Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem w ASO na pierwszym przeglądzie. Okazało się, że do mojego egzemplarza, który został kupiony w marcu nie są dostępne żadne aktualizacje:

 

- map

- oprogramowania stacji multimedialnej

- oprogramowania silnika / skrzyni biegów

 

Śledząc forum nie liczyłem że doczekam się w tym roku aktualizacji map, natomiast po informacjach z lipca przekazanych przez@Dyrekcjabyłem przekonany, że załapię się na nowy soft rozwiązujący problem z szarpiącą skrzynią biegów.

 

 

  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, orm napisał:

na pewno map .  ? w map downloader mam brak mm

To wynika poniekąd z tego, że masz trzy lata aktualizacji w cenie, sam przy zakupie słyszałem, że to około sześć aktualizacji - jedna na pół roku. Na razie udało się z bólem wydać mapy w USA, aż boję się, że Europa zwyczajnie przerośnie możliwości centrali. Z drugiej strony mam nadzieję, że tyle to trwa, bo nawigacja uczy się poprawnej polszczyzny. Na szczęście używam głównie Android Auto więc mapy mam aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, dróg u nas tak wiele nie oddają do użytku ;) Ale kalectwo językowe na pewno by się przydało wyleczyć przy aktualizacji 

Mi się w tej fabrycznej navi podoba, że jest "online", nawigacja offline w dzisiejszych czasach to już trochę przeżytek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

nawigacja offline w dzisiejszych czasach to już trochę przeżytek 

też tak mi się wydawało do czasu jak google maps poprowadziło mnie jakimis  mocno zapomnianymi przez ludzkość drogami na bałkanach i nagle okazało się że nikt nie ma zasięgu :biglol: -na mapce staliśmy w miejscu a w aucie było bardzo wesoło ;).

W Pl tez mi sie takie cos przytrafiło. Dlatego co roku czasami dwóch aktualizuje garmina a z mapek online korzystam tylko żeby sprawdzić różnice w wyznaczanych trasach. Jeszcze gdyby w Pl działał TMC to wogole byloby fajnie ale teraz juz chyba wszystkie mapy jak garmin czy tomtom itp mają funkcje sciagania info o korkach przez net z telefonu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karas napisał:

Jeszcze gdyby w Pl działał TMC to wogole byloby fajnie ale teraz juz chyba wszystkie mapy jak garmin czy tomtom itp mają funkcje sciagania info o korkach przez net z telefonu

TMC działa w fabrycznym TomTom... z niewiadomych względów nie zdecydowali się włączyć funkcji by więcej danych pobierał przez internet jak jest stacja sparowana z telefonem.

 

10 godzin temu, GREGG napisał:

Bez przesady, dróg u nas tak wiele nie oddają do użytku 

Owszem, ale chodzi o takie drobiazgi jak adresy czy ograniczenia prędkości. Słysząc, że będzie TomTom w aucie to się ucieszyłem, bo liczyłem na unifikację map, ich aktualizacji czy też informacji na drogach z ich przenośnymi urządzeniami. Rzeczywistość jednak okazuje się nieco mniej kolorowa i zastanawiam się czy to ułomność Subaru czy też Harmana w niemożności zaprojektowania przemyślanego do końca systemu, czy może kwestia wysokości opłat licencyjnych? Tak czy siak Android Auto rządzi więc te ułomności nie doskwierają mi specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GREGG napisał:

No właśnie u nas w XV działa :)

jeżeli działa na terenie PL  to szacun

4 godziny temu, aflinta napisał:

by więcej danych pobierał przez internet jak jest stacja sparowana z telefonem.

garmin tak własnie działa więc i tak dane o ruchu w PL otrzymuje. IMO mapki online to nic dobrego przynajmniej w kraju gdzie nie wszedzie jest lte itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc gdzieś, gdzie internet mobilny niepewny, można do map google ściągnąć obszar offline (całkiem spory - na wyjazd wakacyjny powinien wystarczyć). W ten sposób, w razie braku netu, pozbawiamy się tylko informacji o ruchu, a nie samej mapy :ok:

Dodatkowo można sobie awaryjnie ściągnąć jakąś typową nawigację offline (HERE czy coś) - są za darmo i poratują w razie problemów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Jadąc gdzieś, gdzie internet mobilny niepewny, można do map google ściągnąć obszar offline (całkiem spory - na wyjazd wakacyjny powinien wystarczyć)

wszystko zależy od pamieci wewnętrznej telefonu. - niestety iphone 5se z 32gb pamieci na pokłdzie nie podołał mapie polski :biglol:

A przecież nie bede kupował nowego telefonu za grube $$ zeby sobie na niego wgrac mapke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dopłacają znacznie grubsze $$ do nawigacji w samochodzie - zależy, jakie kto ma priorytety. No i nie musisz całego kraju ściągać - kawałek tylko, do którego się wybierasz. Albo jest też opcja zapisania wyznaczonej trasy offline - wtedy ściąga tylko okolice, po których będziesz jechał.

SE z 32GB to bardzo uniwersalny już telefon. Sam w swojej motce mam 32GB - i mieści się i mapa połowy Europy dla TomToma Go (swoją drogą genialna nawigacja, ale nie darmowa) i mapa połowy Austrii dla map Google.

Więc jest to bardziej kwestia "higieny smartfonowej", niż telefonu samego. Co mają powiedzieć właściciele wersji z 16GB? Też dają radę używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Skodziarz napisał:

Więc jest to bardziej kwestia "higieny smartfonowej", niż telefonu samego. Co mają powiedzieć właściciele wersji z 16GB?

imo właśnie samego telefonu a raczej jego pamięci wbudowanej bo w przypadku iphone karty sd nie dołozysz a nie zamierzam kasowac zdjęc filmów muzyki , aplikacji tylko po to żeby sobie wgrać mapke której użyje raz w roku :) Telefon to moje prywatne urządzenie multimedialne, natomiast w aucie imo wbudowana navi to must have a jak nie ma to przynajmniej jakis atlas z drogami kraju/europy tak jak jeździło się ładnych pare lat temu -wtedy mocno  przydawał się nawigator na siedzeniu pasażera.

 

46 minut temu, Blixten napisał:

Żona  pyta: co chcesz pod choinkę ? może w końcu przekonasz się do iPhone'a ? 

też mnie małża namawiała przez parę ładnych lat , w końcu uległem i nie żałuje. Chociaz patrząc na obecne ceny nowych modeli raczej wrócę w przyszłości do androida bo imo komus się w główce poprzewracało tak wysoko wyceniając te sprzęty 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karas napisał:

Telefon to moje prywatne urządzenie multimedialne, natomiast w aucie imo wbudowana navi to must have

 

Robisz jak uważasz :ok:

U mnie smartfon sprawdza się jako nawigacja najlepiej, dzięki informacjom online o ruchu właśnie. Ale niekoniecznie są to obie nawigacje zgodne z AA - jednak wygoda korzystania na dużym ekranie wygrywa. W zapasie jednak mam zawsze TomToma, ale wersję smartfonową.

Żadna wbudowana nawigacja dla mnie nie ma sensu. Kompromisem jest system multimedialny oparty na Androidzie i zainstalowanie tam TomToma - to działa najlepiej (jeśli chodzi o nawigację - muzyka i rozmowy lepiej są zrobione w AA :huh: - nie ma rozwiązań idealnych).

 

14 minut temu, Karas napisał:

a nie zamierzam kasowac zdjęc filmów muzyki , aplikacji tylko po to żeby sobie wgrać mapke której użyje raz w roku 

 

Możesz tymczasowo przenieść w inne miejsce na czas wyjazdu i z powrotem wrzucić po powrocie - na siłę szukasz teraz problemów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Żona  pyta: co chcesz pod choinkę ? może w końcu przekonasz się do iPhone'a ? 

Ja odpowiadam: Dziękuję Kochanie, mam Subaru, a w nim Android Auto i jestem zadowolony

Żona odpowiada:  że co ? :biglol:

 

słuchaj żony :D

mam subaru, iphone'a i też mogę korzystać z google maps (prócz apple maps czy wbudowanej navi) :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snuff napisał:

słuchaj żony :D

mam subaru, iphone'a i też mogę korzystać z google maps (prócz apple maps czy wbudowanej navi) :thumbup:

 

Można, tylko GM w CarPlay jest strasznie ograniczone w porównaniu z odpowiednikiem z Android Auto :cry:

Nie chodzi o samo nawigowanie, te są podobne, ale wybór trasy, miejsca docelowego, czy dodawanie punktów do trasy - tutaj niestety Apple musi się bardzo szybko poddać. Jest to konsekwencją zarówno ograniczeń samego CP, braku polskiego języka w Siri, jak i ogólnej filozofii tego systemu.

Każdemu ze smartfonowych systemów samochodowych sporo brakuje, co gorsza brakuje różnych rzeczy - jedno jest świetnie zrobione w AA a do niczego w CP (część nawigacyjna i integracja z ekosystemem) a drugie (rozmowy głosowe i wygoda użycia w warunkach drogowych) wręcz odwrotnie - CP bryluje, AA ma powody do wstydu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 12:46, spawalniczy napisał:

Dziś byłem w ASO na pierwszym przeglądzie. Okazało się, że do mojego egzemplarza, który został kupiony w marcu nie są dostępne żadne aktualizacje:

 

- map

- oprogramowania stacji multimedialnej

- oprogramowania silnika / skrzyni biegów

 

Śledząc forum nie liczyłem że doczekam się w tym roku aktualizacji map, natomiast po informacjach z lipca przekazanych przez@Dyrekcjabyłem przekonany, że załapię się na nowy soft rozwiązujący problem z szarpiącą skrzynią biegów.

 

 

Dziwne. Mój jest ze stycznia ( produkcja) a kupiony w maju. Wg Dyrekcji do mojego jest dostepny update skrzyni- jeszcze nie weryfikowałem w swoim Aso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Skodziarz napisał:

Robisz jak uważasz :ok:

U mnie smartfon sprawdza się jako nawigacja najlepiej, dzięki informacjom online o ruchu właśnie. Ale niekoniecznie są to obie nawigacje zgodne z AA - jednak wygoda korzystania na dużym ekranie wygrywa. W zapasie jednak mam zawsze TomToma, ale wersję smartfonową.

Żadna wbudowana nawigacja dla mnie nie ma sensu. Kompromisem jest system multimedialny oparty na Androidzie i zainstalowanie tam TomToma - to działa najlepiej (jeśli chodzi o nawigację - muzyka i rozmowy lepiej są zrobione w AA :huh: - nie ma rozwiązań idealnych).

może dlatego jestem tak przekonany do wbudowanej navi bo mam stacje multimedialną kenwooda z garminem na pokładzie który działa naprawde dobrze pobierając sobie dane o korkach z tmc jak jestem za granica albo przez internet z telefonu przez apke smartphone link. Być może gdybym mial  fabryczna navi miałbym inne zdanie. całe szczescie nie mam:D

 

5 godzin temu, Skodziarz napisał:

Możesz tymczasowo przenieść w inne miejsce na czas wyjazdu i z powrotem wrzucić po powrocie - na siłę szukasz teraz problemów :D

nigdy w zyciu :D Znam wiele innych lepszych metod na spędzanie wolnego czasu :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karas napisał:

mam stacje multimedialną kenwooda z garminem

 

Garmin to nie wbudowana nawigacja, tylko firma z ogromnym doświadczeniem w robieniu nawigacji :ok: Sam wolę TomToma, ale Garmin też się nadaje, zwłaszcza dla starszych ludzi :evil2:

Niestety, nawet jak producent wbudowanej nawigacji kupi rozwiązanie od uznanej firmy (czyli na przykład Harman od TT kupi NavKit), to i tak wciąż nie TT odpowiada za rozwój/aktualizację, tylko producent stacji - i potrafi wszystko dokumentnie spaprać/zaniedbać, czego mamy przykład w naszych autach. Oczywiście "niezależny" TomTom Go na telefonie ma aktualzacje map 4 razy w roku i żadnego problemu z polską mową :rolleyes:

W Hondzie na przykład nie miałbym problemu korzystać z wbudowanej nawigacji, bo tam jest właśnie Garmin w formie niezmienionej, który jest utrzymywany przez producenta programu, nie stacji.

 

Ale AA z GM ma swoje uroki/zalety. Choć może to nieco przerażać, to lubię, kiedy samochód po prostu wie, gdzie będę jechał, więc ustawienie nawigacji oznacza dokładne jedno stuknięcie w ekran, tudzież 3-4 słowa wypowiedziane do asystenta :blush:

 

12 godzin temu, Karas napisał:

nigdy w zyciu :D Znam wiele innych lepszych metod na spędzanie wolnego czasu :drinks:

 

Jak pisałem - jak kto woli, dla mnie grzebanie w telefonach to bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu :D

Edytowane przez Skodziarz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Skodziarz napisał:

Nie chodzi o samo nawigowanie, te są podobne, ale wybór trasy, miejsca docelowego, czy dodawanie punktów do trasy - tutaj niestety Apple musi się bardzo szybko poddać. Jest to konsekwencją zarówno ograniczeń samego CP, braku polskiego języka w Siri, jak i ogólnej filozofii tego systemu.

Czym różnią się Mapy Google wersji CP i AA poza lepszym wyglądem w pierwszej wersji?

 

Z aktualizacją map fabrycznych sytuacja wygląda słabo. Reklamuje się ficzer w postaci aktualizacji, tylko zamiasta konkretu - jednen dwa, czy trzy update rocznie, okazuje się, że może dostaniemy, a może nie dostaniemy wcale. A jak dostaniemy to już pewnie będą nieaktualne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

Czym różnią się Mapy Google wersji CP i AA poza lepszym wyglądem w pierwszej wersji?

 

Wygląd jest dyskusyjny - akurat wersja CP jest bardziej spójna przez to, że Apple zmusiło innych do korzystania z przygotwanych elementów, zamiast robienia własnych :) Przez to wszystko jest samochodo-przyjazne (duże i w wystarczającej odległości od siebie, by nie trafiać w coś innego niż chcemy).

 

Jeśli chodzi o kwestie czysto funkcjonalne, to wersja na AA pozwala dodawać punkty pośrednie (nie pamiętam już, czy wersja CP potrafi, ale chyba nie) i można korzystać z wyszukiwania głosowego. Wybór trasy alternatywnej jest też znacznie łatwiejszy.

 

Natomiast tym, co dla mnie decyduje o znacznej przewadze wersji AA od CP są:

- integracja z ekosystemem. Jeśli mam coś w kalendarzu, to samo mi podpowie, że powinienem tam jechać o odpowiedniej porze. Ja muszę tylko raz dotknąć ekranu, żeby wystartować nawigację. Ile trzeba się naklikać w CP?

- precyzyjność GPSa - na CP co chwilę wywalało mnie poza drogę i przeliczało trasę, by po chwili stwierdzić, że jednak jadę dobrze.

 

Niestety, ale na ten moment na CP zupełnie bezproblemowo działają tylko mapy Apple, które z kolei mają swoje problemy (choć są całkiem przyzwoitą nawigacją - ja jestem daleki od wieszania na nich psów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bmbm napisał:

Nie tylko. Na Apple Car bardzo fajnie działają mapy Waze, które od siebie mocno polecam. Najlepsze do auta. 

 

Waze na iPhone cierpi na ten sam problem co Google Maps z GPS - lubi się pogubić. Sprawdzałem na 4 różnych iPhone różnych generacji (od 5c, przez SE, 7, po X), wszędzie to samo. Wynika to z ograniczeń systemowych iOS. Tylko mapy Apple dorównują dokładnością lokalizacji dowolnemu telefonowi na Androidzie, ale to dzięki temu, że Apple ma lepszy dostęp do sprzętu. Moduł GPS w SoC Apple jest nie gorszy od tego w sprzętach na Androidzie, to tylko ograniczenia programowe.

Nie wiem też czy poradzili sobie z bugiem z pierwszych edycji na CP - nie wszystkie ulubione były widoczne. Ja mam ich ~20, a pokazywało mi się 11.

 

Natomiast zgodzę się, że Waze jest świetne. Poza miastem używam tej nawigacji. Po mieście - przekonałem się do Google Maps, ponieważ ma bardziej aktualne dane o ruchu i, jak pisałem, jest doskonale zintegrowane z ekosystemem, czego Waze niestety brakuje.

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

Wygląd jest dyskusyjny - akurat wersja CP jest bardziej spójna przez to, że Apple zmusiło innych do korzystania z przygotwanych elementów, zamiast robienia własnych

Miałem na myśli rozdzielczość samych map Google. Ostatnio jakoś nie korzystalem, więc nie wiem, czy coś uległo zmianie, ale na starcie nowego ACP różnica była zauważalna.

W Googlo-mapach przez CP wyszukiwanie głosowe działa.

Google, na początku 2019, ma podobno uruchomić pełnego aystenta po polsku. Pytanie, czy i jak to się przełoży na obsługę AA

 

Punkty pośrednie spróbuje sprawdzić. Kiedyś tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...