Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2019 o 06:28, aflinta napisał:

Nie wziąłem telefonu, a chciałem zadzwonić przyciskiem skrótu na ekranie - taki o to majstersztyk tłumaczenia się pojawił :)

 

 

download_20190129_060127.jpg

Tak więc okazuje się, że poprawki w tłumaczeniu też są zawarte w nowej wersji firmware :)

image.thumb.png.dde1acca769153ceff4ddeb1c0c09d71.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komus sie Tune przetlumaczyl jako Melodia. I wszystko byloby fajnie gdyby nie chodzilo o potwierdzenie przy recznym ustawieniu czestotliwosci FM :) Ale DO_NOT_TRANSLATE przy ustawieniu adresu pracy to lekka przeginka. Nie ma jakiegos programu betatestow? Mialem SBD wiec jestem juz przyzwyczajony do eksperymentow w autach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blejzu napisał:

Komus sie Tune przetlumaczyl jako Melodia. I wszystko byloby fajnie gdyby nie chodzilo o potwierdzenie przy recznym ustawieniu czestotliwosci FM :) Ale DO_NOT_TRANSLATE przy ustawieniu adresu pracy to lekka przeginka. Nie ma jakiegos programu betatestow? Mialem SBD wiec jestem juz przyzwyczajony do eksperymentow w autach :p

To jest problem szybkiej masówki - oddaje się tekst do tłumaczenia bez kontekstu (tłumacz nie wie gdzie co jest wyświetlane), potem efekt jest jaki widać. 

Wiele lat pracowałem nad tłumaczeniami GNOME, każda nowa edycja zaczynała się od kompilowania całego środowiska by wiedzieć co gdzie się wyświetla - bez kontekstu to można sobie zgadywać :) A tu projekt niewspółmiernie mniejszy a robiony zupełnie po amatorsku. Ciekawe kto odpowiada za tłumaczenie, Subaru? Harman? Samsung? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywaja Jenkinsa wiec przynajmniej tyle dobrze :) Jak Tune jestem w stanie zrozumiec to DO_NOT_TRANSLATE powinno zostac wylapane - szczegolnie w takim miejscu jak ulubione w navi. Mam nadzieje ze SIP zglosil/zglosil ten blad (i dziwne tlumaczenia w stylu "lejwo" i "po dwiescie metrach"). BTW, w Lodzi chyba jest biuro Harmana to moglby ktos podejsc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak...jak pamietam nie zauważyłem nagle, że coś nie tak



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurcze, jechałem wczoraj nocą i navi świeciła mi w nocy okrutnie, więc jakby ktoś coś przyuwazyl to proszę dać znać.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo nie wiedziałem - dzięki!

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Sprawdź czy masz w ustawieniach: EKRAN - regulacja jasności na AUTO, może przy aktualizacji wyłączyło ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam na auto, o ile w radio mogę ręcznie jasność zmienić, to jasność zegarów itd już nie, a przyciemniały się same - i przestały. Światła w trybie auto zmieniają się, więc rozpoznanie jasno ciemno jakoś dziala. Wbudowane navi też nie rozpoznaje czy dzień czy noc automatycznie. :( Czas na instrukcje obsługi  

i instrukcja pomogła - przepraszam za zamieszanie, skrewiłem bo pokrętło przy kierownicy to nie regulacja wysokości świateł... i autoregulację po prostu wyłączyłem...

 

Edytowane przez yarthecat
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Czy ktoś mógłby pomóc rozwinąć te złote skróty ?

I właśnie dlatego wszystko (nawi + system) mamy po angielsku. Ekrany i cała grafika są projektowane pod język angielski i jeżeli nie sprawia to problemów językowych to warto przy tym zostać - wygląda zwyczajnie ładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, keyman napisał:

I właśnie dlatego wszystko (nawi + system) mamy po angielsku. Ekrany i cała grafika są projektowane pod język angielski i jeżeli nie sprawia to problemów językowych to warto przy tym zostać - wygląda zwyczajnie ładniej :)

A komunikaty w stylu: turn left into (tu sobie podstaw jakąś ciekawszą polsko brzmiącą nazwę ulicy, którą nawigacja będzie literowała jeszcze kawałek za skrzyżowaniem) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

A komunikaty w stylu: turn left into (tu sobie podstaw jakąś ciekawszą polsko brzmiącą nazwę ulicy, którą nawigacja będzie literowała jeszcze kawałek za skrzyżowaniem) :D

Same turn left i metry to przetłumaczeniu już brzmią tak sztucznie że zmieniłem język po pierwszym komunikacie, ale literowanie to jest jakiś argument - najlepiej jak by mówił tylko odległość pomijając nazwy...

Po aktualizacji mam też dostęp do sms, wcześniej mi nie wczytywało - tu jest dopiero dramat jak klikniesz czytaj... :D:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 08:11, blejzu napisał:

Dalej bede musial skrecac w lejwo? :( Ciekawe czy sie kiedys doczekamy poprawki tego buga bo jest smutny.

U mnie po aktualizacji zniknęła lista  punkty POI :angry: , stacje benzynowe itp. Coś nie pykło u mnie czy  ta aktualizacja jest taka super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...