Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, aflinta napisał:

Kluczyk USB 3.0 32GB SanDiska - proces aktualizacji trwał u mnie około 17 minut. Wszystko działa... chyba :) Głos nawigacji bez zmian, zasób słów i znajomość gramatyki języka polskiego sprawdzę jutro.

image.thumb.png.21bab3c803aa3f26a517560a64b0c243.png

Płonne nadzieje :/

Dalej bede musial skrecac w lejwo? :( Ciekawe czy sie kiedys doczekamy poprawki tego buga bo jest smutny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Snuff napisał:

format FAT32 czy NTFS ? bo mi nie widzi pod NTFS :toobad:

Sam formatował na NTFS, ale kluczyk był chyba wcześniej FAT32.

18 minut temu, blejzu napisał:

Dalej bede musial skrecac w lejwo?

Mówi raczej w Lewo... ale dalej tak jakby miała czkawkę. Na szczęście wyciszenie głosu nawigacji działa i pamięta stan :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, keyman napisał:

Po wifi da się to zrobić czy trzeba/lepiej przez usb?

12GB po Wi-Fi? Szybciej po USB będzie, zresztą system nie pokazywał nigdzie by miał ochotę na aktualizację przez sieć - sprawdziłem zanim rozpocząłem aktualizację metodą tradycyjną.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aflinta napisał:

Map też nie zaktualizujesz... bo obie aktualizacje są ze sobą powiązane.

 

Sygic.. tylko i wyłącznie teraz - już opisywałem go wcześniej, turystycznie ta nawigacja jest bezbłędna :thumbup: No i aktualizacje map są 3 razy w roku ;) 

Szkoda tylko, że AA się tak nie otworzył na zewnętrzne aplikacje, z dwojga złego jednak wolę z niego korzystać w aucie :) Ale może w przyszłości...

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu. Aktualizacja pobrana na Macu, fajnie, że Subaru udostępnia oprogramowanie na jabłka. Pendrive wsadzony po pobraniu, program sam sformatował do formatu jak trzeba, po odpaleniu auta wsadzam, wykryta aktualizacja, kilka razy trzeba akceptować i tyle. Sam proces trwał około 20-25 minut. 

 

Generalnie spoko, ale nic się nie zmieniło na pierwszy rzut oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, poszło...:bowdown: po małych problemach z usb (kingston 3.0 nie chciał, wymieniłem na starego 2.0 i ok). Update formatuje usb w NTFS automatycznie i drugi pen poszedł. Najdłużej wgrywa się część 8 z mapami, już myślałem, że się zawiesił. Całość trwała dokładnie 21 min. Na początek dodałem parę numerów tel. do ulubionych, zobaczymy czy nie zgubi po jakimś czasie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

 

Sygic.. tylko i wyłącznie teraz - już opisywałem go wcześniej, turystycznie ta nawigacja jest bezbłędna :thumbup: No i aktualizacje map są 3 razy w roku ;) 

Szkoda tylko, że AA się tak nie otworzył na zewnętrzne aplikacje, ze dwojga złego jednak wolę z niego korzystać w aucie :) Ale może w przyszłości...

 

Podzielam Twój entuzjazm - używam nawigacji Sygic od ponad 5 lat i nie trafiłem do tej pory na inną, która by mnie w takim samym stopniu przekonała do jej używania. W poprzednim samochodzie nie przepadałem jedynie za koniecznością "przyklejania" telefonu z nawigacją do szyby samochodu. Dalego kupując XV  byłem przekonany, że posiada on, obok  Android Auto i CarPlay, system MirrorLink. Błędnie zinterpretowałem nazwę Subaru StarLink. Okazało się, że nie jest to subarowa  wersja MirrorLink.  Teraz szukam uchwytu do telefonu, który można sensownie używać w XV z EyeSight. Rozważam taki, który można umieścić w gnieździe USB (próbowałem już jeden, ale za bardzo się chwieje) lub taki, który można zamontować do kratki wentylacyjnej. Nie zamierzam zmienić telefonu, żebym mógł korzystać z CarPlay.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GREGG napisał:

 

Ja mam taki, marki Brodit

Jak z montażem i demontażem? Czy ten uchwyt nie  odkształca  elementów kratki wentylacyjnej? 

 

Czy jest to uchwyt magnetyczny?

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza uchwytu to takie 'U' które wciska się w kratkę (na końcach jest jeszcze taśma dwustronna), a potem na bazę można montować właściwy uchwyt. W kratce nic się nie odkształci, także w razie potrzeby można to zlikwidować od ręki. Uchwyt do bazy przykręca się śrubką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

Najdłużej wgrywa się część 8 z mapami,

Ma ponad 8GB :)

 

Godzinę temu, Moon napisał:

system MirrorLink.

Ten system jest martwy od jakiegoś już czasu (nie tylko w Subaru) - zabiły go AA i CP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zyzol napisał:

Aktualizacja zwiększyła ilość dostępnych stacji DAB. To przypadek, czy faktycznie dodanie nowych wymaga aktualizacji?

 

 

chyba raczej zależy tylko od ilości stacji nadających cyfrowo...hmmm nie pamiętam czy miałem wcześniej R.M. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Snuff napisał:

chyba raczej zależy tylko od ilości stacji nadających cyfrowo...hmmm nie pamiętam czy miałem wcześniej R.M. :biglol:

Wczoraj wieczorem na pewno nie było Eski Rock i RM, dlatego się zdziwiłem. Jedna z pozycji podczas aktualizacji dotyczyła DAB. 

Może to kwestia restartu urządzenia?

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zyzol napisał:

Wczoraj wieczorem na pewno nie było Eski Rock i RM, dlatego się zdziwiłem. Jedna z pozycji podczas aktualizacji dotyczyła DAB

tak, chyba ostatnia 9 była DAB, później zobaczę ile i jakie są u mnie stacje

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft jest dostępny dla wszystkich wariantów Starlinka na ile się orientuję. Problem tylko taki, że dla wersji bez navi nie ma za bardzo skąd ściągnąć pliku, ponieważ nie ma "zewnętrzenego" serwera - plik jest dystrybuowany wewnętrznie, więc trzeba się wybrać do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista stacjo DAB (u mnie 10 i chyba tyle było, jednak R.M tylko na FM :D)

Chopin

PR 24

PR Czwórka

PR Trójka

PR Dwójka

PR Jedynka

Radio Dzieciom ?

Radio Poland

Radio Szczecin

Szczecin Extra

...dużego wyboru nie ma

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Skodziarz napisał:

Nowy soft jest dostępny dla wszystkich wariantów Starlinka na ile się orientuję. Problem tylko taki, że dla wersji bez navi nie ma za bardzo skąd ściągnąć pliku, ponieważ nie ma "zewnętrzenego" serwera - plik jest dystrybuowany wewnętrznie, więc trzeba się wybrać do serwisu.

Dzięki. No to się wybiorę. Zawsze dobrze pogadać z miłymi panami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem pliki z aktualizacji i w pliku libValidateMap znalazłem: NAME=libValidateMap.soDATE=2017/01/23-15:14:54-UTCUSER=TomTomCL=2577543VERSION=2577543-production

...czyżby to była data map? Może mamy jakiegoś zapaleńca informatyka na forum...

Tak czy inaczej w tegoroczne wakacje sprawdzę, czy teraz będzie pokazywać odcinek nowej autostrady na trasie Bratysława-Wiedeń, tam navi się pogubiła :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...