Jump to content

TOMA52

Użytkownik
 • Content Count

  1525
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

TOMA52 last won the day on May 5 2013

TOMA52 had the most liked content!

Community Reputation

112 Wspaniały

About TOMA52

 • Rank
  ..:: Subarofanatoholik ::..
 • Birthday 08/01/1974

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Był Forester, jest Impreza MY08 i OBK MY17.
 • Zainteresowania
  Subaru, nurkowanie, żagle, foto, narty

Contact Methods

 • Website URL
  http://motoroils.pl

Recent Profile Visitors

1244 profile views
 1. W połowie maja auto jakoś tak stało, że wyciągnąłem akumulator i ładowałem go przez 5 dni kontrolując prąd, napięcie i gęstość elektrolitu. Udało mi się doprowadzić do gęstości 1.28. Wczoraj zainspirowany wątkiem o e-boxerze zmierzyłem akumulator: gęstość 1.24, SOH 62% (tryb flooded, nie EFB) i "Replace". Zaizolowałem pin nr 3 paskiem papieru. Taśmą nie szło. Alternator ładuje cały czas. Zobaczymy po pewnym czasie co na to akumulator.
 2. TOMA52

  E-Boxer

  A mnie trochę nie. W ramach walki z CO2 mamy w autach system BMS (battery management system), który - kiedy uzna, że akumulator jest naładowany - przerywa w trakcie jazdy ładowanie, zwłaszcza przy przyspieszaniu i na postoju, ale często także podczas spokojnej jazdy. Ładowanie załącza się kiedy np. włączymy mocniejsze odbiorniki lub podczas hamowania silnikiem. Obserwuję to na ładowarce telefonu w zapalniczce, która ma prosty woltomierz. U mnie, mimo przeprowadzonej próby reanimacji (ładowanie kontrolowane w garażu przez 5 dni, z pomiarem gęstości elektrolitu), akumulator jest na wykończeniu. Napięcie spoczynkowe zamiast 12.6 jest około 12.2V. Niestety układ BMS nadal radośnie oszczędza CO2 odłączając ładowanie. Niestety tester w ASO na przeglądach twierdzi, że aku jest sprawny w 85%.
 3. TOMA52

  E-Boxer

  Tylko trzeba mieć odpowiedni akumulator pod ręką. Z tego co szukałem to do mojego OBK (akumulator EFB, lewy plus, rozmir japoński D23) w Polsce jest dostępny tylko Banner, w katalogach widnieją też Yuasa i Centra/Exide, ale w rzeczywistości ciężkie do zdobycia w hurtowaniach.
 4. TOMA52

  E-Boxer

  Skoro nie odpalił z kabli z normalnego akumulatora, to taki powerbank też by nic nie dał. Ja miałem w akumulatorze OEM (nie Subaru) 8-mio letnim sytuację, że miernik pokazywał ponad 12V, ale pod obciążeniem dochodziło do zwarcia i auto nie odpalało nawet z kabli. Tu jeszcze pozostaje pytanie, czy podłączali kable do właściwego akumulatora, skoro są dwa ...
 5. TOMA52

  E-Boxer

  Jak nie odpalał z kabli to pewnie zwarta cela w akumulatorze. Miałem tak, ale w ośmioletnim aucie. Mam OBK demo, który pewnie też swoje odstał na placach i też mam akumulator w stanie dalekim od ideału.
 6. Po karcie produktu to nie, w ogóle nie ma skrzyń Lineartronic, tylko stare eCVT.
 7. Chyba raczej za 2 gołe amortyzatory, prawda @raveout ?
 8. TOMA52

  CVT - awarie

  Jaki przebieg i czy był wymieniany olej w skrzyni? Jeśli tak, napisz jaki olej, co ile był zmieniany i czy statycznie, czy dynamicznie?
 9. Podobno tylko programowanie zamykania szyb trzeba wykonać (no i radia). Ew. klapy bagażnika, jeśli była otwarta podczas zabiegu. Jak zamknięta to nie. @balbin, jaki akumulator wstawiasz?
 10. No faktycznie na nowy nie wygląda. To z Forestera czy XV? Kolega po 80 tyś zmieniał w OBK, to był jak nowy.
 11. Myślę, że po 60kkm olej wygląda jak nowy i w filtrze nie ma syfu. Filtr w misce działa jak smok, więc i tak żaden syf, który jest w stanie zatrzymać ten filtr ie przedostanie się dalej.
 12. W innym wątku wkleiłem moją symulację w Excelu jak wygląda jakość oleju, kiedy systematycznie zmieniamy tylko statycznie:
 13. TOMA52

  E-Boxer

  Tu akurat C5 Aircross ma sensowny - 23 cm (eBoxer ma 22). Tylko ten napęd ...
 14. TOMA52

  E-Boxer

  Jest jeden fajny SUV (choć stylistyka, to rzecz gustu, mnie się podoba), mocny diesel, 8 biegowy automat, 3 niezależne fotele w II rzędzie. Tylko brak napędu 4x4, a przynajmniej wtedy, jak się do niego przymierzałem, zanim kupiłem OBK. Citroen C5 aircross.
 15. TOMA52

  E-Boxer

  Jak to jest w Toyocie, to najlepiej pokazał jeden Hiszpan, którego Petryn wkleił do siebie: https://youtu.be/FrPTMwqZfwE?t=1740 - dla Petryna prędkość oglądania co najmniej x1.5.
×
×
 • Create New...