Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Zyzol napisał:

W Googlo-mapach przez CP wyszukiwanie głosowe działa.

 

Racja, mój skrót myślowy. Działa, ale najpierw trzeba poklikać - czyli kompletnie bez sensu. Nie działa z poziomu przycisku na kierownicy, bo to wywołuje Siri, która GM nie uznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skodziarz napisał:

 

Racja, mój skrót myślowy. Działa, ale najpierw trzeba poklikać - czyli kompletnie bez sensu. Nie działa z poziomu przycisku na kierownicy, bo to wywołuje Siri, która GM nie uznaje.

Jak się dodaje punkt pośredni w GM pod AA? Naciskam przycisk, podaję adres i go pokazuje ale muszę na ekranie klepnąć, że to ten. Da się samym głosem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Jak się dodaje punkt pośredni w GM pod AA? Naciskam przycisk, podaję adres i go pokazuje ale muszę na ekranie klepnąć, że to ten. Da się samym głosem? 

 

Głosem się niestety nie da. Może zmieni coś Google Assistant po polsku, ale mam co do tego wątpliwości. A "palcowo" robi się to tak:

Przy działającej nawigacji do jakiegoś celu, wciskamy ^ po prawej stronie obok czasu przybycia. Rozwija się podręczne menu (małe!!! za małe, więc polecam się do tego zatrzymać jednak...). Tam wybieramy "dodaj do punkt do trasy", czy jakoś tak. Wyskakują kategorie (nie da się wpisać dowolnego adresu w ten sposób) - stacja benzynowa, parking, sklep etc. Po kliknięciu w którąś pojawia się lista obiektów danego typu przy obecnej trasie i możemy z niej coś wybrać.

To nie jest wygodne, ale przynajmniej pozwala zatankować czy odpocząć po drodze ;) 

 

18 godzin temu, Zyzol napisał:

Punkty pośrednie spróbuje sprawdzić. Kiedyś tam ;)

 

Sprawdziłem przed kilkoma chwilami - nie da się na ten moment.

 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Skodziarz napisał:

Głosem się niestety nie da. Może zmieni coś Google Assistant po polsku, ale mam co do tego wątpliwości. A "palcowo" robi się to tak:

Przy działającej nawigacji do jakiegoś celu, wciskamy ^ po prawej stronie obok czasu przybycia. Rozwija się podręczne menu (małe!!! za małe, więc polecam się do tego zatrzymać jednak...). Tam wybieramy "dodaj do punkt do trasy", czy jakoś tak. Wyskakują kategorie (nie da się wpisać dowolnego adresu w ten sposób) - stacja benzynowa, parking, sklep etc. Po kliknięciu w którąś pojawia się lista obiektów danego typu przy obecnej trasie i możemy z niej coś wybrać.

To nie jest wygodne, ale przynajmniej pozwala zatankować czy odpocząć po drodze ;) 

To moja metoda jest prostsza, choć nie sprawdzałem dla ogólnych i nieznany mi obiektów (jak np. stacje). Po prostu klikam przycisk na kierownicy i podaję adres (spróbuję też z hasłem stacji benzynowej) i pojawia mi się lista (w przypadku adresu całe jedno miejsce), które tylko muszę dotknąć palcem (jest duże, więc nie ma problemu) - nawigacja momentalnie dodaje go jako punkt trasy między miejscem obecnym a kolejnym. Asystent google po polsku na razie jest źródłem mojej frustracji, szczególnie ze swoim „nie bardzo wiem jak mam pomóc” :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

To moja metoda jest prostsza, choć nie sprawdzałem dla ogólnych i nieznany mi obiektów (jak np. stacje).

 

Działa!

Jeśli chodzi o stacje, to nie działa "jedź do/na stację benzynową/parking/etc."

Ale działa "znajdź stacje benzynowe" - wtedy szuka takich przy trasie, wyświetla listę oraz mapkę i można sobie wybrać, co dodać do trasy. I faktycznie, to dużo wygodniejsze od maziania po ekranie :ok:

 

Wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiednich słów, by wyrazić swe życzenie ;) 

 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Skodziarz napisał:

Wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiednich słów, by wyrazić swe życzenie ;) 

Które na dodatek jest ciężko znaleźć na jakiejś kompletnej liście. W sumie to komputer ma wiedzieć co do niego mówię a nie ja się dostosowywać do niego zawężoną składnią - tak to porozumiewałem się jeszcze w czasach OS/2 w połowie lat 90 ubiegłego stulecia.... Dzisiaj oczekuję nieco więcej, szczególnie przy takim dynamicznym rozwoju sieci neuronowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 15:56, aflinta napisał:

Dzisiaj oczekuję nieco więcej, szczególnie przy takim dynamicznym rozwoju sieci neuronowych.

Nieco więcej to Siri, Alexa i Google Assistant. Niestety, wszyscy mają nasz język w głębokim poważaniu i dostajemy urządzenia o niepełnej funkcjonalności. Zobaczymy, czy goggle ogarnie temat jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Nieco więcej to Siri, Alexa i Google Assistant. Niestety, wszyscy mają nasz język w głębokim poważaniu i dostajemy urządzenia o niepełnej funkcjonalności. Zobaczymy, czy goggle ogarnie temat jako pierwsze.

Testuję asystenta od pół roku. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 16:42, MaMis napisał:

Dziwne. Mój jest ze stycznia ( produkcja) a kupiony w maju. Wg Dyrekcji do mojego jest dostepny update skrzyni- jeszcze nie weryfikowałem w swoim Aso.

 

 

Mój też jest mniej więcej ze stycznia. Przedwczoraj dostałem taką informację od Dyrekcji:

 

Cytat

...zgodnie z twierdzeniem serwisu w Pańskim samochodzie jest już wgrane najnowsze oprogramowanie (system aktualizacji nie przyjmuje).

Stąd mogło by wynikać, że otrzymane oprogramowanie przeznaczone jest do wcześniejszych numerów podwozia...

 

Czyli poprawka objęła tylko niedużą początkową część produkcji. Dlaczego tak jest - trudno powiedzieć.

Nic to, znalazłem sposób na szarpanie - napotykając korek trzeba czym prędzej zaparkować i przesiąść się na Ubera.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 12:46, spawalniczy napisał:

Dziś byłem w ASO na pierwszym przeglądzie. Okazało się, że do mojego egzemplarza, który został kupiony w marcu nie są dostępne żadne aktualizacje:

 

- map

- oprogramowania stacji multimedialnej

- oprogramowania silnika / skrzyni biegów

 

Śledząc forum nie liczyłem że doczekam się w tym roku aktualizacji map, natomiast po informacjach z lipca przekazanych przez@Dyrekcjabyłem przekonany, że załapię się na nowy soft rozwiązujący problem z szarpiącą skrzynią biegów.

 

 

 

To samo u mnie - jestem świeżo po pierwszym przeglądzie. Aktualizacji żadnych nie stwierdzono. 

Co do map/stacji - podobno centrala Subaru nie dostarczyła nic do ASO, a o aktualizacji do skrzyni Pan nie słyszał w ogóle. 

Edytowane przez bmbm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja softu radia naprawiła jedną uciążliwą rzecz (o ile się korzysta z wbudowanej nawigacji). Otóż nawigacja obecnie zapamiętuje, że ma ma milczeć :D Tak więc zamiast po wyznaczeniu nowej trasy i pierwszym komunikacie w stylu: Po dwieście metrach skręć w lejwo... zaczynać nerwowo szukać wyciszenia głosu mogę delektować się jazdą :D

Druga ciekawa rzecz, to po aktualizacji mam wyczyszczone wszystkie stacje DAB - i nie zamierzam tego nawet dotykać, dzięki temu jak wypinam telefon z android auto, to nie wrzuca mi automatycznie radia. W sensie przełącza na DAB dalej, ale jest przynajmniej cicho (a nie wybieram się teraz gdzieś dalej by zakodować jakąś lokalną stację na tę okoliczność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz numer sortu teraz ? Czy jak wyłączysz radio to przy kolejnym uruchomieniu auta tez jest off ? (akurat to mi nie przeszkadza) Czy pamięta ulubione numery telefonu czy gubi po paru/parunastu dniach ? (to mnie irytuje)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Snuff napisał:

A jaki masz numer sortu teraz ? Czy jak wyłączysz radio to przy kolejnym uruchomieniu auta tez jest off ? (akurat to mi nie przeszkadza) Czy pamięta ulubione numery telefonu czy gubi po paru/parunastu dniach ? (to mnie irytuje)

To co w USA było, czyli U18 coś tam czy jakoś podobnie ;) Nie wyłączam „radia” a w zasadzie to stacji multimedialnej - bo i tak świeci podświetlenie, a ja w sumie z mediów korzystam ale głównie bluetooth albo via USB. Ale sprawdzę jutro (jak nie zapomnę) ;)

Numerów do ulubionych nie dodawałem, ale jeszcze nie rozłączyło mi telefonu z autem by trzeba było od nowa parować, co mu się trafiało raz w miesiącu. Zobaczymy jak tutaj będzie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście się podzielić informacją czy mieliście problemy z Android Auto i Waszymi telefonami czy wszystko działało od razu?

Do tej pory nie jestem w stanie tego uruchomić na Motoroli G4 Plus i nie mam pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

Takie coś jest po aktualizacji:

 

IMG_20190208_160029701.jpg

 

czyli soft nowy (rozumiem, że w ASO wgrywałeś, jakim ?) a baza navi stara. Generalnie nie mam problemów ze starym softem, telefon współpracuje bez problemu (CP) tylko te znikające ulubione irytują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Snuff napisał:

rozumiem, że w ASO wgrywałeś, jakim ?

Emil Frey w Krakowie.

 

7 minut temu, PRIMAR napisał:

Czy aktualna wersja mapy TomTom dla XV to 9.91? Trochę stara, bo w TT GO 500 mam aktualnie 10.20

Wiem, że stara - Subaru pakuje ją bodaj od początku produkcji XV II, Ale wytrwale czekamy na aktualizację - w USA już jest :)

Swoją drogą myślałem, że jak nawigacja to TomTom, to mapy będą aktualizowane niezależnie. O ja naiwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PRIMAR napisał:

Czy aktualna wersja mapy TomTom dla XV to 9.91? Trochę stara, bo w TT GO 500 mam aktualnie 10.20

 

W końcu to Subaru, pielęgnujemy tradycję. Minęło już 13 miesięcy od czasu kiedy dział techniczny obiecał aktualizację map. Termin się nieco obsunął...

6 minut temu, aflinta napisał:

Emil Frey w Krakowie.

 

Kiedy robiłeś aktualizację? Ja niedawno robiłem przegląd i się nie załapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...