Jump to content

mattom

Nowy
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Dobry

About mattom

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Świnoujście
 • Auto
  Subaru XV MY19

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mattom

  TPMS

  Na święta nie będę próbował, jeszcze system nie odpali
 2. mattom

  TPMS

  Wracając do początku tego wątku, to byłem na wymianie czujnika, po wymianie czujnik nie było wskazywane ciśnienie (tylko w tym kole), ale miałem pojeździć aby się załączył. Przejechałem ponad 120 km i nic. Powiedzieli żeby poczekać tydzień. Na dzisiaj (6 dni od wymiany) zgasły wszystkie odczyty ciśnienia, jedynie na plus, to po wymianie czujnika nie włącza się komunikat o błędzie. Co ciekawe gdy spuściłem trochę powietrza z koła to wyskoczył komunikat o niskim ciśnieniu, po dopompowaniu i przejechaniu kilku km, informacja zgasła. Wygląda że czujniki podają ciśnienie do komputera,
 3. mattom

  TPMS

  Byłem w ASO w Szczecinie i już nie mówili o uszkodzeniu przy wymianie opon (bo to było 4 miesiące temu), ale że pewnie gdzieś najechałem i uszkodziłem czujnik i naprawa będzie płatna. Jak zdjęli oponę to okazało się że nie ma żadnych widocznych uszkodzeń czujnika, ale okazało się że nie maja na wymianę :} Zmontowali i miałem jeździć, jak się znowu pojawi błąd to zamówią. Taj jak im powiedziałem błąd zapali się po 15 km (tak jakoś to jest zaprogramowane że po 15 km jest informacja o błędzie) bo nie ma cudów i tak też się stało. Czekam teraz aż dostana ten czujnik (już tydzień).
 4. mattom

  TPMS

  Jadąc w góry zapalił mi się błąd TPMS i zgasły ciśnienia na wskaźniku. Podjechałem do ASO Jelenia Góra i ustawili mi nie wiedząc jednocześnie czemu wystąpił problem. Następnego dnia znowu błąd, przez jakiś czas jeszcze pokazywało ciśnienie, później i ono zgasło. Znowu ASO, ustawili i cos wspomnieli że prawdopodobnie przy wymianie opony uszkodzono jeden czujnik bo komputer pokazuje błąd tylnego lewego czujnika(wymiana 4 miesiąc wcześniej). Nie byli tego jednak pewni bo chciałem żeby wymienili czujnik od razu, ale powiedzieli że dopiero jak problem się powtórzy.. Po ustawieniu następnego dnia po
 5. A co z głośnością przy tych belkach ? Bo ja mam takie że huczy niesamowicie.
 6. Subaru pod choinkę udostępnił nowe mapy dla MY 19
 7. Będzie elektryczne Subaru - https://www.subaru.pl/news_20201215_696.html
 8. W sumie to dziwne bo na mapdowloader nie ma aktualizacji (ostatnia z maja), natomiast przy sprawdzeniu z poziomu samochodu to można zainstalować nowe mapy.
 9. Od kiedy mam Motorolę Moto g8 wszystkie problemy z łączeniem z samochodem i zasięgiem Internetu zniknęły. Polecam.
 10. Ale dla MY19 jeszcze nie ma, ostatnia jest z maja
 11. W moim samochodzie (1 rok 2 miesiące) na razie nic nie skrzypi. Natomiast z belkami dachowymi nie da się jeździć taki wydają huk. Identyczne belki miałem w poprzednim samochodzie i jeździłem z nimi cały czas.
 12. Wracając do tematu to zatankowałem i policzyłem średnie zużycie wyszło mi 9,35 l/100km. Jest to średnie z odcinka 536 km w tym 400 na S3. Zajrzałem do tego co podaje oficjalnie subaru, przy prędkości bardzo wysokiej średnie spalanie dla silnika 1.6 - 8,6 l/100km dla e-boksera 9,1 l/100km. Można wierzyć czy nie że jadę 150-160 km/h, ale jak te podane powyżej wartości mają się do tych 13-14 l co mnie tak bardzo zdziwiło.
 13. Byłem dzisiaj trochę pochodzić po górach więc jeszcze nie zajechał na stację, to bym wyliczył realne spalanie. Na zdjęciu jest to co pokazuje komputer po przejechaniu trasy którą opisałem powyżej. czyli 727 km w tym jest te 400 km na S3. Po jazdach Ś-cie Szczecin - S-cie miałem spalanie nieco ponad 6 l więc to zaniża spalanie na trasie Ś-cie - Jelenia Góra ale mam zapisane km gdy tankowałem przed trasą (nie wyzerowałem licznika więc średnia jest z całych 727 km). Tego z jaką prędkością jadę to już nie udowodnię ale na trasach zawsze jadę te 150-160 na tempomacie, oczywiście na ile p
 14. na S3 da się jechać w większej części 150-160 no chyba że koś wyprzedza przed Tobą z prędkością ślimaka nie mówię już o wyprzedzających ciężarówkach. Nie da się mieć stałej prędkości, ale przeważnie to jest właśnie te 150-160. Jadę z tempomatem przy spokojnym wyprzedzaniu joistikiem zwiększam prędkość i wracam z powrotem na prędkość . Jak zatankuję to jak pisałem dam znać ile wynosi rzeczywiste zużycie.
×
×
 • Create New...