Jump to content

MaMis

Użytkownik
 • Content Count

  740
 • Joined

 • Last visited

About MaMis

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Auto
  XV

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. Zabawne. Dzisiaj podróżujemy znacznie szybciej a i tak dłużej:) Interesujące są fotki trójmiejskiej obwodnicy z lat 70 tych. 2 puste pasy, pola dookoła i gdzieś na horyzoncie 1 auto.
 2. MaMis

  Co zamiast XV???

  Nieźle wyglądają te połączone ekrany. Ciekawe jak z czytelnością w dużym słońcu. Rozbawił mnie patent z wydechem jako schowek dla telefonu:) zmienne podświetlenie tez robi robotę. Obstawiam, że cenę będzie w granicach 200 tys.
 3. Nałożyłem to w maju przy okazji nakładania wosku na auto. Ogólnie byłem niezadowolony. Przy większych prędkościach krople fajnie schodzą z szyby. W mieście lub poniżej 100 km/h krople nie spływają a działające wycieraczki podskakiwały na powrocie.
 4. Mechanizm spryskiwania został przez producenta zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Najbardziej zaawansowany system bezpieczeństwa. Skoro szyba jest brudna oznacza że warunki na drodze są gorsze wiec jak dobrowolnie nie chcesz zwolnić, spryskiwać zmusi kierowcę do zmniejszenia prędkości:)
 5. Potwierdzam. Obawiałem się ze będzie konieczna kolejna wizyta a tu miła niespodzianka. Plus dla ASO Gdańsk!
 6. MaMis

  Co zamiast XV???

  Może nie tak łatwo. Mój XV ostatni raz taki śnieg widział 13 miesięcy temu natomiast jego minusy widoczne są na codzień.
 7. U mnie zajęło to ok 30 -40 min.
 8. MaMis

  XV Lift

  Idealne dla auta w teren i na codzień. Wyjeżdzasz z błota, click i auto na daje się na czarne. 3 tys w terenie do wg duży przebieg vs terenowe doświadczenia większości czytelników
 9. MaMis

  XV Lift

  Zmierz z ciekawości odległość pomiędzy oponą a krawędzią błotnika oraz od progu do ziemi.
 10. MaMis

  XV Lift

  Fajny film! Przerabiałem to na własnej skórze w WJ. Zrobiłem 2 całe na podkładkach i dedykowanych dłuższych amortyzatorach i..... i zaczęły się problemy z wałami, przegubami itp. Poddałem się w końcu:) Wał od Patrola przypomina lufę czołgu:) Przy XV zastanawiam się czy lift 1,5 cm będzie miał negatywny wpływ na prace zawieszenie w dłuższej perspektywie. Niewiele, ale zmienia się zakres pracy sprężyn i amortyzatorów.
 11. MaMis

  XV Lift

  Takie monstra głównie służą do przepraw po Islandii.
 12. MaMis

  Co zamiast XV???

  Patrząc tylko na katalog nie chciałem o nim nawet rozmawiać. Przy jeździe testowej upierałem się ze dali 1.5 zamiast 1.0:) zbiera się niezłe poza dźwiękiem 3 cylindrów ale o niebo lepiej niż 3 cylindry Forda. Jeździłem tez Q2 z silnikiem 1.0 i 1.5 nie ma sensu dopłacać do większego silnika. 1.5
 13. MaMis

  Co zamiast XV???

  Dochodzę do wniosku, ze podniesione kombi może mieć sens w mim przypadku. Idąc na kompromis oddam trochę prześwitu z którego jak się okazuje nie korzystam w zamian za bagażnik którego momentami brakuje. W obu wypadkach napęd na wszystkie koła pozostanie. Przy okazji tej wymiany w gratisie otrzymuje wygłuszenie i lepsze osiągi ( mam na myśli np golf Alltrack). Inna alternatywa nadal kosztem prześwitu może być nowy Levorg. Podobnie napęd zostaje, teoretycznie ma być 1.8 turbo wiec mocy nie zabraknie i będzie większy kufer. Ciekawe jak będzie wyglądać cena i wygłuszenie.
 14. MaMis

  Co zamiast XV???

  Subiektywnie moje 2.0 jest mułem vs żony 1.0 tsi. Brak mocy częściowo nadrabia CVT płynnie przyspieszając w porównaniu do zwykłej skrzyni.
×
×
 • Create New...