Jump to content

TOMA52

Użytkownik
 • Content Count

  1441
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TOMA52

 1. TOMA52

  CVT - awarie

  Słabo. Na jakiej maszynie była wymiana dynamiczna?
 2. Zjawisko to ma swoją przyczynę raczej w powstawaniu dodatkowych ognisk (samo)zapłonu w cylindrze spowodowanych nagarem z oleju silnikowego. Są oleje (spełniające normy wymagane przez Subaru), które mają to minimalizować - zapewnia to norma Dexos1 GEN-2. Lepkość chyba tylko 5w30.
 3. Co do zasadności pierwszej wcześniejszej wymiany oleju: olej z Citroena C3 Aircross po 1600 km: oraz: https://youtu.be/nhxYLPvTQOo
 4. TOMA52

  CVT - awarie

  Ja w polskiej instrukcji OBK MY 17 mam takie zalecenie (pod warunkiem ciągnięcia przyczepy), więc odpowiednia procedura musi być w manualu serwisowym.
 5. TOMA52

  CVT - awarie

  Gdyby producent zalecał wymianę dynamiczną, to byłaby podana w podręczniku serwisowym procedura tej wymiany, a także dopuszczone modele urządzeń do tej czynności (albo wręcz model opatrzony numerem Subaru, jak inne narzędzia specjalne). Obawiam się, że nie ma jednolitego wyposażenia ASO w tym zakresie. Przyznaję, że nie widziałem aktualnego podręcznika serwisowego, a jedynie manual dla USA z 2015 roku. Tam jest tylko instrukcja wymiany statycznej.
 6. W OBK kable nie sięgają.
 7. TOMA52

  E-Boxer

  Założenia fajne, poza wąskim zakresem prędkości napęd przekazywany z silnika spalinowego tylko elektrycznie, w tym wąskim zakresie spinany na sztywno bez skrzyni biegów. Tylko Toyota rozwija swoją technologię od 1995 (prototyp Priusa) i dziś wiadomo czego się można po niej spodziewać, w przypadku Hondy trochę niewiadoma ...
 8. Czyszczenie wodne czyści olej z popiołów, m in. z oleju silnikowego, które nie wypalają się okresowo, tylko akumulują. Filtr się stopniowo zapycha, co jest jakoś mierzone (różnica ciśnień?) i po pewnym czasie (Koledze po ok. 270 000 km) przekroczony zostaje próg zapełnienia, co jest sygnalizowane odpowiednim błędem. Wypalanie okresowe wypala sadze - tytułowe cząstki stałe, czyli co innego, niż czyścimy w procesie czyszczenia wodnego.
 9. Właśnie otrzymałem info z SIP-u, że nowe mapy datowane 3Q2018 pojawią się na przełomie roku. Czyli dalej rok do tyłu niestety ;-)
 10. Niestety, dziś zaktualizowałem poprzez stronę http://www.subarumapupdates.com/index-en-gb.html do mojego OBK MY 2017 i wgrała się wersja 2018/2019, fajnie nie ... ;-) Wkładam kartę SD z powrotem do auta, odpalam nawigację, informację o mapach: mapy z Q3 2017 ... :-(
 11. Z adapterami się ułoży, łapa pójdzie w dół i zęby złapią od wewnątrz reling.
 12. Dlatego nie pisałem nic o belkach ;-) Tu masz manual, bez nr belek, ale są narysowane jakieś aero: https://roofracks.co.uk/pdf-reader/web/viewer.html?file=https://roofracks.co.uk/_pdf/4910.pdf Konfigurator podaje belki 960 - 108 cm. Takie długie jak chcesz dać mogą nie pasować, bo w tych belkach wycięcie od dołu na stopę jest tylko na kilkanaście cm od krawędzi belki. Czyli nie zsuniesz stóp tak blisko siebie, aby złapać relingi.
 13. @DZIAŁ TECHNICZNY Na jakiej stronie znajdę aktualizację map do OBK MY17? Na https://subaru-maps.com/#/vehicles jak dodaję swój VIN: JF1BS9LC2HG116983 to dostaję info, że vin jest nieprawidłowy albo jeszcze nie ma go w bazie. Dziękuję!
 14. TOMA52

  CVT - awarie

  Ten drugi wymienny praktycznie tylko podczas remontu skrzyni.
 15. TOMA52

  E-Boxer

  Chyba do miasta. Ja myślałem, że chcę, ale mi przeszło powyżej 120 km/h - straszny hałas spowodowany opływem powietrza.
 16. To super, że pasuje. Dla mnie wyznacznikiem jest, że łapa ściśle obejmuje belkę relingu, bez choćby 1 mm przerwy, np tak:
 17. TOMA52

  E-Boxer

  Raczej już 0.04% (ponad 400 ppm). Samo w sobie CO2 nie jest trucizną, czego nie rozumie większość "ekologów" z bożej łaski i jest pożyteczne. Problemem jest ocieplenie klimatu.
 18. TOMA52

  E-Boxer

  Szukałem wczoraj wieczorem na szybko, Twój wykres jeszcze dobitniej pokazuje problem. Należy też pamiętać, że równowaga jest bardzo chwiejna, gazem cieplarnianym jest też para wodna. Jak ocieplimy klimat poprzez CO2, zacznie więcej wody parować i nastąpi reakcja łańcuchowa. Albo już następuje ... Co nie zmienia faktu, że emisja CO2 przypadająca na EU28 jest mała w skali globu, w jej obrębie na transport jeszcze mniejsza, a samochody osobowe to już w ogóle jakiś promil promila ... https://ourworldindata.org/co2-and-other-greenhouse-gas-emissions
 19. Może olej dostają tylko te wadliwe egzemplarze wymagające dolewek. Te sprawne nie potrzebują ;-)
 20. Dziś pomierzyłem akumulator w drugim aucie - Impreza "lanos" 2008, bez ISR-a, bez START-STOP-u. Bosch S4 024 - czyli ta sama technologia co Varta. Na akumulatorze napisałem datę instalacji markerem: 1.12.2016. Dzisiaj (po 2,5 roku) tester pokazał 60% sprawności i wyrok: "REPLACE". W 2016 wyjąłem z auta akumulator OEM, czyli działał 8 lat.
 21. TOMA52

  E-Boxer

  Działania człowieka niestety mają wpływ. Swego czasu drążyłem temat, żeby pogrążyć kilku znajomych nawiedzonych ekologów, ale niestety nie wygląda to dobrze: https://skepticalscience.com/human-co2-smaller-than-natural-emissions.htm Emitujemy dużo mniej niż źródła naturalne, ale wystarczająco aby zaburzyć równowagę. A to zawartość CO2 w atmosferze w ostatnich 10 tysiącleciach:
 22. Ja dostałem. Auto z 2017. Razem z liną, gaśnicą, apteczką, kamizelką.
 23. Litr 0w20 na dolewkę daje chyba importer do nowego auta.
×
×
 • Create New...