Jump to content

Blixten

Użytkownik
 • Content Count

  792
 • Joined

 • Last visited

About Blixten

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Gdynia
 • Auto
  XV 2.0 MY18

Recent Profile Visitors

474 profile views
 1. Potwierdzam, stocznia to bardzo dziwne miejsce, panują tu nie zawsze normalne warunki pracy.
 2. Pamiętasz może jaki numer/model Denso pasuje do naszych XV ? A Propos, czy nasze XV nie wyjechały z fabryki z wycieraczkami właśnie tego producenta ?
 3. Oximo nie polecam, zamówiłem właśnie i czekam na Bosch'a wg rekomendacji Kolegi @Snuff.
 4. Chociaż Twój ton jest niegrzeczny, to i tak Ci odpowiem. Na moim poprzednim osiedlu w Gdyni, ukradziono jednej nocy z hali garażowej 5 lub 6 aut - bardzo Cię przepraszam za to, że już nie pamiętam dokładnie ile. Było to niemieckie auta klasy wyższej jak Audi, Porsche, BMW, Mercedes, itd. - w każdym razie wszystkie auta wyjechały w jednej chwili przez bramę hali garażowej i szlaban pod okiem ochrony wzorem filmu '60 sekund'. Bardzo Cię również przepraszam, że nie zapisałem sobie relacji poszczególnych sąsiadów, żeby po 5 latach szczegółowo zrelacjonować Ci z jakim dokładnie typem mechanicznego zabezpieczenia lub odcięciem zapłonu dali sobie radę złodzieje. Jakoś nie zapytałem w chwili kiedy każdy z nich nie był w nastroju do takich rozmów :"sąsiedzie, jaki miałeś typ blokady i jakiej firmy?" Pamiętam za to wyraźnie, że jeden mówił o blokadzie skrzyni biegów, inny o odcięciu, inny miał jeszcze inne tajne rozwiązania, a które złodzieje i tak obeszli. Właśnie na podstawie w/w historii stwierdziłem, że jak złodzieje będą chcieli, to i tak ukradną. Nie wiem czy Koledze z forum parokrotnie próbowali ukraść tylko stację multimedialną czy całe auto, ale moim zdaniem XV nie jest autem które kradną na potęgę. Uwaga: Nie musisz się sugerować moimi czy innych opiniami na ten temat, ostatecznie Ty zrobisz ze swoim autem co chcesz. Najlepiej załóż sobie w aucie wszelkie znane na rynku rodzaje zabezpieczeń, żebyś nie miał potem pretensji, że ktoś Ci źle doradził na forum.
 5. Trafiłeś w sedno Postanowiłem znaleźć sobie temat wyciszenia, właśnie dlatego, że ostatnio łapię się na tym, że co raz "mniej mi się chce" i "na nic nie mam czasu". Miałem kiedyś sympatię, która mówiła +/- tak: "jeśli dochodzę do wniosku, że nie mam na nic czasu, to wynajduję sobie kolejne zajęcie, żeby sobie udowodnić, że ten czas jednak miałam i byłam źle zorganizowana" Nasz związek nie miał szans na przetrwanie, ale te słowa zapamiętałem na całe życie
 6. Konkrety ? Żeby ktoś mnie znowu posądził o kontakty ze światem przestępczym ?
 7. Na Tor Kielce z Warszawy jest 180 km, a z Trójmiasta ... 465 km
 8. Dostałem maila od SJS: Najbliższe terminy na szkolenia II stopnia: szkolenie grupowe - 16.10.2019 - tor w Miedzianej Górze k/Kielc szkolenie w systemie 1/1 - 16.10.2019 - tor w Miedzianej Górze k/Kielc Jedzie ktoś ?
 9. Ja też zamiast alarmu mam ISR. ISR może się na coś przydać, a na alarm już nikt w dzisiejszych czasach nie reaguje
 10. Moje kontakty, to moi znajomi, którym ukradli auta pomimo mechanicznych zabezpieczeń, ukrytych odcięć zapłonów, itd. Mam więc najlepszy dowód by nie wierzyć w skuteczność tych wynalazków.
 11. dokładnie o to chodzi. Niestety.
 12. Zacząłem się ostatnio zastanawiać czy warto kupić kamerę/rejestrator. Oglądam ostatnio częściej na YT filmiki z różnych kamer, gdzie ogólna jakość obrazu nie jest zła, ale już tablice rejestracyjne ledwo widać. Macie może swoje typy kamer, możecie coś polecić??
 13. @Karas, znowu stanę w obronie, że nie tylko Subaru brakuje oczekiwanego wygłuszenia, dotyczy to wielu marek. Parę dni temu wracając taksówką trafił mi się nowy Prius. Rozmawialaśmy miło całą drogę, ale przy większej prędkości taksówkarz mówił głośniej, a ja musiałem sie nachylać żeby usłyszeć co mówi. Prius to fajne auto, ale szum z tyłu był większy niż w XV. .... a z usługi wyciszenia w ASO (podejrzewam, że niektóre ASO taką możliwość oferują) ja osobiście bym nie skorzystał. Dzięki wskazówkom i pomocy forumowiczów można to naprawdę zrobić samemu - z przyjemnością i pewnością, że efekt będzie lepszy niż w serwisie czy innym warsztacie.
×
×
 • Create New...