Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, GREGG napisał(a):

Maj 2024, mam i ja 

 

Tam jest cokolwiek realnie zmienione czy tylko jakieś ukryte bzdety? Nie chcę tego update'u instalować jeżeli nic nie daje  

Pasek postępu w odtwarzaczu multimediów (przy źródle z BT) jak zazwyczaj nie działał, tak zazwyczaj nie działa dalej. W sensie zdarza mu się raz zadziałać, ale przy kolejnym utworze znika. Kilka lat temu było OK, potem coś popsuli. 

Formatowanie numerów telefonów również nie radzi sobie z naszymi numerami i ma na sztywno długość - też kiedyś było OK, potem zepsuli. 

Stacja multimedialna ma problem z zapamiętaniem więcej niż jednego ostatniego źródła dźwięku. Więc jak odepnę Android Auto to kończę na RADIO/DAB zamiast na Media. Czyli po zgaszeniu silnika zamiast muzyka przepiąć się na BT to jest cisza. Stary błąd, też nikt tego nie zmieni. 

Mapy może mają coś nowego, ale ciężko mi to ocenić jeżdżąc po mieście. 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, aflinta napisał(a):

Pasek postępu w odtwarzaczu multimediów (przy źródle z BT) jak zazwyczaj nie działał, tak zazwyczaj nie działa dalej. W sensie zdarza mu się raz zadziałać, ale przy kolejnym utworze znika. Kilka lat temu było OK, potem coś popsuli. 

Formatowanie numerów telefonów również nie radzi sobie z naszymi numerami i ma na sztywno długość - też kiedyś było OK, potem zepsuli. 

Stacja multimedialna ma problem z zapamiętaniem więcej niż jednego ostatniego źródła dźwięku. Więc jak odepnę Android Auto to kończę na RADIO/DAB zamiast na Media. Czyli po zgaszeniu silnika zamiast muzyka przepiąć się na BT to jest cisza. Stary błąd, też nikt tego nie zmieni. 

Mapy może mają coś nowego, ale ciężko mi to ocenić jeżdżąc po mieście. 

 

Jako autor tego smutnego wątku widzę, że 5 lat i 23 strony później niewiele się w Subaru zmieniło jeśli chodzi o multimedia i szeroko pojęte aktualizacje (albo ich brak).

Nie są sami - niedawno miałem do czynienia z nową Corollą - którą próbowałem zmusić do współpracy z kontem i aplikacją. Poziom uwstecznienia zarówno pod względem wyglądu, jak i logiki interfejsu przypomniał mi stare czasy kiedy miałem Subaru i problemy we wcześniejszych modelach z parowaniem telefonu a w nowszym OBK i XV z mapami i aktualizacjami.

Widać taka japońska filozofia.

 

Nie wszyscy jednak są w motoryzacyjnym średniowieczu.

 

Mam nowy samochód niecały miesiąc i już 2 razy instalowała się aktualizacja. Bez dysków zewnętrznych, stron www, VIN'ów i kodów autoryzacyjnych  Samochód pobiera paczkę przez wi-fi i aktualizuje nie angażując zbytnio właściciela (pyta tylko, czy się zgadzam na aktualizację i czy ewentualnie chcę ustalić dzień i godzinę).

Zmiany które przynoszą nowe aktualizacje faktycznie działają - zgodnie z dokładnym opisem, który przed instalacją udostępniany jest w samochodzie i w aplikacji.

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, spawalniczy napisał(a):

Widać taka japońska filozofia.

To jest chyba problem całkiem sporej części tradycyjnych producentów samochodów - nie ogarniają multimediów i za wszelką cenę starają się je trzymać przy sobie by ewentualnie kasować za aktualizacje czy subskrypcje. Nie wspominając już o tym, że wtedy (nie wiem czy do dzisiaj coś się zmieniło), projektowanie stacji multimedialnej odbywało się chyba razem z projektowaniem auta, co już przy premierze czyniło ją przestarzałą. Ale by nie pisać tylko źle, to jedna z wcześniejszych aktualizacji (tak mi się wydaje) poprawiła błąd związany z Android Auto i zrywaniem synchronizacji książki adresowej telefonu ze stacją po BT. Otóż od jakiegoś roku, jest to stabilne jak skała i jeszcze ani razu stacja nie zgubiła mojej książki adresowej, mimo regularnego korzystania z AA.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał(a):

Stacja multimedialna ma problem z zapamiętaniem więcej niż jednego ostatniego źródła dźwięku. Więc jak odepnę Android Auto to kończę na RADIO/DAB zamiast na Media. Czyli po zgaszeniu silnika zamiast muzyka przepiąć się na BT to jest cisza. Stary błąd, też nikt tego nie zmieni. 

Możliwe, że przyjdzie mi jednak odszczekać powyższe, bo dojeżdżam do celu z Android Auto, wyłączam silnik a po paru sekundach wznawia mi muzykę że Spotify po BT. Patrzę na stację a tam faktycznie tryb Multimedia a nie radio :yahoo:

Muszę jeszcze kilka razy to sprawdzić, czy nie jest to jakiś tymczasowy „błąd”, może nocą się „naprawi” i będzie po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.12.2023 o 09:40, spawalniczy napisał(a):

 

Jako autor tego smutnego wątku widzę, że 5 lat i 23 strony później niewiele się w Subaru zmieniło jeśli chodzi o multimedia i szeroko pojęte aktualizacje (albo ich brak).

Nie są sami - niedawno miałem do czynienia z nową Corollą - którą próbowałem zmusić do współpracy z kontem i aplikacją. Poziom uwstecznienia zarówno pod względem wyglądu, jak i logiki interfejsu przypomniał mi stare czasy kiedy miałem Subaru i problemy we wcześniejszych modelach z parowaniem telefonu a w nowszym OBK i XV z mapami i aktualizacjami.

Widać taka japońska filozofia.

 

Nie wszyscy jednak są w motoryzacyjnym średniowieczu.

 

Mam nowy samochód niecały miesiąc i już 2 razy instalowała się aktualizacja. Bez dysków zewnętrznych, stron www, VIN'ów i kodów autoryzacyjnych  Samochód pobiera paczkę przez wi-fi i aktualizuje nie angażując zbytnio właściciela (pyta tylko, czy się zgadzam na aktualizację i czy ewentualnie chcę ustalić dzień i godzinę).

Zmiany które przynoszą nowe aktualizacje faktycznie działają - zgodnie z dokładnym opisem, który przed instalacją udostępniany jest w samochodzie i w aplikacji.

 

Chyba jednak coś zmienili. Rzuccie okiem na ten film (5:20):


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie mam dotyczące działania Radia FM. 
Pewnie niewiele osób słucha tego ze względu na reklamy itp.
Czy zaobserwował ktoś taki temat, że radio się delikatnie "ścisza" podczas przemieszczania kiedy jest słabszy sygnał i wraca po 1-2s do stanu pierwotnego? Nie chodzi o to że "pasek głośności zmienia poziom" tylko że odbiór sygnału jest bardzo wyciszany, że nie można swobodnie słuchać audycji radiowej.
Mam jedno radio w saomochodzie które ma starszy SW 19.36.70 i radio działa perfekcyjnie, nie ma tego motywu ściszania się. Natomiast w innym jest najnowsze oprogramowanie radio się scisza... wersja oprogramowania: 23.13.70.
Jestem na etapie testowania ale mam wrażenie, że problem został wdrożony z którąś wersją oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał(a):

Ścisza się jak zwalniam, np. zatrzymuję się na światłach, ale raczej to było od wyjazdu z salonu.

O, w sumie nie zauważyłem, albo tak się przyzwyczaiłem - przynajmniej na BT i AA nie zauważam a FM nigdy nawet nie włączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest temat tylko i wyłącznie Radia FM , żadnych innych źródeł.
radio odbierające daną częstotliwość FM z jakąś stacja np. RMF FM kiedy ma dobry sygnał to odbiera dobrze, kiedy sygnał jest słabszy to nie szumi tylko się wycisza. W starszym oprogramowaniu pojawiał się szum zamiast wyciszania się ale dzięki temu możliwe było słuchanie dalej radia. Pytanie jest czy ktoś zaobserwował taki temat u siebie. Problem zapewne nie będzie zauważalny w mieście. 

Wrzucam film nagrany na biurku ale w 100% obrazuje sytuacje

 

Edytowane przez bombelllooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2023 o 15:45, orm napisał(a):

i ja się melduje impreza 2018 ;)

Update zapomniałem a moze kogos statystyki kręcą :) od wpisania kodu aktywacyjnego w stacji multimedialnej do restartu po aktualizacji 31 min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, orm napisał(a):

…od wpisania kodu aktywacyjnego w stacji multimedialnej do restartu po aktualizacji 31 min


?
Właśnie wczoraj wgrałem, u mnie < 25min., ale może szybciej jechałem :D

 

Edytowane przez Snuff
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...