Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja map jest rozczarowująca, dalej brak adresów, które w google są od ponad trzech lat. Kiedy pierwszy raz widziałem logo Tom Tom na nawigacji to wiązałem z tym duże nadzieje, niestety realizacja w wydaniu Subaru jest słaba. Ciekawe czy kiedyś nauczą się robić soft dobrze a nie na odwal się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedtem jeździłem na automapie i powiem szczerze że ten Tomtom w wydaniu Subaru jest o wiele bardziej intuicyjny, mają problem z aktualnością map, ale ostatnio w Szczecinie podłączyłem android auto i dwa razy poprowadziło mnie przez zamknięte ulice, zamknięte od przynajmniej 2 miesięcy i za każdym razem myślałem że skoro google prowadzi  to pewnie już otworzyli. Sprawdziłem później nawigacja w samochodzie prowadziła by mnie inną trasą i nie musiał bym błądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mattom napisał:

ale ostatnio w Szczecinie podłączyłem android auto i dwa razy poprowadziło mnie przez zamknięte ulice, zamknięte od przynajmniej 2 miesięcy i za każdym razem myślałem że skoro google prowadzi  to pewnie już otworzyli.

Ten sam problem był z Google Maps w Krakowie podczas przejazdu ul. Dietla, gdzie jeden pas z powodu remontu był wyłączony z ruchu ponad pół roku i jechało się drugim „pod prąd” - dla mapy problem nie do przeskoczenia i ciągle paniczne zmiany drogi dojazdu. Tym bardziej dziwne, że należące do nich Waze miało zmianę na bieżąco wprowadzoną i zazwyczaj do tygodnia migrowała on do Google Maps... nie tym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobus ZTM, który wyskoczył przez barierki z S8 w Warszawie. O ile Google Maps już nazajutrz naniosło brak przejazdu, to po otwarciu odcinka grubo ponad tydzień na mapie było zamknięte. Drogowcom też zajęło ponad tydzień usunięcie znaków objazdu, czytali z Google Maps :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @aflintanapisał dwa posty wyżej. Jest jak zwykle - czyli słabo. Czytam i przypominam sobie moje doświadczenia jeszcze ze starym systemem w OBK MY15. Było dokładnie tak samo. Nowa aktualizacja - mapa stara. Brak adresów, ulic, albo adresy przypisane do miejsca na tej samej ulicy ale 3 km dalej.

Nie musisz mieć uruchomionego samochodu przez 40 minut. Z tego co pamiętam zgaszeniu i ponownym zapaleniu samochodu aktualizacja startuje z miejsca w którym się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj do Szczecina i nawigacja pokazała drogę na czerwono (spowolniony ruch) i zmieniła trasę , ponieważ mamy są tam nieaktualne to prowadziła po nieprzejezdnych już drogach, ale przed Szczecinem poprowadziła przez Dąbie i w Dąbiu również boczna droga bo główna ulica była zakorkowana.

Było to dosyć precyzyjne i zaoszczędziłem 20 minut. Ciekawi mnie skąd pobiera dane o korkach i jak te dane są przekazywane do nawigacji ?

Włączyłem równocześnie telefon i google pokazywał ta samą drogę objazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mattom napisał:

Było to dosyć precyzyjne i zaoszczędziłem 20 minut. Ciekawi mnie skąd pobiera dane o korkach i jak te dane są przekazywane do nawigacji ?

Na falach FM podawane są dane:

 https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie czy jest tam, gdzie być powinien?

Ostatnio po długiej przerwie podkusiło mnie pojechać według fabrycznej nawigacji. Miejscowość nawet znalazła, ulicę też ale adres był już zupełnie w innym miejscu.

Stary numer. W OBK MY15 było tak samo.

Te mapy, to jest porażka. Mając na pokładzie Apple CarPlay szkoda czasu na aktualizacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spawalniczy napisał:

Pytanie czy jest tam, gdzie być powinien?

I tak i nie. Jest 50m od bramy wjazdowej, ale dokładnie na rogu gdzie kończy się działka.

7 minut temu, spawalniczy napisał:

Mając na pokładzie Apple CarPlay szkoda czasu na aktualizacje.

Też tak uważam, ale czasem trafia się awaria, brak zasięgu i zawsze miło mieć pomoc. Niemniej jak aktualizacja będzie płatna, to się nie skuszę - nie ma poprawek do błędów stacji multimedialnej, a o jakości map już sporo napisano. Nie wiem czemu nie chcieli wykorzystać potencjału jaki jest zaszyty w tej stacji z łącznością do internetu. Ale koncerny samochodowe zawsze słabo multimedia ogarniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

co do aktualizacji i systemu TCM czy jak mu tam o korkach. map a wytyczyła juz 2 krotnie optymalniejsza trase od google map tylko ze w ... germanii.

 

okolice lipsk drezno google mowilo jedz autostrada mały korek a nasz tom tom...  uciekamy i wioskami dał rade i jadąc rownolegle z autostradą dziekowalem ze ją posłuchałem a nie google 

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, Blixten napisał:

Po wczorajszym przeglądzie, dostałem chyba jakiś nowy update soft'u - po uruchomieniu silnika na górnym ekranie pojawia się taka 'check-lista':

 

Grafika rodem z ZX Spectrum :blink: 

 

Jak ktoś nie uprzedzony, można dostać zawału ze strachu, że to już tak na stałe zostanie

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GREGG napisał:

 

Grafika rodem z ZX Spectrum :blink: 

 

Jak ktoś nie uprzedzony, można dostać zawału ze strachu, że to już tak na stałe zostanie

 

Ciekawe czy komputer sprawdzając systemy mierzy też poziom oleju jaki mi wlali na przeglądzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...