Jump to content

Blixten

Użytkownik
 • Content Count

  691
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Blixten

 1. Blixten

  Spalanie XV II

  Oj tam, od razu zbanuje - kto dzisiaj o zdrowych zmysłach kupuje Subaru ??
 2. Blixten

  Spalanie XV II

  Żarcik taki. W paru Japońcach miałem wlew po stronie kierowcy (co jest wygodniejsze), ale nie jestem aż tak leniwy i wlew po przeciwnej stronie nie stanowi dla mnie problemu - podjeżdżam pod pierwszy wolny dystrybutor.
 3. Blixten

  Spalanie XV II

  Nie wiem jak inni, ale ja staram się tak zaplanować kolejne tankowanie, żeby (nie zjeżdżając z trasy) trafić na stację Orlenu, ewentualnie Lotosu.
 4. Blixten

  Spalanie XV II

  ... nie mówiąc już o wlewie paliwa ze złej strony
 5. Blixten

  Spalanie XV II

  Tak to właśnie działało w Hondzie Civic IX gen. mojej Żony. Początkowo uznałem to za pożyteczny "ficzer" mający zredukować ilość mandatów, ale z czasem przestałem używać - bardzo nieprzyjemne uczucie nie móc przyspieszyć w razie nagłej potrzeby bez wciskania gazu w podłogę. Na moją psychikę lepiej działa aktywny tempomat niż ogranicznik prędkości.
 6. Ja mam od niedawna, ma na imię Yanosik
 7. Z reguły jest mowa o łożyskach tylnej osi, a ja obstawiam, że u mnie , jak już, to prędzej padną łożyska przedniej osi. Wszystko przez SJS i jazdę po okręgu w poślizgu - myślałem, że mi lusterka odpadną od wibracji
 8. Prawo prawem, a życie życiem - nie do wszystkich przemawia kierunkowskaz. Jadę lewym pasem, który zgodnie ze znakami ma się niedługo skończyć. Staram się jechać do jego końca, i widząc pojazd na prawym pasie na mojej wysokości, puszczam go przodem z zamiarem zmiany pasa zaraz za nim jednocześnie włączając prawy kierunkowskaz. Mając już wolny prawy pas, zaczynam manewr zmiany pasa (cały czas z włączonym kierunkowskazem) i nagle we wstecznym lusterku dostrzegam za mną (na lewym pasie) rozpędzonego Passata, który mnie dogania, po czym gwałtownie zmienia pas na prawy, próbując zajechać mi z prawej. Nie wpuściłem - byłem już połową szerokości auta na prawym pasie kiedy Passat usiadł mi na zderzaku z klaksonem i wiadomymi gestami. Analizując potem sytuację trafiłem na taką interpretację: "Warto pamiętać, że nieprawdą jest, że przy zmianie pasa ruchu pierwszeństwo ma pojazd, który pierwszy włączył kierunkowskaz. Tak samo nieprawdziwe jest stwierdzenie, że przy zmianie pasa ruchu pierwszeństwo ma pojazd, który jest bardziej z przodu." Całość tutaj: https://www.motofakty.pl/artykul/kodeks-drogowy-pierwszenstwo-przy-zmianie-pasa-ruchu.html Ciekaw jestem Waszych opinii, bo kończący się pas to dość częsta sytuacja. Poprawcie mnie jeśli uważacie, że źle zrobiłem.
 9. Z czystej ciekawości, oprócz wymiany łożyska, jakie jeszcze miałeś usterki ?
 10. Blixten

  XV Lift

  Takie auta (pomijając kosztowne doposażenie i przygotowanie) poświęciłbyś na topienie do poziomu wycieraczek ? Mnie osobiście nawet przy 500+ nie byłoby stać na topienie aut za 200+
 11. Blixten

  XV Lift

  Dla mnie XV również nie jest autem terenowym, jedynie rasowo uterenowionym, ale przez takie wynalazki o jakich myśli Kolega Michał, XV może tylko zyskać. Nie oszukujmy się też, że do tzw. "upalania" i "topienia" do poziomu wycieraczek można poświęcić cenniejsze auta niż takie stare graty:
 12. Blixten

  XV Lift

  W takim razie po co lift ?
 13. Blixten

  E-Boxer

  Żadna hipokryzja. Piętnastką można jeździć szybko, efektywnie, a przy tym i bezpiecznie. Nie ma sensu kontynuować, bo sekunda mniej do setki u konkurencji za mocno na Ciebie działa.
 14. Blixten

  E-Boxer

  Uważasz, że jedno wyklucza drugie, czy czego nie rozumiesz ?
 15. Blixten

  E-Boxer

  Dzięki za troskę, ale o to się nie bój. Utrzymuję maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę, i coraz skuteczniej unikam wariatów na drodze żeby samemu nie doznać krzywd.
 16. Blixten

  E-Boxer

  Jaka jest ta ostatnia ? Z mojej praktyki wynika co innego. W 99 % przypadków jestem szybszy. Ten 1 % stanowią wariaci znacznie więksi ode mnie ,i ściganie się z nimi zaczyna być niebezpieczne, dlatego odpuszczam A może nie umiesz nim jeździć ? W mojej ocenie XV jest podsterowny na śliskiej nawierzchni, a na suchym asfalcie prędzej ucieka tył. W żadnym innym aucie wcześniej (w tej, czy podobnej klasie) nie rajcowało mnie tak dodawanie gazu w zakrętach Zgadzam się, że XV to nie rakieta do ścigania po prostej dla mnie jest to auto stworzone jest do jazdy po zakrętach, nawet tych dziurawych
 17. Blixten

  E-Boxer

  A ile lat mieli obaj kierowcy ? Po 16 i świeże prawo jazdy ? Na prostej każdy (silnik) potrafi ... ja doganiam takich na zakrętach
 18. Pozdrowienia dla Gościa który przyjechał na wakacje z Zielonej Góry
×
×
 • Create New...