Jump to content

Sykatore

Użytkownik
 • Content Count

  434
 • Joined

 • Last visited

About Sykatore

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Auto
  Było brak,
  już jest.

Recent Profile Visitors

984 profile views
 1. Ok, masz rację jest sterownik pompy paliwa. Ale główne zasilanie do pompy idzie z Batekterii, następnie bezpieczniki itd. następnie przekaźnik pompy, następnie na kontroler i na pampę. Peace.
 2. : ) Po przeczytaniu posta niżej, już nie nie piszę, nie znam się.
 3. Fioletowy podświetlanie, wygląda jak pod jakiś przełącznik, czarny masa - standard. Reszta sobie ustalcie do czego idą funkcje. A zaspokoicie swoją ciekawość. I po tych słowach nikt więcej tego nie dotknie, bo trzeba samemu pogłówkować. Lub poszukać po kolorze kabli na schemacie.
 4. Sykatore

  Brak iskry

  nie przywiązuj się dokładnie do rocznika produkcji, czasami w jednym roku kalendarzowym zbyły dwie wersje. Lub w innym kraju z którego pochodzi auto samochód był młodszy lub starszy modelowo. Tu masz fajny schemat: http://ken-gilbert.com/wrx/mans/pre97/WiringDiag.pdf zaczerpnięty z stąd: http://ken-gilbert.com/impreza-manuals Poszukaj tam pełnego manuala w jednym PDFie ma powyżej 3000stron. Komplet, mechanika, silnik, napęd, buda itd.
 5. Sykatore

  Brak iskry

  Chyba zacznę dawać korki przez internet z instalacji: DDD. Nie ma czasu na pierdoły. Ja się nic od nikogo nie mogłem dowiedzieć w sprawie kabli, albo nikt w okolicy nie kumał tematu, albo wieszzzz , tanio skóry miś nie sprzeda. O zleceniu jakiemuś elektrykowi - zapomnij oni ściśle kalkulują czas za daną naprawę do zarobionych pieniążków. By tego ktoś się podjął to chyba musi być fanatyk marki subaru. D By dłubać kilka dni, pewnie wolał by wymienić 100 żarówek po 10zł Nie masz wyjścia musisz obczaić te schematy, w brew pozorom nie są trudne. 1) kolory kabli to litery (przeważnie skróty z angielskiego) 2) każda strona w manualu to przeważnie jedna funkcja np: Światła pozycyjne, albo układ rozrusznika, instalacja zbiornika paliwa itd. 3) musisz rozróżniać na schematach wtyczki od gniazda. A wszystkie numery pinów są podawane dla wtyczki. Bez względu czy widzisz gniazdo, czy wtyczkę. 4) Dużo cierpliwości, wyrabiaj w miedzy czasie sobie ją na rybach itd. 5) Wszytkie te pierdoły co ja się tu produkuje, są opisane na początku manuala, zakładka WIRING 555 ) A primo to pobierz sobie w końcu manuala. http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/--Old Models--/ http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Impreza/ np, cześć elektryczna do 99. http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Impreza/1999/Service Manual/Wiring Diagrams.pdf
 6. Sykatore

  Brak iskry

  Ten element jest zabudowany na prawym błotniku, na blaszce z pakietem czujników (czujnik ciśnienia, 2x elektrozawór -selenoidy i coś tam jeszcze) Nie dochodziłem jaką ma funkcję. Szkoda czasu na gdybanie, nawet jak się dowiesz, to jak wykorzystasz tą informację - zaspokoisz tylko ciekawość. A jak naprawdę bardzo Cię to nurtuję to przejrzyj schematy ssaka z manual servis. Proponuję bardziej skupić się na GT, to jest celem. A z tą pompą to mnie zagiąłeś, bardzo dziwne zachowanie. Proponuję byś podpiąć całą wiązkę z kompletu, szczególnie tą tylną i co idzie do zbiornika. Jest kilka wersji wiązek zbiornikowych. Sprawdź też uzbrojenie pinów z gnieździe na baku (z pompy) Powiedz mi czy obczaiłeś jak korzystać ze schematów z serwisów-ki. Czy np: jesteś w stanie odnaleźć uzbrojenie wtyczek i kolory kabli w wiązce zbiornikowej ? Które to kable do pompy (najgrubsze), które to kable na czujnik poziomu paliwa itd.
 7. Mam takowe zapytanie do szanownego grona. Interesuje mnie Duży Katalog skrzyń 5MT, 6MT, ale nie siedem stron, czy cztery i innych subarowych. Do wszelkich modeli imprez, forków, leganów itd. - do wszystkich modeli subaru, bo w wielu przypadkach skrzynia są kompatybilne miedzy rożnymi medalami. Transmission pdf. https://www.rallispec.com/downloads/Transmission ID Chart_Public.pdf https://atracom.blob.core.windows.net/webinars/import/subaru_lineartronic_cvt_introduction.pdf https://atracom.blob.core.windows.net/webinars/import/subaru_lineartronic_cvt_introduction.pdf http://www.voisin.ch/subaru/docs_techniques/2008_impreza_wrx_&_sti_manuel_atelier/wrx/wrx_transmission/5mt_manual_trans_&_diff.pdf http://subaruport.ru/for3/for3_trans_3.pdf https://www.edreillysubaru.com/subaru-cvt-transmission.htm
 8. Sykatore

  Brak iskry

  Standardowa procedura, przekręcasz zapłon, pompa odpala się nabija ciśnienie paliwa w listwy paliwowe (nie pamiętam dokładnie wartości dla GC, ale to było chyba około 2 bar) i przechodzi w stan uśpienia. Jak odpalasz silnik i ów cienienie spadnie, pompa podejmuje pracę i uzupełnia rozpływy paliwa, lub pracuje ciągle, a naddatek powyżej regulatora ciśnienia paliwa, spływa do zbiornika. W nowszych modelach po 01r jest tak samo, tylko wartość ciśnienia jest na poziomie 3 bary.
 9. Sykatore

  Brak iskry

  jedne kręci rozrusznikiem tak jak do odpalenia, a drugi nasłuchuje (czy dotykiem palcymaaa wyczuje drobne drgnięcia) czy wtryski wydaja ciche klikanie. Weż sobie na krótko dotknij zasilaniem z akumulatora wtryskiwacz, tak cyk cyk i już będziesz wiedział : PPP To ważna informacja, czy układ paliwowy działa. Jak tak by było przechodzimy dalej, szukamy iskry.
 10. Sykatore

  Brak iskry

  czyli punkty są dobre, tak powinno być do tej wiązki. Ja poszukam jeszcze tej cewki, może niezgodność tu występuje. Czyli rozumiem, że wtryski masz działające. Brakuje tylko sterowania iskrą.
 11. Sykatore

  Brak iskry

  Opowiadaj co ustaliłeś.
 12. Masz kostki - ratuj ją poprzez lutowanie, dostanie takiej wiązki graniczy z cudem. Jak trafisz to pewnie cena będzie zaporowa za JDM.
 13. Sterownik nie musi być z WRX. Szukaj w całej marce subaru, forester, legaś itd. Nie ważne czy ma 4 czy 6 cylindrów. Oby się numer zgadzał. Będzie działał. Przepuszczam, że na 5 kostek. A masz imo (przeważnie czarna lub biała puszeczka okolice komumny kierowniczej ), lub kostkę w instalacji od imo. Najbardziej rozpoznawalna seria sterowników w WRXach to V3 z imo, v1, v2
 14. Sykatore

  Brak iskry

  Jak te z prawej to Gitt. Ale wspominałeś że jest koło od rozrządu jest metalowe. A metalowe ma dwa punkty ???
 15. Sykatore

  Brak iskry

  Sprawdź w końcu te punkty, Idzie w dziurę po czujniku zasadzić palca, nie każe CI kręcić silnikiem. Ale idzie wyczuć jaka jest gęstość cycus.....w : ))) Masz foty: Takie jak są po Prawej powinny być do tej instalki. A przepuszczam, że masz te po lewej strony rysunków i jestem przekonany, że to nie będzie działało.
×
×
 • Create New...