Jump to content

Szürkebarát

Użytkownik
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Szürkebarát

 1. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  No to już wiesz. Cieszysz się? A powtarzam - nie karmić, nie drażnić trolla.
 2. Ja się cieszę, że to samochód i taki właśnie a z winem daję sobie radę na bieżąco, już nie mam czasu czekać
 3. no, raczej. Bo to spadek sprzedaży o 20%. W niektórych branżach gdy sprzedaż spadnie o 2% to zaczynają dzwonić dzwonki alarmowe albo sprzedawcy wylatują z pracy. To doprawdy osobliwe, że producent wyciąga dywanik spod stóp swoim dealerom ale usunięcie z oferty MY19 XV z fb20 może dało taki właśnie efekt. Summa summarum od nowego roku same dla mnie dobre wiadomości - mój samochód zamiast stanieć to podrożał i z tego rocznika jest go mniej w Polsce niż z innych roczników.
 4. personifikacja iście angelologiczna .
 5. Ostatnio jeżdżąc z wyłączonym radiem, usłyszałem podczas hamowania szeleszczenie klocków z przodu. To chyba nie sugeruje bliskiej konieczności wymiany?! Bez jaj, auto nie przejechało jeszcze 18kkm i dopiero co, w grudniu było na przeglądzie po 15kkm. Nic mi wtedy o klockach nie mówiono.
 6. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  A ja jak zwykle, napiszę - nie karmić trolla.
 7. Nie oceniam tych ofert bo na razie nie będę kupował XV. Być może - dożywotnio nie będę kupował XV?
 8. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  A ja jak zwykle napiszę - nie karmić trolla.
 9. Choć kupiłem Szarego Mnicha to nie zlikwidowałem powiadomień o XV wystawionych do sprzedaży, żeby wiedzieć co w trawie piszczy, i oto co do mnie dzisiaj dotarło. https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-salon-pl-1-wlasciciel-bezwypadkowy-ID6CKtrO.html#67892d1762 "Całkiem jak mój Józuś!" że zacytuję z "Seksmisji" https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-comfort-demo-2500-km-przebiegu-k1x-biala-perla-ID6CPOnh.html#3477379ae3 Ten też prawie taki. No i wysyp XV 2012-2013-2014. Czyżby koneserzy Subaru XV przeczekali XV II generacji bo czekali na e-boxera?
 10. Pytanie dlaczego nie kupiłeś tuzin takich aut uznaj za retoryczne bo i ja, posiadacz rocznego XV, zdziwiłem się gdy któregoś ranka okazało się że moje auto zamiast zrobić się tańsze po roku zrobiło się droższe. Ale jesteś świadomy, że takie cuda to tylko w Polsce, u ekooszołomów?
 11. I ja ten fragment skomentowałem pisząc, że zawiera słowa kluczowe ale gdzieś mi to przepadło.
 12. Nie przeszkadza ci, że to może być zmowa fanów Subaru, żeby cię uwolnić od Subaru i w konsekwencji przekierować na inne forum ? Nie powinno przeszkadzać, biznes to biznes.
 13. Tak z ciekawości zapytam czy @Dyrekcja już wie ile XV zostało sprzedanych w Polsce w 2019 roku?
 14. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  I żadna pociecha, że nie tylko na temat XV nie popisał się i nie podpisał się.
 15. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  https://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/zdjecie,iId,2839737,iAId,355813 3 miejsce. To dobrze czy niedobrze?
 16. Jednym z pierwszych zdań skierowanych przez instruktora do słuchaczy na SJS którą odbyłem, było zapewnienie że nie damy rady przewrócić samochodu. I że nawet jemu było by trudno chyba żeby miał do dyspozycji krawężnik.
 17. W Warszawie na Bemowie też nie ma
 18. To do mnie? Autorowi chodzi, że czujniki ciśnienia w oponach to dość banalny fragment większej całości jaką jest samochód Subaru XV a żeby je doprowadzić do stanu fabrycznego trzeba wielu skomplikowanych zabiegów. Jeśli to prowokacja to nie dam się sprowokować i dośmiertnego auta - nie sprzedam! Bo kiedyś to były chłopy a nie metroseksy miziające się w barberszopach i strzelające fochy! "...podkreślić wężykiem, panie majster? A jak!".
 19. Szürkebarát

  Spalanie XV II

  Wszystko zależy od warunków, skoro bez większych trudności zrobiłem 960km na 59l paliwa - a był to dzień, normalny ruch - to wskazywanie zasięgu 1000km po zatankowaniu nie jest z czapki wzięte. Akurat jeśli chodzi o warunki to są właściwie w 100% powtarzalne, po tej samej drodze w identycznym codziennie stylu jazdy. Jednak nie mam odwagi wyjeżdżać zbiornika do dna dopóki nie zacznę wozić ze sobą 5 litrowego kanistra z benzyną, choć kolejne tankowania pokazują że wskazanie rezerwy pokazujące dystans do przejechania 70 km, pod dystrybutorem są weryfikowane negatywnie, bo w zbiorniku mam jeszcze około 10 litrów czyli do przejechania ze 120 km. Niestety po zsumowaniu z przejechanym dystansem nie daje to 1000 km, co najwyżej 900.
 20. I te wszystkie zabiegi tylko po to żeby przywrócić fabryczny stan auta?!
 21. Szürkebarát

  Spalanie XV II

  Nie będę się popisywał zarejestrowanymi wskazaniami bo moje przemyślenia na temat kształtu zbiornika i związanego z nim wskazania średniego spalania potwierdzają się gdy czytam wasze wpisy. Jazda zaraz po zatankowaniu to olbrzymie wskazania, wkrótce po tym obserwujemy średnie spalanie niskie i bardzo niskie, które rośnie w miarę obniżania się lustra paliwa w zbiorniku. Oczywiście to wszystko przy bardzo umiarkowanej prędkości jazdy, albo i tak jak opisywałem swoją codzienną jazdę. Gdy prędkość jest przez dłuższy czas utrzymywana >120 km/ godz a w samochodzie siedzą cztery osoby i ich bagaż, to osiągi robią się katalogowe nawet +20%.
 22. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  No żesz! Drugi raz na tym forum widzę hasło reklamowe do folderu reklamowego albo i e-broszury. . Oddajesz za darmo czy zastrzegasz?
 23. Szürkebarát

  XV 2.0 e-Boxer

  Szary Mnich jest maści Ice Silver Metallic i te czarne brzegi... musi jakoś znosić. Pewnie ma to jakoś oszukiwać optycznie, jak poczernione brwi czy wydłuuuuużone rzęsy u płci przeciwnej.
 24. Szürkebarát

  Spalanie XV II

  No chyba, że nocą!
 25. Szürkebarát

  Spalanie XV II

  S7, racja Dla spalania w XV to nie ma znaczenia, jednak A1 nie kończy się w Beskidach. W Beskidach kończy się S1 a "pod Tatry" (z większych dróg) prowadzi DK47 czyli tzw. "zakopianka" już się odczepiam.
×
×
 • Create New...