Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, mattom napisał:

logo jest TomTom

 

No jest, ponieważ Harman kupił rozwiązanie od TT :) I może używać loga - to jednak znak jakości w świecie nawigacji. Harman implementując NavKit zdecydował o tym, że mapy będą aktualizowane razem z oprogramowaniem stacji i to Harman odpowiedzialny jest za wdrożenie map, które od TT dostaje tak szybko, jak są gotowe. TT Go Navigation na iOS ma w tej chwili mapy aktualizowane co tydzień i tak często aktualizacje może mieć też Harman. Ale im "trochę" więcej czasu zajmuje przygotowanie paczki z aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Snuff napisał:

 

Jaka ulga :D

Nowego kawałka autostrady na Wiedeń też nie pokazała gdy jechałem z Brna dalej do Chorwacji. Dobrze mieć jakąś alternatywną navi tak czy inaczej, może pomóc w sytuacjach "kryzysowych" ;)

Google mapa tez nie pokazała tego odcinka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrałem tą aktualizację na kartę (nie miałem takiego dużego pendriva), ale czytnik USB chyba padł więc muszę odłożyć aktualizacje i kupić pendriva. Co ciekawe Map dowloander kazał przygotować 16 GB, a na karcie aktualizacja ma 18,7 GB ?

Dam później znać jak poszła aktualizacja i czy coś się zmieniło na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Google mapa tez nie pokazała tego odcinka. 

 

Którego? Obwodnicy Drasenhofen? To chyba jeszcze nie skończony? (jesli tak - to super, mieli skończyć dopiero w drugiej połowie 2019). Bo jeśli chodzi o Schrick - Poysbrunn, to na GM jest na 100%, jechałem już nie raz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaMis napisał:

Od Poysdorf do Drasenfoen. O ile się nie mylę to zaraz za Mistelbach kieruje na drogo lokalne. 

 

Ciekawe :question::

image.thumb.png.d938bc062082ff9e3ff54133d4581323.png

 

Do wysokości Herrnbaumgarten kieruje A5, potem 7. Nie jechałem tamtędy kilka miesięcy, sprawdzę pod koniec lipca co się dzieje, ale ostatnio to się pokrywało z rzeczywistym przebiegiem A5 - coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Poysdorf do Drasenfoen. O ile się nie mylę to zaraz za Mistelbach kieruje na drogo lokalne. 

Taak...kilka ładnych, zadbanych wiosek zobaczyłem, jak jechałem pierwszy raz z powrotem już nie dałem się zwieść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem na pendriva i wsadziłem do USB, stacja ładnie odczytała. I niespodzianka, pobrana aktualizacja jest już zainstalowana. Samochód nowy więc widocznie już fabrycznie była zainstalowana. Pokazał się tym razem również nr mapy to jest ten Europa_2017_03_7006_28/75686/18210.

Czyli kompletna lipa, aktualizacja z czerwca 2019 a mapy z marca 2017 bo można się domyślać że _2017_03_ oznacza datę aktualności mapy.

 

Pozostaje tylko android auto lub car auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy mapami....

Ja posiłkuję się Google Maps i jeszcze nie miałem sytuacji żeby i ta była nieaktualna, ale od jakiegoś czasu używam Yanosika i bardzo sobie cenię. 

Nie ma chyba takiej mapy, która miałaby tak aktualne i obszerne informacje o kontrolach prędkości, nieoznakowanych, fotoradarach, kamerach rejestrujących przejazd na czerwonym świetle, innych informacji o kolizjach, robotach drogowych, itd.  

Na razie mam kiepski ranking, bo jakoś szybko jeżdżę tym autem o słabej mocy... ;)

 

 

DSC08748.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blixten, zakładając, że dojechałeś przed chwilą do pracy, to przy rozgrzanych oponach trochę niskie ciśnienie w tylnych masz ;) taki mały OT

 Wracając do navi, to dodatkowy uchwyt+telefon na szybie jakoś nie "bawi" mnie, dlatego zamiennie daję na ekran GoogleMaps lub AppleMaps.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MaMis napisał:

Raptem 5 kpa za mało. 

 

Słusznie, muszę dopompować, bo jakoś ostatnio tył mi ucieka na zakrętach. 

 

12 minut temu, MaMis napisał:

Blixten jakiego uchwytu pod tel używasz? 

 

Mam Samsunga S9 w "książkowym" etui. Szukałem uchwytu, który obejmie telefon nie z jego boków, ale z góry i z dołu (żebym nie musiał wyjmować z etui albo podwijać klapki etui w uchwycie). 

No i trafiłem w końcu na uchwyt do ... tabletu :) 

 

 

 

 

uchwyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snuff napisał:

Wracając do navi, to dodatkowy uchwyt+telefon na szybie jakoś nie "bawi" mnie,

 

E tam, nie znasz się, z dodatkowym uchwytem i fonem masz łącznie 4 ekrany przed sobą, jedziesz prawie jak makler z wall street otoczony monitorami :lol: 

 

53 minuty temu, MaMis napisał:

Raptem 5 kpa za mało. 

 

Na asflalt radzę pompować trochę więcej niż fabryka zaleca, chyba że ktoś często jeździ drogami nieutwardzonymi, to mozna trzymać się standardu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaMis napisał:

ES nie świruje? Masz w polu widzenia kamer

 

Bardziej to ja świruję, bo bawię się tempomatem i sprawdzam działanie innych wynalazków nawet w mieście :biglol:

Nie, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, z resztą , telefon praktycznie 'leży' na  osłonie środkowego wyświetlacza, więc chyba jest daleko od kąta widzenia kamer  ? 

A może masz na myśli zakłócenia radiowe, czy jeszcze coś innego ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMPROMITACJA MARKI SUBARU.  MAM SUBARU XV. I TO RACZEJ MÓJ OSTATNI SUBARU. To drugi samochód eksplotaowany od nowości i kupiony w Polsce. Byłem do niedawna zwolennikiem Subaru. Ale sprawa systemu nawigacyjno - radiowego w Subaru kompletnie tę markę kompromituje. Jak można sprzedawać samochód z kompletnie niesprawną nawigacją - a taką jest przecież nawigacja, która nie nawiguje. A już w dniu sprzedaży mapy miały co najmniej dwa lata i praktycznie podczas każdej podróży jeżdżę po trawie.  Do tego ten system nie jest w stanie sparować się z większością nowoczesnych smartfonów, a nikt w Subaru Import Polska nie jest w stanie podać, jaki telefon będzie właściwie współpracował. Taka jest odpowiedź od ich technika.Czyli masz sobie bracie kupować jeden model telefonu po drugim i sprawdzać samemu. Ryzykując przy tym, że sprzedawca smartfona uzna, że już go używałeś, czyli nie przyjmie go z powrotem. Potem zostanie ci kolekcja telefonów. BRAWO!! A przecież tę robotę mogłoby wykonać Subaru Import Polska samo. Wziąć studenta i niech sprawdzi telefon po telefonie. Po jednym dniu miałby całą listę!!!!

 

  • Haha 1
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Pinkas u mnie (XV 2.0 MY18) bez problemów współpracuje (android auto) zarówno z SGS7 jak i SGS8. Mapy w samochodowych navi mają to do siebie, że niekoniecznie są najnowsze ;) i to niezależnie od marki ;) 

@MaMis ja mam uchwyt samochodowy do telefonu zamontowany w lewym dolnym rogu przedniej szyby, całkowicie bez problemu ze strony ES.

Edytowane przez moominko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marek Pinkas napisał:

KOMPROMITACJA MARKI SUBARU.  MAM SUBARU XV. I TO RACZEJ MÓJ OSTATNI SUBARU. To drugi samochód eksplotaowany od nowości i kupiony w Polsce. Byłem do niedawna zwolennikiem Subaru. Ale sprawa systemu nawigacyjno - radiowego w Subaru kompletnie tę markę kompromituje. Jak można sprzedawać samochód z kompletnie niesprawną nawigacją - a taką jest przecież nawigacja, która nie nawiguje. A już w dniu sprzedaży mapy miały co najmniej dwa lata i praktycznie podczas każdej podróży jeżdżę po trawie.  Do tego ten system nie jest w stanie sparować się z większością nowoczesnych smartfonów, a nikt w Subaru Import Polska nie jest w stanie podać, jaki telefon będzie właściwie współpracował. Taka jest odpowiedź od ich technika.Czyli masz sobie bracie kupować jeden model telefonu po drugim i sprawdzać samemu. Ryzykując przy tym, że sprzedawca smartfona uzna, że już go używałeś, czyli nie przyjmie go z powrotem. Potem zostanie ci kolekcja telefonów. BRAWO!! A przecież tę robotę mogłoby wykonać Subaru Import Polska samo. Wziąć studenta i niech sprawdzi telefon po telefonie. Po jednym dniu miałby całą listę!!!!

 

 

iPhone SE - telefon z roku 2016 i iPhone 8 2017 działają bardzo dobrze - polecam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zyzol Zapewne wypluje jeszcze max kilka postów i przepadnie... 

Pretensje gdzieś trzeba skanalizować i to rozumiem, ale pomijając nawet formę wypowiedzi, czy jakiś inny producent podaje listę wszystkich kompatybilnych urządzeń do swoich stacji multimedialnych? Bo tutaj się takowe oczekiwanie pojawiło :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...