Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo jest z czego kpić bo ten system niestety słabo działa,nawigacja z fantastycznym akcentem,brak możliwości opisania ulubionych punktów ogólnie jej prowadzenie takie "odkrywcze".Czasami fajne miejscówki można odkryć ale jeśli ktoś chce dojechać z punktu A do B to różnie może być.Dobrze że aktualizacja pozwoliła w końcu wyłączyć radio,także frustracja frustracją ale trochę racji ma :(

Edytowane przez Elpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elpi zgadzam się. Jednak nie jest to problem tylko marki SUBARU. Możliwość integracji ze smartphonem w pełni imho rekompensuje te niedostatki.

@Marek Pinkas były tu już opisywane przypadki kiedy problem współpracy na linii auto-telefon ustępował dzięki zastosowaniu markowego... kabla USB.

Edytowane przez Michał Krupa
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nowego forka będzie można kupić w wersji ze wszystkim, ale bez navi ;) W żadnym aucie, nigdy nie jechałem gdzieś na wbudowanej navi, tylko google, yanosik, kiedyś auto mapa.
Nie ukrywam, że w miastach lubię mieć podgląd na układ ulic, ale tylko poglądowo, nigdy nawigacja. Tu na szczęście aktualizację nie są newralgiczne więc zupełnie nie robi mi czy i jak to działa.
Co do XV i panelu środkowego to Samsung działa. Jeżeli ktoś ma problem z android auto to zależy to tylko i wyłącznie od wersji aa i aktualności pozostałych komponentów googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, keyman napisał:

W żadnym aucie, nigdy nie jechałem gdzieś na wbudowanej navi, tylko google, yanosik, kiedyś auto mapa.
Nie ukrywam, że w miastach lubię mieć podgląd na układ ulic, ale tylko poglądowo, nigdy nawigacja

Ale nie jechałeś bo nie miałeś czy miałeś jakiegoś prymitywnego kasztana bez aktualizacji na którym nie dało się jechać ? 

Wbudowana porządna navi z działającym tmc + ściągającą sobie dane o ruchu drogowym przez twój tel. komórkowy, z co najmniej 1 na rok aktualizacjami  to rewelacyjna sprawa. Niestety taka nawigacja to tylko i wyłącznie wniefabryczna stacja multimedialna...

Mnie  już parę razy zawiodła navi online i u nas w kraju  i na Bałkanach . Niestety bywają miejsca bez netu i wtedy klops musisz jechać dalej na mapce się nie przesuwasz, tel nagle złapie net i każe Ci zawracać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała errata.@Karas TMC tak, ale nie w PL. Na zachodzie jakoś to działa, albo z perspektywy czasu działało, w PL nigdy... Aktualnie rozwój google maps aktualnie zdominował rynek. Tu nawet nie chodzi już o aktualność map a o praktyczność, szybkość reakcji i wygodę. Nawet moja ulubiona automapa z Hołkiem poszła w odstawkę :( Podsumowując navi wbudowana tak, ale jako podgląd mapy, nie jako wskazówki jak jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, GREGG napisał:

czy jakiś inny producent podaje listę wszystkich kompatybilnych urządzeń do swoich stacji multimedialnych?

 

To kompletnie nie tak. Zgodnie z zasadą AA, pracować powinien KAŻDY telefon z dowolną stacją multimedialną. A jak już jest problem, to powinien on być po stronie telefonu (jakaś beznadziejna nakładka typu EMUI i MIUI ubijająca procesy, blokująca port USB itp.), a nie stacji. Więc żale do Subaru (a właściwie to nie Subaru, bo to Harman skopał sprawę) są jak najbardziej na miejscu. AA to nie MirrorLink, gdzie telefon musiał być wspierany. AA opiera się na transmisji danych przez kabel - to potrafi każdy telefon.

Takich szopek z AA nie miałem w przypadku żadnej innej stacji multimedialnej, a używałem ich kilka/naście. Podłączało się telefon i działał. A w Starlinku: a to trzeba odblokować ręcznie telefon (Motorola) żeby AA wystartował, a to zadziała 2 na 3 razy (OnePlus), a to zerwie sobie połączenie raz na jakiś czas (Samsung J7). itp. itd.

 

Z CP nie ma problemu (no, poza mikroprzerwami w odtwarzaniu muzyki :rolleyes:), tam do przetestowania jest kilka telefonów, a Apple jest na tyle restrykcyjne jeśli chodzi o implementację rozwiązań i partnerów, że po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karas napisał:

Wbudowana porządna navi z działającym tmc + ściągającą sobie dane o ruchu drogowym przez twój tel. komórkowy, z co najmniej 1 na rok aktualizacjami  to rewelacyjna sprawa. Niestety taka nawigacja to tylko i wyłącznie wniefabryczna stacja multimedialna...

 

sa wyjatki

w bmw nawet nie potrzebujesz komorki z roamingiem

navi pro z connected drive ma wbudowane karte sim, real traffic, konsjerza, android auto, carplay itd nawet ladowarke bezprzewodowa

aktualizacje przez sim 5 lat

ale za te cuda musisz zaplacic 2tys euro (blisko 11tys zl) co przy darmowym googlu jest troche bolesne  ;)

 

tapatalked

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW fajne jest to, że możesz w domu w dedykowanej aplikacji na telefonie wyszukać sobie miejsce docelowe i wysłać je do nawigacji w samochodzie. Po odpaleniu auta zaczyna się nawigowanie do wybranego celu.

Nawigacja potrafi też wyszukiwać po nazwach - wystarczy wpisać np. miejscowość i słowo restauracja - pojawia się wtedy lista restauracji w danej miejscowości z adresami.

Co ciekawe, mapy są od HERE - czyli firmy, która dostarczała wcześniej mapy do Subaru i które to mapy w naszych autach miały dużo błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spawalniczy napisał:

Po odpaleniu auta zaczyna się nawigowanie

 

o ile nie pojawi sie napis 'no signal' na czarnym ekranie gdyz wlasnie w tym momencie navi postanowila cos aktualizowac

i co zrobisz? nic nie zrobisz :)

 

59 minut temu, spawalniczy napisał:

mapy są od HERE

 

i to w miare aktualne (gora pol roku wstecz)

 

sorki za offtop, tu placzemy nad softem w subaru

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.07.2019 o 12:34, OBK CVT napisał:

i to w miare aktualne

 

Niestety, dziś zaktualizowałem poprzez stronę http://www.subarumapupdates.com/index-en-gb.html do mojego OBK MY 2017 i wgrała się wersja 2018/2019, fajnie nie ... ;-)

 

Wkładam kartę SD z powrotem do auta, odpalam nawigację, informację o mapach: mapy z Q3 2017 ...  :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo nieporozumien - pisalem o aktualnosci map w bmw

here dostarcza mapy tak jak decyduje zamawiajacy czyli producent auta (bmw, subaru itd)

na marginesie: i tak nie korzystam z wbudowanej navi w zadnym aucie tylko z tomtoma lub google maps w telefonie

nawet w chwili slabosci dolozylem navi z igo do obk-a ale finalnie i tak jezdzilem z telefonem na magnesiku ;)

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji dzwonienia gdzieś zauważyłem, że nowa aktualizacja softu skopała formatowanie numeru telefonu - zakłada w ciemno, że numer kierunkowy kraju ma tylko jedną cyfrę co zupełnie rozwala jego wyświetlanie. Musiał jakiś Jankes to akceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OBK CVT napisał:

here dostarcza mapy tak jak decyduje zamawiajacy czyli producent auta 

here należy do konsorcjum Audi, Mercedesa i BMW (odkupili od Nokii), także sobie dostarczają raczej to, co mają najlepsze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOMA52 napisał:

Właśnie otrzymałem info z SIP-u, że nowe mapy datowane 3Q2018 pojawią się na przełomie roku. Czyli dalej rok do tyłu niestety ;-)

 

Z doświadczenia do tego przełomu trzeba jeszcze dodać kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ktoś już zainstalował i wyniuchał nowinki co i jak się zmieniło, u mnie aktualizacja bez przeszkód ale skończyła się idealnie przed samym wjazdem na parking przy robocie ;) i nie miałem jeszcze okazji potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Mapy niestety stare. Jak zwykle :P.

Na mapie, w moim mieście nadal nie ma stacji Shell, która stoi już chyba ze dwa lata. Nie wróciło też wygaszanie ekranu poprzez przytrzymanie  pokrętła volume. Tego mi szkoda...

Jak się 4 sek.  przytrzyma to nie wygasza? Tak mam przy Rel1_19.17.20 (czyli przed mikołajkową aktualizacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...