Skocz do zawartości

Nowy XV - aktualizacje softu


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.02.2019 o 16:59, Snuff napisał:

u mnie idzie jak "flaki z olejem" :rolleyes: a neta nie mam tragicznego....no cóż, poczekam...na Wasze błędy :biglol: i zainstaluję trochę później.

 

btw. subskrypcję mam do 2021.01.10 (samochód ze stycznia, odebrany w maju 2018)

tak sobie przeglądałem wątek i zobaczyłem datę subskrypcji map jaką miałem:  2021.01.10 ...a teraz mam 2022-02-18 tzn. przedłużyli o rok :yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ovi napisał:

 

Długo się czeka zanim wyślą link aktywacyjny do nowego konta?

 jak pamiętam, chyba dosyć szybko dostałem

 

*update*

no więc trochę posłuchałem pani z navi i uważam nie ma co przesadzać, specjalnie jeździłem by mówiła "lejwo" i było "lewo" a jakieś zgrzyty językowe można pominąć albo uśmiechnąć się pod nosem :P Może nie zwracam za bardzo na to uwagi, bo korzystałem wcześniej z apple map i też można się było pośmiać. Ważne by mapy były jak najbliższe prawdy, aktualne i nie wprowadzały w błąd/konsternacje użytkownika a system był stabilny.

Edytowane przez Snuff
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, keyman napisał:
Godzinę temu, spawalniczy napisał:
Czy żeby zrobić aktualizację silnik faktycznie musi być uruchomiony?

Nie.

Z tym, że trzeba uważać, bo po około 20 minutach na włączonym zapłonie auto odcina zasilanie w ramach oszczędności energii (to miałem już kilka razy), raczej nie będę sprawdzał czy aktualizacja zdąży przed odcięciem ewentualnie czy aktualizacja takie odciącie blokuje. A z innej beczki, ponieważ wgrywałem aktualizację przy okazji porannego rozwożenia rodziny, to zauważyłem, że kamera cofania ma bardzo szerokie pole widzenia jak stacja multimedialna nie ingeruje w obraz.... połowę swojej tylnej rejestracji mogłem odczytać podczas cofania :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aflinta napisał:
A z innej beczki, ponieważ wgrywałem aktualizację przy okazji porannego rozwożenia rodziny, to zauważyłem, że kamera cofania ma bardzo szerokie pole widzenia jak stacja multimedialna nie ingeruje w obraz.... połowę swojej tylnej rejestracji mogłem odczytać podczas cofania 


Tez podczas porannej jazdy aktualizowałem, ale takich widoków podczas cofania nie zauważyłem albo nie zwróciłem na to uwagi, a może kamerkę masz poruszoną ?
Ciekawe czy inni tez maja takie szerokie pole na ekranie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Snuff napisał:

a może kamerkę masz poruszoną ?

Też o tym myślałem.... ale jest stabilna. Po zakończeniu aktualizacji obraz wrócił do normy :)

A pole w sumie musi być szerokie, bo w menu diagnostycznym stacji da się skorygować obraz - a ten zakres musi się skądś brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aflinta napisał:

Też o tym myślałem.... ale jest stabilna. Po zakończeniu aktualizacji obraz wrócił do normy :)

A pole w sumie musi być szerokie, bo w menu diagnostycznym stacji da się skorygować obraz - a ten zakres musi się skądś brać :)

 

Tak samo. Wydaje mi się, że nie ma "ramek", między innymi tej z informacją o zachowaniu uwagi na otoczenie - one przysłaniają obraz. 

Silnik lepiej niech będzie włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tygodniu używania nowego softu:


( + )  w końcu po Apple CP nie ma zrywów muzyki co jakiś czas, wszystko płynnie odtwarza bez żadnych zacięć

( - )  dźwięk jest hmmm...taki bardziej płaski w porównaniu do poprzedniej wersji softu (ustawienia EQ te same)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

po tygodniu używania nowego softu:


( + )  w końcu po Apple CP nie ma zrywów muzyki co jakiś czas, wszystko płynnie odtwarza bez żadnych zacięć

( - )  dźwięk jest hmmm...taki bardziej płaski w porównaniu do poprzedniej wersji softu (ustawienia EQ te same)

 

Obniżyli bitrate by wyeliminować przerwy - pomysł dosyć... kontrowersyjny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że przy hamowaniu muzyka się ścisza? Albo to zbieg okoliczności z tym hamowaniem, ale ewidentnie muzyka co jakiś czas jest znacznie wyciszana, płynnie, a potem płynnie znowu wraca do wskazanego poziomu. :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bmbm napisał:

Też tak macie, że przy hamowaniu muzyka się ścisza? Albo to zbieg okoliczności z tym hamowaniem, ale ewidentnie muzyka co jakiś czas jest znacznie wyciszana, płynnie, a potem płynnie znowu wraca do wskazanego poziomu. :krecka_dostal:

też coś takiego zauważyłem, że muza ścisza się , ale nie zwracałem uwagi w jakich momentach...hmmm w poprzednich samochodach raczej poziom głośności audio wzrastał ze wzrostem prędkości. Sprawdzę ustawienia (szczerze, to nie pamiętam czy XV ma taką opcję) i zwrócę  uwagę w jakich momentach to zachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Snuff napisał:

też coś takiego zauważyłem, że muza ścisza się , ale nie zwracałem uwagi w jakich momentach...hmmm w poprzednich samochodach raczej poziom głośności audio wzrastał ze wzrostem prędkości. Sprawdzę ustawienia (szczerze, to nie pamiętam czy XV ma taką opcję) i zwrócę  uwagę w jakich momentach to zachodzi.

 

W ustawieniach nic nie znalazłem właśnie, ale mam wrażenie, że przy hamowaniu ścisza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie nawigacji i jej uaktualnienia:

 

Zakupiłem samochód w czerwcu i  zdziwiło mnie że nie ma aktualne S3 (nowy samochód ze stara nawigacją), sprawdziłem na stronie TomTom tam maja mapę aktualną.

 

W instrukcji obsługi piszą aby zgłosić się do ASO (w ASO stwierdzili że od 2 lat nie było aktualizacji).

 

W samej nawigacji jest jak gdyby udostępniona możliwość aktualizacji z pozycji stacji multimedialnej, przy czym po sprawdzenia aktualizacji pokazuje że regiony sa aktualne.

 

Pobrałem Mapdownloader, zarejestrowałem się, wpisałam VIN i wyskoczyło mi że jest do pobrania aktualizacja z 03.06.2019r oznaczona:

Europa_2017_03_7006_28/75686/18210 do softu Rel_UD.19.17.70.EU.

Sprawdziłem w systemie stacji że soft się zgadza, ale przy wersji mapy nawigacji nie ma nic.

Zastanawiam się czy ta wersja mapy Europa_2017_03_7006_28/75686/18210 jest na pokładzie (teoretycznie powinna być, ale ASO na pewno nie aktualizowało skoro twierdzili że od 2 lat nie było aktualizacji) bo zastanawia mnie ta część oznaczenia _2017_03 – tak jak by mapa była z marca 2017r.

Pobrałem ta aktualizacje tylko nie bardzo wiem co dalej bo u mnie map update nie można wybrać USB tylko jest online.

 

Drugotorowo napisałem do TomTom że chiał bym aby moja mapa była tak aktualna jak na ich stronie i aktualnie koresponduje z Panią Fioną, ale najpierw potrzebny był numer identyfikujący stację, co przesłałem, ale okazało się że jest potrzebny model stacji a tego nigdzie nie mogę znaleźć. Napisałem do centrali Subaru (szkoda mi było czasu na ASO bo i tak bym się nie dowiedział). Czekam na odpowiedz (mam nadzieję że się doczekam).

 

W sumie to śmieszne, Subaru dostarcza nowy samochód ze starą nawigacją, ASO nic nie wie o aktualizacjach, TomTom który dostarcza mapę nie wie do jakiego urządzenia, zobaczymy czy uda mi się uaktualnić ta mapę do tego co maja na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mattom napisał:

W instrukcji obsługi piszą aby zgłosić się do ASO (w ASO stwierdzili że od 2 lat nie było aktualizacji).

 

Napisz, które to ASO jest takie "rozgarnięte"? I poinformuj @Dyrekcja, bo to skandal, żeby ASO nie wiedziało o dostępności tak podstawowych czynności serwisowych.

 

Do XV były do tej pory dwie aktualizacje - obydwie udostępnione w tym roku - pierwsza w okolicach marca, druga w połowie czerwca. Zrobiłem ostatnią aktualizację - mogę podać Ci numery oprogramowania po południu.

 

29 minut temu, mattom napisał:

Pobrałem ta aktualizacje tylko nie bardzo wiem co dalej bo u mnie map update nie można wybrać USB tylko jest online.

 

Zapisz plik na pendrive i włóż do gniazda USB w samochodzie. System powinien wykryć aktualizację automatycznie.

 

Niestety z mojego doświadczenia wynika, że szkoda czasu na aktualizacje. W dalszym ciągu brakuje dróg oddanych do użytku pod koniec ubiegłego roku. Poza tym sama nawigacja działa słabo - poczytaj:

 

LINK

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mattom napisał:

Odnośnie nawigacji i jej uaktualnienia:

 

Zakupiłem samochód w czerwcu i  zdziwiło mnie że nie ma aktualne S3 (nowy samochód ze stara nawigacją), sprawdziłem na stronie TomTom tam maja mapę aktualną.

 

W instrukcji obsługi piszą aby zgłosić się do ASO (w ASO stwierdzili że od 2 lat nie było aktualizacji).

 

W samej nawigacji jest jak gdyby udostępniona możliwość aktualizacji z pozycji stacji multimedialnej, przy czym po sprawdzenia aktualizacji pokazuje że regiony sa aktualne.

 

Pobrałem Mapdownloader, zarejestrowałem się, wpisałam VIN i wyskoczyło mi że jest do pobrania aktualizacja z 03.06.2019r oznaczona:

Europa_2017_03_7006_28/75686/18210 do softu Rel_UD.19.17.70.EU.

Sprawdziłem w systemie stacji że soft się zgadza, ale przy wersji mapy nawigacji nie ma nic.

Zastanawiam się czy ta wersja mapy Europa_2017_03_7006_28/75686/18210 jest na pokładzie (teoretycznie powinna być, ale ASO na pewno nie aktualizowało skoro twierdzili że od 2 lat nie było aktualizacji) bo zastanawia mnie ta część oznaczenia _2017_03 – tak jak by mapa była z marca 2017r.

Pobrałem ta aktualizacje tylko nie bardzo wiem co dalej bo u mnie map update nie można wybrać USB tylko jest online.

 

Drugotorowo napisałem do TomTom że chiał bym aby moja mapa była tak aktualna jak na ich stronie i aktualnie koresponduje z Panią Fioną, ale najpierw potrzebny był numer identyfikujący stację, co przesłałem, ale okazało się że jest potrzebny model stacji a tego nigdzie nie mogę znaleźć. Napisałem do centrali Subaru (szkoda mi było czasu na ASO bo i tak bym się nie dowiedział). Czekam na odpowiedz (mam nadzieję że się doczekam).

 

W sumie to śmieszne, Subaru dostarcza nowy samochód ze starą nawigacją, ASO nic nie wie o aktualizacjach, TomTom który dostarcza mapę nie wie do jakiego urządzenia, zobaczymy czy uda mi się uaktualnić ta mapę do tego co maja na swojej stronie.

 

Jakie to ASO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będę wytykał palcem tego ASO (chyba że na priv) ale nie wiedzieli też o znaczkach „Badge of Ownership”.

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja z tym ASO, ale od początku mam do nich uwagi bo uzgodnioną wysoka cenę haka tuż przed finalizacją podnieśli mi o 400 zł (ale to na marginesie).

 

Wracając do aktualizacji to spróbuję z tym pen drajwem jak napisał spawaliczy i zobaczę czy będzie się uaktualni i czy będzie  ta S3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mattom napisał:

TomTom który dostarcza mapę nie wie do jakiego urządzenia

 

TT nie dostarcza map dla Subaru - on je dostarcza firmie Harman, która jest producentem stacji multimedialnej i kupiła od TT rozwiązanie nawigajne (NavKit) - od tego momentu to już Harmana sprawa, co zrobią z programem i mapami, które dostają od TT :krecka_dostal:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika że Panią Fioną nie mam co dalej korespondować bo nic w tym względzie nie pomoże.

Swoja drogą to TomTom świeci oczami za to że mapy są stare bo nikt nie wie o tym że to kto inny odpowiada - logo jest TomTom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mattom napisał:

Na razie nie będę wytykał palcem tego ASO (chyba że na priv) ale nie wiedzieli też o znaczkach „Badge of Ownership”.

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja z tym ASO, ale od początku mam do nich uwagi bo uzgodnioną wysoka cenę haka tuż przed finalizacją podnieśli mi o 400 zł (ale to na marginesie).

 

Wracając do aktualizacji to spróbuję z tym pen drajwem jak napisał spawaliczy i zobaczę czy będzie się uaktualni i czy będzie  ta S3

 

 

Kolega @mattom ze Świnoujścia, więc podejrzewam, że to ASO Szczecin :facepalm:

Co do S3, w tamtym roku, jeszcze na starych mapach jechałem do Poznania i nie pamiętam, by navi się pogubiła na S3. Do Świnoujścia map nie używam ;) ale nie licz na to, że pokaże Ci nową drogę na lotnisko Goleniów przy węźle S3-S6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mattom napisał:

Wracając do aktualizacji to spróbuję z tym pen drajwem jak napisał spawaliczy i zobaczę czy będzie się uaktualni i czy będzie  ta S3

Kluczyk USB przygotuj sobie o pojemności przynajmniej 16GB i dobrej jakości, włóż go do komputera i odpal program Map Downloader. Powinien ściągnąć mapy a potem zaproponować nagranie na kluczyku. 

 

U mnie:

Obecna wersja map to: Europe_1021_6891_9309

Wersja softu to: Rel_A1.19.17.20 EU 

 

ale.... Jeżeli kupiłeś teraz auto to może się okazać, że masz nieco inną wersję stacji multimedialnej (nowszą) i stąd różnica w numeracji. Co ciekawe masz podaną datę na mapach czego z mojej numeracji nie da się prosto wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mattom napisał:

Nie ASO Szczecin, kupiłem na południu Polski, jeżeli chodzi o S3 to chodzi o ostanie odcinki za Zielona Górą, tak momentami pokazuje jazdę przez pola, nie ma nowych odcinków S3

 

Jaka ulga :D

Nowego kawałka autostrady na Wiedeń też nie pokazała gdy jechałem z Brna dalej do Chorwacji. Dobrze mieć jakąś alternatywną navi tak czy inaczej, może pomóc w sytuacjach "kryzysowych" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...