Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

W końcu to Subaru, pielęgnujemy tradycję. Minęło już 13 miesięcy od czasu kiedy dział techniczny obiecał aktualizację map. Termin się nieco obsunął...

Miała być również opcja aktualizacji przez wifi. Jeżeli przy sprzedaży reklamuje się taką funkcjonalność, to powinien być ustalony jakiś harmonogram np. 2 aktualizacje w roku. Życie pokazuje, że może dostaniemy, a może nie dostaniemy, a zanim dostaniemy, to i tak nie będzie to aktualne.

ACP i AA ratują na szczęście sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PawelP76 napisał:

Android 7.0. AA na telefonie działa poprawnie ale się nie łączy z systemem infotainment, ikona w Apps jest nieaktywna.

Mam Moto X Force też na 7.0.0 I wszystko śmiga od samego początku. Rozumiem, że kabel USB jest właściwy i wetknięty w schowku pod radiem a nie w podłokietniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 16:22, Skodziarz napisał:

Można, tylko GM w CarPlay jest strasznie ograniczone w porównaniu z odpowiednikiem z Android Auto :cry:

 

Mały update z poletka nawigacji dla CarPlay: jeśli ktoś ma akurat iPhone i denerwują go stare mapy i kulawe wskazówki głosowe we wbudowanej nawigacji, to niedawno w CP pojawiła się opcja korzystania z Sygica. Nie jest to darmowe (dla zupełnie nowych użytkowników licencja na cały świat + CP to 50 EUR, dla dotychczasowych samo CP kosztuje 40 EUR), ale jest to, w przeciwieństwie do Google Maps, Apple Maps i Waze, "rasowa" nawigacja offline z dodatkowymi informacjami o ruchu drogowym online. I działa na CP naprawdę dobrze. Same algorytmy routingu od samego początku są może nie tak dobre jak te od TomToma, ale trasy wyznaczane mają sporo sensu. Natomiast nawigowanie o 5 klas wyprzedza to, co dają GM/AM/Waze. Jest asystent zjazdu z autostrady, jest ostrzeganie o radarach, jest dokładny traffic, są ograniczenia prędkości. Jest też coś, czego inne nawigacje nie mają, a co się bardzo przydaje w terenach nie-płaskich - rzeźba terenu, przez co nie zdziwimy się, że do celu może i 4km, ale 2km w górę :D 

Są też podstawy, czyli punkty pośrednie itp. Wersja na CP nie ma niestety informowania o stacjach paliw i postojach na trasie (wersja na telefon to ma) - może dodadzą w przyszłości, może nie mogą przez ograniczenia CP :ph34r:

 

Ogólnie, o ile Google Maps jest świetną nawigacją miejską, tak na wyjazdy w trasy Sygic to w tej chwili najlepsza opcja dostępna na dużym ekranie Starlinka w mojej opinii. Do tego stopnia, że w dłuższą trasę podłączam iPhone, mimo, że jakość dźwięku jest zauważalnie gorsza niż przez Android Auto.

 

Jest jeszcze chyba AutoMapa, ale nie dogadywałem się z tym programem nigdy - ale komuś może bardziej podpasować :)

W każdym razie, właściciele iPhone'ów mają już sensowną alternatywę dla wbudowanej nawigacji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/8/2019 at 9:12 PM, aflinta said:

Mam Moto X Force też na 7.0.0 I wszystko śmiga od samego początku. Rozumiem, że kabel USB jest właściwy i wetknięty w schowku pod radiem a nie w podłokietniku?

Wetknięty pod radiem, próbowałem oba gniazda z takim samym skutkiem. Czy właściwy trudno powiedzieć. Nie najtańszy ale i nie najdroższy. Nie testowałem na nich transmisji danych,  wypróbuję tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetknięty pod radiem, próbowałem oba gniazda z takim samym skutkiem. Czy właściwy trudno powiedzieć. Nie najtańszy ale i nie najdroższy. Nie testowałem na nich transmisji danych,  wypróbuję tą opcję.

Spróbuj ten sam kabelek z innym phonem i będziesz miał jasność. Czasami pomaga (przy włączonym silniku) wypiąć i wpiąć znowu tel.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaMis napisał:

W środę robiłem 1 przegląd i liczyłem na to ze przy okazji dostanę update softu. Obecnie mam Rel.2.17.22.20

Czy to jest ostatnia wersja ( XV w wersji comfort) 

O ile dobrze pamiętam to wszystkie XV w PL mają tę samą stację multimedialną (nie pamiętam jak w najtańszej wersji 1,6). I tam wersja najnowsza to Rel_U0.18.43.20 - może być tak, że serwis sam z siebie nie zaktualizuje, jeżeli nie zgłosisz sporadycznie występującego problemu z kamerą cofania (np. czarny ekran). Z tego co czytałem to aktualizacja map będzie też zawierać aktualizację stacji multimedialnej (tak było w USA) więc prędzej czy później i tak ją dostaniesz.

Mam cichą nadzieję, że opóźnienie wydania nowej wersji map wiąże się z poprawianiem języka polskiego (wiem, naiwne to nieco) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aflinta napisał:

może być tak, że serwis sam z siebie nie zaktualizuje, jeżeli nie zgłosisz sporadycznie występującego problemu z kamerą cofania

 

Idąc tym tropem, to niedługo trzeba będzie jadąc na przegląd do ASO dawać na piśmie polecenie wykonania wszystkich oczywistych czynności serwisowych. Najpierw przez rok czekasz na aktualizację a jak już jest dostępna, to jej nie dostaniesz bo ktoś w ASO miał inną filozofię albo mu się nie chciało. Następna okazja za rok albo 15 000 km. No chyba, że @MaMisma nadmiar czasu i z radością uda się ponownie do ASO domagając się aktualizacji.

 

Jest jeszcze opcja, że do jego konkretnego egzemplarza aktualizacji nie ma. Ja tak miałem z aktualizacją silnika i skrzyni (tej od szarpania) - mój się nie załapał.

 

33 minuty temu, aflinta napisał:

Z tego co czytałem to aktualizacja map będzie też zawierać aktualizację stacji multimedialnej

 

Jesteś optymistą. Ja już straciłem nadzieję że aktualizacja map się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ASO przy przeglądzie auto jest podłączane do kompa diagnostycznego który z automatu sprawdza dostępne aktualizacje. Mankamentem jest fakt ze jako właściciele nie mamy dostępu do historii aktualizacji. Nie robię z tego afery bo nic mu nie dolega ale przy okazji zajadę i zapytam o update. Mój XV jest wyprodukowany w styczniu wiec jeśli starsze maja update to i ten powinien mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spawalniczy napisał:

Idąc tym tropem, to niedługo trzeba będzie jadąc na przegląd do ASO dawać na piśmie polecenie wykonania wszystkich oczywistych czynności serwisowych.

Co ciekawe, o ile dobrze pamiętam to w USA też serwisy same z siebie nie dokonywały aktualizacji jeżeli nie był zgłoszony jakiś problem ze stacją (tak pisali na amerykańskim forum XV). Może to jakaś tymczasowa wersja?  Swoją drogą ciekawe ile czasu trwa wgranie nowej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w serwisie zaktualizowali mi system Harman.

Po przejściu do ustawienia>nawigacja>inf uak map> pojawia się info: Wpisz poniższy kod żądania na stronie, aby pobrać mapy i inne elementy. 

O co chodzi? Wie ktoś na jakiej stronie to wpisać? 

Mam już  konto na subaru-mapa.com ale tam nie ma gdzie wpisać podanego kodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Dziś w serwisie zaktualizowali mi system Harman.

Po przejściu do ustawienia>nawigacja>inf uak map> pojawia się info: Wpisz poniższy kod żądania na stronie, aby pobrać mapy i inne elementy. 

O co chodzi? Wie ktoś na jakiej stronie to wpisać? 

Mam już  konto na subaru-mapa.com ale tam nie ma gdzie wpisać podanego kodu. 

Na subaru-maps.com też jest opcja na wpisanie kodu aktywującego - choć nieaktywna, widać to na obrazku jaki dają przy sprawdzaniu aktualizacji:

 

version_check.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Dziś w serwisie zaktualizowali mi system Harman.

Po przejściu do ustawienia>nawigacja>inf uak map> pojawia się info: Wpisz poniższy kod żądania na stronie, aby pobrać mapy i inne elementy. 

O co chodzi? Wie ktoś na jakiej stronie to wpisać? 

Mam już  konto na subaru-mapa.com ale tam nie ma gdzie wpisać podanego kodu. 

Harman, czy to ten basic sound upgrade w konfiguratorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji, nie wiem jak wyłączyć wyświetlacz w czasie korzystania z radia. Czy ktoś może mi pomóc? Przed aktualizacją można to było zrobić na skróty poprzez długie naciśnięcie lewej gałki "volume", a następnie jej przekręcenie w prawo lub lewo. Teraz to nie działa. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aflinta napisał:

Dało się wyłączyć wyświetlacz bez wyłączania muzyki?

 

W dniu 16.02.2019 o 19:14, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Po aktualizacji, nie wiem jak wyłączyć wyświetlacz w czasie korzystania z radia. Czy ktoś może mi pomóc? Przed aktualizacją można to było zrobić na skróty poprzez długie naciśnięcie lewej gałki "volume", a następnie jej przekręcenie w prawo lub lewo. Teraz to nie działa. 

 

W ustawieniach jest opcja wyłączenia ekranu głównego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...