Jump to content

Blixten

Użytkownik
 • Content Count

  1480
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Blixten

 1. Blixten

  Co zamiast XV???

  Ponad dziesięć lat temu miałem okazję pożyczyć na parę dni Suzuki Jimny z miękkim demontowalnym dachem. Strasznie surowy, mały, ciasny, głośny i słaby.
 2. Chyba, że ... po wyjściu z prędkości nadświetlnej wpadnie się w pozostałości po planecie Alderaan zniszczonej przez Gwiazdę Śmierci.... , których to pewnie ostatni update map nie obejmuje
 3. A kierowcę to wyssało przez przednie czy tylne drzwi, bo nie widać wyraźnie na wyświetlaczu ?
 4. Ciekawe jak się sprawdzą w industrialnych warunkach
 5. Czy taką kalibrację jest w stanie wykonać każde ASO Subaru w Polsce ?
 6. Blixten

  Co zamiast XV???

  ... a przecież tyle było, że zimy lekkie, śniegu nie ma, no.... chyba że w maju
 7. Blixten

  Co zamiast XV???

  ale może nie będzie tak dychawiczna jak nasze XV II ?
 8. Blixten

  Co zamiast XV???

  Covidowa wersja Toyoty RAV4 czyli Corolla Cross:
 9. Coś takiego właśnie rozważam, bo wstyd w hali garażowej
 10. Kiedy ostatnio mierzyłeś temperaturę ?
 11. Nie byłeś, nie widziałeś, ale Ty zawsze wiesz lepiej. "Drogowcy zaskoczeni przez zimę", też ja sobie wymyśliłem Nie napierniczają ani non stop, ani na zapas, skoro widziałem już kilka aut tańczących na lodzie na estakadzie Kwiatkowskiego, wiadukcie na Portowej - przejedź się tam i zobacz czy barierki na zakręcie pasują do reszty. W Gdańsku też nie jest lepiej. Dawno jestem w pracy zanim drogowcy dotrą do mojego osiedla.
 12. Co Ty powiesz ? Sam wtrącałeś zachwyty nad Nokian Weatherproof, która raczej nie należy do grupy ALL TERRAIN, a Autor wątku jak dobrze pamiętam takich właśnie szuka. Tak Cię boli inna opinia niż Twoja, że musisz być złośliwy ? Problem w tym, że czasami zdążę dojechać do pracy zanim na miasto wyjadą solarki Nie raz mijałem rozbite auta na gdyńskich estakadach i wiaduktach. Widziałem też jak auta jadące przede mną wpadały w poślizg i zatrzymywały się dopiero na barierkach i żaden z nich nie jechał szybko. Nie wiem jakie opony mieli, ale mi się jakoś udało
 13. Niczego sobie nie ubzdurałem i wszystko do mnie dociera. Niczego też nikomu nie narzucam - niech każdy sam decyduje co mu bardziej pasuje. Reaguję jedynie na wpisy typu "Nowoczesne opony wielosezonowe są nie tylko niesamowicie uniwersalne, ale zimą zachowują się jak zimówki" co nie jest prawdą i dlatego włączyłem się w dyskusję, ale żałuję, bo ostatnio jest ona mniej kulturalna - wrzutki typu "ubzdurałeś sobie", nie dociera do ciebie", "każdy kto ma trochę oleju w głowie", komuś kto ma inne zdanie są nie na miejscu. Piszecie o łagodniejszych zimach (i śniegu w maju), co i ja równ
 14. Przecież ja nikomu nie bronię stosować wielosezonówek. Każdy z nas jeździ inaczej, ma swoje przyzwyczajenia, itd. ale nie udowadniacie mi proszę, że są lepsze od zimowych w zimę.
 15. Tzn, że teraz jeździsz spokojniej ?
 16. @Karas i @mechanik, spróbujcie mnie przekonać o wyższości wielosezonej opony - względy ekonomiczne, czy może jest to jakaś trudność wymienić opony/koła na zimę i po niej ?
 17. Bardzo dobre pytanie. Nie wspomniano o tym w filmie, ale nie wyglądało mi to na szaloną prędkość, wyższą niż widzimy na drogach.
 18. Nie mówimy tu o oponach z kolcami - obejrzyj sobie jeszcze raz filmik kolegi @Karas
 19. Tą „odrobiną oleju” trochę przesadziłeś. Kupuj sobie opony jakie chcesz, masz taki sam wolny wybór, gdzie ja wolę być najlepiej przygotowany na ten jeden ciężki dzień podczas lekkiej zimy. Zdzwiłbyś się w jakim aucie moja ciotka ma Hakkapeliitta i po dwóch sezonach w Polsce nie widać żadnego zużycia.
 20. Podobnie jak @mechanik , który porównuje najlepsze opony wielosezonowe z „tańszymi zimówkami”, Ty również piszesz wprost, żeby na te najlepsze zimówki nie patrzeć Stosując równe szanse, czyli porównując najlepsze opony wielosezonowe z najlepszymi zimówkami, różnica w hamowaniu na lodzie wynosi ponad 21 metrów. Wow. to kilka długości auta. Przyjmując zaś Wasze zasady, najlepsza opona wielosezonowa zatrzymuje się już tylko o 5 metrów dalej niż ta gorsza zimówka „przeznaczona dla Europy Środkowej”. To już tylko jedna długość auta. Nie wiem dlaczego przyjmujcie założenie, że w Polsc
 21. Pierwsze słyszę, żeby wyniki opony wielosezonowej i zimowej były porównywalne. p.s. Dlaczego wkleiłem test na lodzie, a nie na śniegu ? Dlatego, że podczas naszych słabszych zim, łatwiej o gołoledź niż o śnieg.
 22. Owszem, zimy łagodniejsze, ale to nie oznacza, że nie zdążają się dni gdzie nie warto iść na kompromis i ryzykować bezpieczeństwo swoje i innych.
 23. Nie myślałeś o pełnym elektryku ? Nie wiem gdzie może być lepiej niż w Norwegii z kwestii ulg na auta elektryczne.
 24. Oglądając jakiś czas temu V60 CC w salonie. Czego się nie dotknąłem, właściwie wszystko było "dodatkową opcją"
×
×
 • Create New...