Jump to content

TOMA52

Użytkownik
 • Content Count

  1429
 • Joined

 • Last visited

About TOMA52

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Birthday 08/01/1974

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Był Forester, jest Impreza MY08 i OBK MY17.
 • Zainteresowania
  Subaru, nurkowanie, żagle, foto, narty

Contact Methods

 • Website URL
  http://motoroils.pl

Recent Profile Visitors

821 profile views
 1. Dlatego nie pisałem nic o belkach ;-) Tu masz manual, bez nr belek, ale są narysowane jakieś aero: https://roofracks.co.uk/pdf-reader/web/viewer.html?file=https://roofracks.co.uk/_pdf/4910.pdf Konfigurator podaje belki 960 - 108 cm. Takie długie jak chcesz dać mogą nie pasować, bo w tych belkach wycięcie od dołu na stopę jest tylko na kilkanaście cm od krawędzi belki. Czyli nie zsuniesz stóp tak blisko siebie, aby złapać relingi.
 2. @DZIAŁ TECHNICZNY Na jakiej stronie znajdę aktualizację map do OBK MY17? Na https://subaru-maps.com/#/vehicles jak dodaję swój VIN: JF1BS9LC2HG116983 to dostaję info, że vin jest nieprawidłowy albo jeszcze nie ma go w bazie. Dziękuję!
 3. TOMA52

  CVT - awarie

  Ten drugi wymienny praktycznie tylko podczas remontu skrzyni.
 4. TOMA52

  E-Boxer

  Chyba do miasta. Ja myślałem, że chcę, ale mi przeszło powyżej 120 km/h - straszny hałas spowodowany opływem powietrza.
 5. To super, że pasuje. Dla mnie wyznacznikiem jest, że łapa ściśle obejmuje belkę relingu, bez choćby 1 mm przerwy, np tak:
 6. TOMA52

  E-Boxer

  Raczej już 0.04% (ponad 400 ppm). Samo w sobie CO2 nie jest trucizną, czego nie rozumie większość "ekologów" z bożej łaski i jest pożyteczne. Problemem jest ocieplenie klimatu.
 7. TOMA52

  E-Boxer

  Szukałem wczoraj wieczorem na szybko, Twój wykres jeszcze dobitniej pokazuje problem. Należy też pamiętać, że równowaga jest bardzo chwiejna, gazem cieplarnianym jest też para wodna. Jak ocieplimy klimat poprzez CO2, zacznie więcej wody parować i nastąpi reakcja łańcuchowa. Albo już następuje ... Co nie zmienia faktu, że emisja CO2 przypadająca na EU28 jest mała w skali globu, w jej obrębie na transport jeszcze mniejsza, a samochody osobowe to już w ogóle jakiś promil promila ... https://ourworldindata.org/co2-and-other-greenhouse-gas-emissions
 8. Może olej dostają tylko te wadliwe egzemplarze wymagające dolewek. Te sprawne nie potrzebują ;-)
 9. Dziś pomierzyłem akumulator w drugim aucie - Impreza "lanos" 2008, bez ISR-a, bez START-STOP-u. Bosch S4 024 - czyli ta sama technologia co Varta. Na akumulatorze napisałem datę instalacji markerem: 1.12.2016. Dzisiaj (po 2,5 roku) tester pokazał 60% sprawności i wyrok: "REPLACE". W 2016 wyjąłem z auta akumulator OEM, czyli działał 8 lat.
 10. TOMA52

  E-Boxer

  Działania człowieka niestety mają wpływ. Swego czasu drążyłem temat, żeby pogrążyć kilku znajomych nawiedzonych ekologów, ale niestety nie wygląda to dobrze: https://skepticalscience.com/human-co2-smaller-than-natural-emissions.htm Emitujemy dużo mniej niż źródła naturalne, ale wystarczająco aby zaburzyć równowagę. A to zawartość CO2 w atmosferze w ostatnich 10 tysiącleciach:
 11. Ja dostałem. Auto z 2017. Razem z liną, gaśnicą, apteczką, kamizelką.
 12. Litr 0w20 na dolewkę daje chyba importer do nowego auta.
 13. @Licho, dzięki za przypomnienie artykułu. Jest jeszcze szkoła odsiarczania prostownikiem jednopołówkowym, z jednoczesnym rozładowywaniem np. przez żarówkę mniejszym prądem niż ładowanie. Tu autor testował takie odsiarczanie: https://www.youtube.com/user/MsFreebsd/search?query=jenox
×
×
 • Create New...