Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja poszła bez problemu, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją.  Mapa nareszcie ma autostradową obwodnicę Łodzi, istniejącą już chyba od 3 lat, ale nie ma obwodnicy Marek, która została oddana ponad rok temu.  Tyle w temacie aktualności map Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  właśnie wróciłem z ASO - panowie męczyli się 4 godziny przy XV 2018. Udało im się wgrać nowy soft do komputara, ale mapy....niestety nie. Przy okazji dowiedziałem się, że w czercu będzie dostępna "najnowsza" wersja mapy - niesteety z III kwartału 2018. Absolutna PORAŻKA :-(

Obecnie jest dostępna wersja mapy z III kwartału 2017 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agent_1 powolność cyklu wydawniczego map jest powszechnie znana - nic nadzwyczajnego. Jeżeli chcesz najbardziej aktualnych to chyba Waze będzie rozwiązaniem dla Ciebie. Odnośnie aktualizacji samej stacji multimedialnej (i map) to możesz wykonać to samodzielnie: https://subaru-maps.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest. Jeszcze gdyby sam soft nawigacyjny był jakiś rewelacyjny... ale nawet to spaprali, bo z fajnego NavKita od TT zrobili jakiegoś potworka.

Jedyna przewaga wbudowanego navi nad CP/AA jest w tym, że wskazówki wyświetlają się na tym najwyższym wyświetlaczu, czyli znacznie bardziej w zasięgu wzroku - Starlink jest jednak umieszczony za nisko/za bardzo z boku, żeby nie odrywać na dłużej wzroku od drogi.

No, i nie trzeba kabli jakichś podłączać za każdym razem jak się wsiądzie do samochodu, jak w Matrixie jakimś :D 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja korzystam z Android Auto podpiętego do stacji, natomiast wyświetlanie najbardziej istotnych wskazówek na górnym wyświetlaczu to coś czego w AA brakuje. Jest to bardzo wygodna opcja map wbudowanych. Jak w czerwcu będą z 2018Q3 to i tak całkiem nieźle.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT Spotify trzeba sterować z poziomu telefonu (wybierać playlisty itp.) - i to mniej wygodne i mniej bezpieczne, telefonów z ekranem 8 cali i samochodowym interfejsem wiele nie ma ;) A jeszcze telefon się ładuje będąc podłączonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MaMis napisał:

Ja używam navi może raz w miesiącu a podłączam tel na kablu znacznie częściej aby słuchać muzy. Na codzień znam drogę do pracy i do domu na pamięć :) 

muzę wolę słuchać po BT, nie ma tych dziwnych zrywów jak po AppleCarPlay. Co do nowej aktualizacji map w czerwcu to dobra wiadomość, mam nadzieję, że się spełni :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Snuff napisał:

Co do nowej aktualizacji map w czerwcu to dobra wiadomość, mam nadzieję, że się spełni :thumbup:

 

A kto to obiecuje - skąd to info? Nieprawdziwych informacji w kwestii terminów aktualizacji map było już trochę...

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

muzę wolę słuchać po BT, nie ma tych dziwnych zrywów jak po AppleCarPlay. Co do nowej aktualizacji map w czerwcu to dobra wiadomość, mam nadzieję, że się spełni :thumbup:

 

Jak dla mnie, muzyka po kablu jest o wiele, wiele lepszej jakości przy AC. No i interfejs mega wygodny, jak sobie wszystko poustawiamy pod siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blejzu napisał:

O, patrzcie co znalazlem: https://github.com/sgayou/subaru-starlink-research/blob/master/doc/README.md :) Ciekawe co moja zona powie jak dowie sie ze Subar nie jedzie bo robie upgrade jadra... :D

Było już kiedyś na forum i nie wiem czemu poszło do śmietnika - pewnie tytuł się nie spodobał postu ;) No ale podobno ten wektor użyty w tym ataku jest już załatany, trzeba szukać innych podatności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.02.2019 o 21:17, aflinta napisał:

Map też nie zaktualizujesz... bo obie aktualizacje są ze sobą powiązane.

 Czytam sobie wątek... i jak rozumiem, aktualizować możemy stację multimedialną oraz mapy nawigacji, każde osobno. 

To pierwsze tylko w ASO, a drugie ściągając dane ze strony subaru-maps.com ?

Czy kolejność ma znaczenie ? 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Blixten napisał:

 Czytam sobie wątek... i jak rozumiem, aktualizować możemy stację multimedialną oraz mapy nawigacji, każde osobno. 

To pierwsze tylko w ASO, a drugie ściągając dane ze strony subaru-maps.com ?

Czy kolejność ma znaczenie ? 

Ściągając mapy masz od razu aktualizację softu stacji. W maju jadę na przegląd, ciekawe czy mnie zaskoczą odnośnie aktualizacji softu :rolleyes:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MaMis napisał:

Jak podłączę się do domowego wifi mogę sprawdzić czy jest update dla mulitimedia. Czy można tez przez wifi robić aktualizacje czy tylko w Aso? 

generalnie to wifi w subaru to jest  ...uj wie po co ;) poza tym przez wfi nie zrobisz aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Jak podłączę się do domowego wifi mogę sprawdzić czy jest update dla mulitimedia. Czy można tez przez wifi robić aktualizacje czy tylko w Aso? 

Po co ASO? Rejestrujesz swoje auto na https://subaru-maps.com/#/auth/sign-in , pobierasz aktualizację i instalujesz u siebie. 

Przez Wi-Fi auta obecnie nic użytecznego nie zrobisz. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...