka DOHC i zmienne fazy rozrządu na dolocie, więc zapowiada się spora rzeźba łącznie z komputerem i wiązką. Do tego w Outbacku jest centralna cewka a w tym 2.0 są już cewki na świecach . Lepiej będzie poszukać używki 2.5 w dobrym stanie lub wyremontować swój silnik i mieć gwarancję. Ale to tylko moje zdanie.
 14. Jest duże prawdopodobieństwo ,że łożyska w dupce skrzyni wyją. Czasem tak objawia się początek końca wiskozy.
 15. Czujnik poziomowania lamp. Niestety dość awaryjny w Subaru. Masz urwany łącznik.
 16. Operacja stosunkowo prosta i nie kosztuje dużo, a naprawa , regeneracja wisko gwarantuje dalszą bezproblemową eksploatację . Obligatoryjnie wymiana łożysk w 'dupce ' skrzyni. Poniżej zdjęcie poglądowe z mojego auta.
 17. Miał 163kkm. Szlif nie jest konieczny. Potrzebny za to jest ktoś ogarnięty i ma wiedzę i narzędzia aby dobrze pomierzyć wał i blok.
 18. Jak już rozbierzesz głowice , to koniecznie trzeba zajrzeć do panewek. U mnie przy okazji roboty UPG zleciłem rozebranie dołu i okazało się ,że panewki w stanie agonalnym. Do momentu rozebrania silnik chodził jak nowiutki . Ja proponuję powymieniać wszystko, co mogłoby spowodować konieczność ponownej rozbiórki.
 19. Pozdrowienia dla właściciela tego autka na lawecie . Zjazd z ronda na N.Sącz w Brzesku.
 20. Z forestera II N\A pasuje cały kpl. Potrzebne nowe śruby do koła jedno masowego, nowe łożysko ale to i tak oczywiste przy wymianie . Koło jedno masowe z Forka kupisz używane w bdb stanie i taniej. I tu poczytaj.
 21. Mi remont w FXT 2.5 robił Carfit i gdy pytałem o bezpieczne cyferki dla tego silnika i skrzyni to powiedział ,że 280KM i 380 Nm. Tłoki OEM Sti .
 22. Napisz do @carfita ,robią często te silniki, to Ci policzy koszty i jak się zdecydujesz poskłada silnik.
 23. Jak już chcesz takie auto, to kup z padniętym motorem i za 20-23kpln napraw. W sumie za około 37kpln będziesz miał takie auto z gwarancją na silnik 2 lata , wymienioną dwu masą, czyli święty spokój . Jedyny problem to późniejsza odsprzedaż, ale jeżeli chcesz dość długo użytkować to auto, to jakaś to opcja jest. Bo za te pieniądze ciężko kupić auto o takich walorach z nowym silnikiem i gwarancją .
 24. W tym przypadku nie chodzi o nadmierne luzy, ale ich brak. Luzy zaworowe w trakcie eksploatacji zmniejszają się aż do podparcia zaworów a co za tym idzie do wypalenia gniazd. Czego objawem może być wypadanie zapłonu na danym cylindrze , gdzie właśnie podparty jest zawór. Sprawdzić warto.
×
×
 • Create New...