Jump to content

TOMA52

Użytkownik
 • Content Count

  1450
 • Joined

 • Last visited

About TOMA52

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Birthday 08/01/1974

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Był Forester, jest Impreza MY08 i OBK MY17.
 • Zainteresowania
  Subaru, nurkowanie, żagle, foto, narty

Contact Methods

 • Website URL
  http://motoroils.pl

Recent Profile Visitors

904 profile views
 1. TOMA52

  Akumulator

  @rafon - sorry, ale dwa lata to żaden wyznacznik. Ja wiem jedno - mój każdy kolejny akumulator będzie miał korki do dolewania wody i sprawdzania poziomu elektrolitu. To normalna czynność obsługowa i przeprowadzana przynajmniej raz do roku powinna znacznie pomóc wydłużyć żywotność baterii.
 2. TOMA52

  CVT - awarie

  Są dwa filtry "wewnętrzne". Jeden - jak piszesz, drugi to po prostu "smok" oleju: 31728AA180.
 3. TOMA52

  CVT - awarie

  Nie mam dostępu do aktualnych podręczników serwisowych, ale jeszcze niedawno nie było opisanej procedury dynamicznej, jedynie statyczna. Z tego co wiem, różne ASO zaopatrują się na własną rękę w różne urządzenia (Motul, BG, Ravenol ...) i raczej posługują się procedurami opracowanymi przez producentów tych urządzeń. Aby wymiana dynamiczna była wspierana przez Subaru, to rozumiem, że albo byłaby dostępna maszyna opatrzona numerem części Subaru (jak każde bardziej skomplikowane narzędzie, np. ściągacz łożysk, blokada rozrządu itp) albo byłyby podane oficjalnie zatwierdzone urządzenia i w podręczniku serwisowym podana byłaby procedura wymiany. Z tego co pisał @Marcin Jakubowski przyczyną awarii może być spadek ciśnienia oleju podczas wymiany - maszyna wtłacza olej pod zbyt niskim ciśnieniem?
 4. TOMA52

  CVT - awarie

  Kolejny kwiatek po wymianie dynamicznej w ASO.
 5. Nie mam doświadczeń z przodem, ale na tył jeden model Kayaba 334344 i -45 pasują do wszystkich roczników SG.
 6. Tak jak diesle innych marek: te same zalety i wady: turbina, wtryski, dpf, egr ... Trzeba skalkulować czy oszczędności na paliwie są tego warte ...
 7. TOMA52

  CVT - awarie

  Słabo. Na jakiej maszynie była wymiana dynamiczna?
 8. Zjawisko to ma swoją przyczynę raczej w powstawaniu dodatkowych ognisk (samo)zapłonu w cylindrze spowodowanych nagarem z oleju silnikowego. Są oleje (spełniające normy wymagane przez Subaru), które mają to minimalizować - zapewnia to norma Dexos1 GEN-2. Lepkość chyba tylko 5w30.
 9. Co do zasadności pierwszej wcześniejszej wymiany oleju: olej z Citroena C3 Aircross po 1600 km: oraz: https://youtu.be/nhxYLPvTQOo
 10. TOMA52

  CVT - awarie

  Ja w polskiej instrukcji OBK MY 17 mam takie zalecenie (pod warunkiem ciągnięcia przyczepy), więc odpowiednia procedura musi być w manualu serwisowym.
 11. TOMA52

  CVT - awarie

  Gdyby producent zalecał wymianę dynamiczną, to byłaby podana w podręczniku serwisowym procedura tej wymiany, a także dopuszczone modele urządzeń do tej czynności (albo wręcz model opatrzony numerem Subaru, jak inne narzędzia specjalne). Obawiam się, że nie ma jednolitego wyposażenia ASO w tym zakresie. Przyznaję, że nie widziałem aktualnego podręcznika serwisowego, a jedynie manual dla USA z 2015 roku. Tam jest tylko instrukcja wymiany statycznej.
 12. W OBK kable nie sięgają.
 13. TOMA52

  E-Boxer

  Założenia fajne, poza wąskim zakresem prędkości napęd przekazywany z silnika spalinowego tylko elektrycznie, w tym wąskim zakresie spinany na sztywno bez skrzyni biegów. Tylko Toyota rozwija swoją technologię od 1995 (prototyp Priusa) i dziś wiadomo czego się można po niej spodziewać, w przypadku Hondy trochę niewiadoma ...
 14. Czyszczenie wodne czyści olej z popiołów, m in. z oleju silnikowego, które nie wypalają się okresowo, tylko akumulują. Filtr się stopniowo zapycha, co jest jakoś mierzone (różnica ciśnień?) i po pewnym czasie (Koledze po ok. 270 000 km) przekroczony zostaje próg zapełnienia, co jest sygnalizowane odpowiednim błędem. Wypalanie okresowe wypala sadze - tytułowe cząstki stałe, czyli co innego, niż czyścimy w procesie czyszczenia wodnego.
×
×
 • Create New...