Skocz do zawartości

Sykatore

Użytkownik
 • Zawartość

  254
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Sykatore

 • Tytuł
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Auto
  Było brak,
  już jest.

Ostatnie wizyty

667 wyświetleń profilu
 1. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  Polecam Ci kup sobie probówkę na 12v najlepiej z ostry dzióbkiem, może być najtańsza, do szukania, czy ustalenia prądu jest rewelacyjna sam mam już dwie sztuki, bardzo usprawniły mi szukanie obecności prądu.np: https://allegro.pl/listing?string=próbówka 12v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-2-0328 a chodzi mi B225 pin 14 a masą - zasilanie cewki przekaźnika pin 17 z masą - zasilanie styku roboczego A i czarne przekaźniki maja języczek zabezpieczający (podobny jak w kostce tylko mniejszy), ale nie wszystkie, jak zauważyłem. No i sprawdź sobie ten silniczek od szyby małym prostownikiem, czy nawet z akumulatora ,można. Pozdrawiam
 2. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  Pany, dlaczego wszyscy czekają by ktoś im wskazał palcem. Ja mam swoich schematów dużo, Mi wystarczy rozrywek, bo ja używam z trzech schematów z roczników buda 01wrx, 98gc8 i 03 us i 04. To jest naprawdę niezły młyn. Nie chcę się wdrażać w kolejne tematy. Masz miernik, to sprawdź sobie czy przychodzi Ci zasilanie B225 pin 14 i 17 styk sterujący i wykonawczy przekaźnika. Do wpięcia miernika w kostki użyj zwykłej igły do szycie, bo wielkości styków w kostkach jest bardzo mała przestrzeń, jednynie co przekaźniki maja standardowe konektory. Tą puszkę masz pod kierownicą chyba. Jak przychodzi zasilnie to bezpiecznik dobry. Taka cienka obudowa przy bezpiecznikach w kabinie - możesz podmienić przekaźniki miejscami - ale to nie przżżżiczinna. Ponieważ tam nie doszła Ci woda z myjni, chyba że myłeś myjka środek auta, to przepraszam : ) Teraz czy uszczelka przy szybie ma prawo puścić wodę do drzwi - tak, szukaj w samych drzwiach.
 3. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  Ta kostka na foto jak się nie mylę idzie na sterowanie szybami. Zatem wypnij (rozłącz czarna wtyczkę od silnika napędu mechanizmu szyb, chyba D13, lub D3) z drzwi co nie działają te szyby. Ma dwa piny i podepnij do nich na krótko 12V ( ze zwykłego prostownika na min. zakresie) CYK CYK. i zobaczysz czy się ruszy szyba. Bez względu na to czy usłyszysz ciche kliknięcie mikro wyłącznika, lub szyba powinna się ruszyć. Jak się nie ruszy podłącz odwrotnie bieguny i CYK CYK. Jak te kombinację nie będą działać to silnik mechanizmu szyb do wymiany. Jak szyba się ruszy, to ok masz albo uszkodzony wyłącznik do sterowania, albo zasilanie nie dochodzi (bezpiecznik) lub połączenia na kablach, kostkach zaśniedziałe.
 4. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  Porównajcie ilość pasków: bardzo często jest jeden, A są i dwa na jednym Natomiast w opisie figurują tak samo np jako:LR
 5. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  Szukaj kolejnej strony z tą wtyczką. Ciekawe czy będzie działać ? Już jest dobrze - kolory się zgadzają. Zatem brakuję jeszcze jednego schematu.
 6. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  OK. Po kolei: czy wiesz jak odczytać kolory z kabli? są one oznaczane z angielskiego w kółeczkach przy wtyczce np ostatni schemacie masz d7 pod kostką -pin 10 w kółeczku LY (otwórz serwisów-kę na początku jet tam tabela kolorów kabli, bo są oznaczenia z anglika lub umownie LY niebiesko żółty, czyli podstawowy kolor kabla to niebieski z żółtym paskiem. -pin 11 GY green Yellow analogicznie. 1)Sprawdź czy uwolnione kable pokrywają się z kolorami przypisanymi do wtyczki B7 na schemacie. Main - to od strony kierowcy. switch - włącznik sterujący Z tego schematu mamy piny: 1 L niebieski 2 LR niebiesko czerwony 6 B czarny 8 BL czarno niebieski 9 RY czerwono niebieski 10 LY niebiesko zółty 11 GY zielono żłóty 13 GR zielono czerwony 15 GW zielono biały 16 LW niebiesko biały reszty nie ma na tych schematach są na innych stronach Wtyczka na schematach jest rozbita na obwody musisz zrozumieć metodę zapisu i wszystko stanie się proste Nie wiem czy się nie pomyliłeś. Ponieważ wtyczka D7 z tego co pamiętam jest zabezpieczona specjalną zworą plastikową wciskaną. ale nie znam tej instalacji mogły być zmiany, względem starszych wersji. Zajrzyj do mego wątku tam było o zabezpieczaniach wtyczek.
 7. Potrzebuję schemat bądź zdjęcie wtyczki elektrycznych szyb

  Jaja sobie robicie, czy jesteście leniwi. By ktoś rozbierał tapicerkę by zrobić Wam fotę wtyczki. Bo Wam się nie chce otworzyć schematu. Pobrać sobie proszę z netu Manual Servis. pdf. (linki były na forum, cała gama produkcyjna marki subaru, poszukać w wyszukiwarce) z właściwego rocznika co was interesuję. Ściągacie. Często trzeba rozpakować jakimś rarem itp. Otwieracie zakładkę Wiring, tam będzie zapewne spis treści ze schematami door, schematy do lusterek, zamków, szyb itd. I wtykacie właściwe kable we właściwe miejsca. Piny są opisane w poziomach od lewej, jak wtyczka trzymasz stykami do siebie, z zapadką do góry. Wszystko tam jest wyjaśnione na wstępie. Powodzenia.
 8. wydech H&S impreza

  Popieram poprzedników. Wydaję Ci się Panie, że jesteś cwańszy od samego siebie : ,,No to papa
 9. Chlapacze Impreza Kombi '07

  Po mojemu. Powinny być zamontowane śrubki lub wkręty nierdzewne. W niedługiej przyszłości zrobią się zacieki z rdzy od wkrętów mocujących, bo są zamontowane w przestrzeni nanoszenia wody z roztworami różnej chemii przez koło (siarki, sole itp). Jeszcze na czarnym nie będzie tego tak mocno widać, ale na czerwonym będzie, kwestia czasu, może rok może dwa Koszt 10 śrubek jest śmieszny, a praca montażowa ta sama.
 10. Niskie napięcie ładowania akumulatora

  Oczyścić dobrze szczotką, lub glanc papierem, następnie posmarować wazeliną bez kwasową klemy. Jak nie masz bez, może być też kosmetyczna, ale wazelina. Sprawdzić połączenia zaciskowe (prasowane) kabli prądowych, czy nie widać tam śniedzi, lub utlenionej miedzi (korozji) Jak Kolega wspomniał wyżej, sprawdzić połączenia mas do blaszki karoserii i silnika.
 11. Sprawdzenie wiskozy bez montażu

  Jak to kto???? Sam się przygotowujesz (chodzi o przejście na 1/2) i jedziesz do małego warsztatu obróbki skrawania i działasz. Ale ja Twoja odpowiedz Panie zrozumiałem tak: - nie chcesz postawić pifffa za przepis o który wyraźnie pytałeś, lub - podałem Ci złą recepturę, bo chciałeś to zrobić siedzącccc w salonie w fotelu, na dodatek jedną ręką, bo w drugiej dzierżysz kurczowo pilota, lub - Jak chcesz wróżyć z fusów. To po jakiego grzyba się pytasz o takie sprawy techniczne???, lub -To jest kolejna lekcja by się nie udzielać na forum technicznym, bo ludzie ogólnie są leniwi z brakiem chęci do działania i pytają się, jak zaoszczędzić 2 złote, a ja poświęcam swój czas za 2,5zł. Bo chce komuś pomóc. Peace - bo zaraz mnie pewnie zbanują. Bo odpowiedz powinna brzmieć: Jedz do ASO
 12. wiązka sti 01-02 bug eye

  Nie licz na darowizny, bo dojdzie Ci podatek. Kup sobie na allle drogo lub innym targu.
 13. Sprawdzenie wiskozy bez montażu

  Piwo z Ciebie. Jedziesz do tokarza, montujesz w uchwyt na maszynie, załączacie około 100 obr, na wyjściu pokombinuj sobie jak pod wielo freza podpiąć przedłużkę np: na kwadrat 1/2 cala. Może być to wałek ze skrzyni lub z mostu zależy jakie wisko masz na myśli. Zapinasz ramię (mocno trzymasz lub opierasz o imak nożowy) i kręcisz maszyną około 5-10 minut by zgrzał się olej. Następnie wymieniasz ramie na dynamo, załączasz na chwilę i sprawdzasz na jak silę Ci trzyma. Jak w tym czasie zgrzeje się do temperaruurrryyyy, że trudno będzie dotknąć, to dobry znak. Pochwal się jak Ci poszło.
 14. Lusterka jdm do Imprezy GC8.

  Jak bardzo chcesz mieć coś takiego. Kupujesz - wpisz na: ale droogooo: matę grzewczą (podgrzewane lusterka) Kupujesz matę grzewczą tak by mieściła Ci się w obrysie części odbijającej, rozklejasz stare i wklejasz pomiędzy lustro a mocowanie. Pamiętnej by wcześniej przylutować kabelsyyy. Nie wiem jaki masz model ale w GC nie było kabla do grzania musisz dołożyć w wiązce drzwiowej dodatkowe dwa kable jako osobne zasilanie. Natomiast w modelach z lat 2001 do 2005 takowe kable są w wiązce drzwiowych. Wiem ba wywalałem ze swoich wiązek. Tu masz przykładowe wkłady, cena śmieszna, trochę pracy i już : https://allegro.pl/listing?string=podrzewane lusterka&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-2-1003 https://allegro.pl/uzytkownik/atrium-1/lusterka-zewnetrzne-wklady-18713?order=m
 15. Pulsujące światła

  Proponuję zastosujcie kostkę porcelanową, przynajmniej się nie stopi, ale styk tez musi być pewny: http://allegro.pl/wtyk-gniazdo-kostka-zlacze-oprawka-h4-12v-24v-i7087536172.html?reco_id=1add4ded-255c-11e8-953b-246e96321038
×