Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Xawery1939 napisał:

No ....jednak nie :)

StarDrive: to oznaczenie Subaru dla technologii hybrydowej typu plug-in

e-Boxer: owszem jest elektryczny..... i jest połączony z silnikiem Subaru Boxer ale w celu li tylko wspomagania jednostki spalinowej .... na oszczędność zużycia paliwa 

I kilka postów wcześniej...koledzy ...e--Boxer'a zestawiali vs PHEV grupy VW

Stąd napisałem ............e-boxer nie jest PHEV.   Mylę się?

 

PHEV to tylko skrót i tyle, konstrukcyjnie jest rozwinięciem HEV 

PHEV to w samej nazwie nic innego jak hybryda z możliwością zewnętrznego ładowania baterii trakcyjnej

 

faktycznie chyba StarDrive to mocniejsza hybryda jak e-Boxer - wychodzi na to że  2019 Crosstrek Hybrid ma nie tylko zewnętrznie ładowną baterie ale i mocniejszy silnik elektryczny (dużo mocniejszy :) ) stąd może tylko na nim samym jechać z prędkością ok 90 km/h

 

"The 2.0-liter engine under the hood is the same size as what’s in the standard Crosstrek but with a different valvetrain, crankshaft, and a few other changes to fit it for the efficiency-minded Atkinson cycle. The engine makes 137 hp and 134 pound-feet in the Hybrid, versus 152 hp and 145 lb-ft in the Crosstrek. Peak torque for the gas engine comes at 4,400 rpm in the Hybrid.

For one motor—the one making 118 hp and 149 lb-ft of torque—forward thrust is the primary task. It supplements the gas engine, moves the vehicle in its all-electric plug-in mode, or sends power back to the battery during regenerative braking."

https://www.greencarreports.com/news/1120012_2019-subaru-crosstrek-hybrid-first-drive-of-17-mile-35-mpg-plug-in-crossover

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ketivv napisał:

PHEV to tylko skrót i tyle, konstrukcyjnie jest rozwinięciem HEV 

PHEV to w samej nazwie nic innego jak hybryda z możliwością zewnętrznego ładowania baterii trakcyjnej

 

faktycznie chyba StarDrive to mocniejsza hybryda jak e-Boxer - wychodzi na to że  2019 Crosstrek Hybrid ma nie tylko zewnętrznie ładowną baterie ale i mocniejszy silnik elektryczny (dużo mocniejszy :) ) stąd może tylko na nim samym jechać z prędkością ok 90 km/h

Dokładnie

e-Boxer - to tak naprawdę pojazd z  silnikiem spalinowym wspomaganym elektrycznym ….przy średnim obciążeniu c.a. 12% mocy całego układu

StarDrive ze znakiem TM - skrót trademark ..jak ktoś miałby nadal wątpliwość...to pojazd z możliwością jazdy tylko na silniku elektrycznym...87 kW -  jak pisałem, od 2018 w Kalifornii zaczęły obowiązywać wymagania także dla hybryd i Crosstrek z I.gen hybrydy byłby niesprzedawalny...ponadto część stanów ma lub wprowadza przepis o poruszaniu się takich pojazdów po HOV..... i wtedy nie trzeb wozić dmuchanej lali :) ...a po zakupie można liczyć na ulgę federalną co i tak wychodzi drożej od zwykłego o jakieś $5k... no ale kto zabroni celebrytom mieszkającym w Malibu ;)

 

BTW nie rozumiem...hejtu pod adresem pojazdów i technologii wprowadzanej przez Subaru.

W Polsce nie ma podobnej wielkości rodzimego producenta motoryzacyjnego co Subaru...a krytyka przychodzi łatwo.....

i jak czytam forum to zachwala się bieda vw/szkodę.

Tak się przypadkiem składa, że tutaj mam przyjaciela ...jeździmy razem MTB, który handluje skodą...i zakładam, że jako mój przyjaciel, źle by mi nie doradził...jedyne co mi powiedział o szkodzie...nie kupuj, wiem jak jest zbudowana :blink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie skody jest 100 lat świetlnych za tym jak wykończony i ergonomiczny jest nowy forester. Ktoś tu narzekał , ze światła zespolone są brzydkie, a Patryk ktoś na kodiaqa od tylu? Wyglada jak trumna na kołach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dzik44 napisał:
19 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

wyłącznie dzięki silnikowi  :D

A myślałem że dzięki osiągom i zasięgowi..;)

 

Wygrał bo to mu się po prostu należało :D na przekór niektórym miłośnikom Subaru z tego Forum...  :rolleyes:

Edytowane przez Andrzej Koper
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester wygrał mimo, że nie było punktów za jazdę po bezdrożach w której dzięki prześwitowi i napędowi byłby faworytem.

Wiem, że ludzie nie po to kupują SUVy by jeździć nimi po lasach ale ja z tego właśnie powodu wybrałem Subaru. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xawery1939 napisał:

BTW nie rozumiem...hejtu pod adresem pojazdów i technologii wprowadzanej przez Subaru.

 

 

XV w wersji PHEV wygląda na ciekawe auto, fakt baterie w bagarku zniechęcają ale baterie to zawsze jest "problem"

 

silnik elektryczny do jazdy "po mieście" całkiem wydajny, moc systemowa pewnie niezła 0-100 ponoć poniżej 9 s ale pewnie Nm systemowe dają zadowalającą dynamikę w zakresie 60-100 czy 80-120 

 

qrka ciekawy samochód 2019 CV/Crosstrek z wtyczką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

Wygrał bo to mu się po prostu należało :D na przekór niektórym miłośnikom Subaru z tego Forum...  :rolleyes:

Panie Andrzeju zapachniało cytatem z byłej Pani Premier ;) Nie idźmy tą drogą. 
Ja się nie dziwie, ze wygrał. Gdybym miał do wyboru jedno z tych trzech aut, mając kontakt z Honda, Toyota i poprzednim 150 konnym Forkiem w ciemno, bez jazdy eboxerem wybrałbym Subaru. Pomimo nieco gorszych osiągów i większego spalania w mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tsunetomo napisał:

Nie idźmy tą drogą. 

 

Też zapachniało cytatem, z innego polityka ;)

 

Zgadzam się, z tych trzech aut w teście bez wahania brałbym nowego Forka mimo słabowitego silnika bo całościowo jest to lepsze i fajniejsze auto. A pewnie subiektywnie jedzie prawie równie szybko ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, GREGG napisał:

 

Też zapachniało cytatem, z innego polityka ;)

 

Zgadzam się, z tych trzech aut w teście bez wahania brałbym nowego Forka mimo słabowitego silnika bo całościowo jest to lepsze i fajniejsze auto. A pewnie subiektywnie jedzie prawie równie szybko ;)

Żadne z tej trójki nie nadaje się do szybszej jazdy. Tojka potrafi się nawet przewracać...

To typowe rodzinne Suvy. Jak chcesz suva który „jedzie” to niestety Niemcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej Koper napisał:

Nie wiem o czym Panowie mówicie  :rolleyes:   należało się bo to fajne auto jest :) 

Panie Andrzeju nie neguję że w porównaniu z tymi samochodami dostał 1 miejsce.., mi po prostu chodzi o to że Subaru od zawsze kojarzyło mi się z napędem, osiągami i (w niektórych modelach) prześwitem rzadko spotykanymi w innych samochodach..

A teraz te przymioty znikają.., to tak jakby trochę znikało  prawdziwe Subaru..:unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcam, by zapoznać się budową i zasadą działania różnych napędów hybrydowych, bo odnoszę wrażenie, że co poniektórzy w ogóle nie mają o tym pojęcia ;)

podstaw można dowiedzieć się chociażby tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_vehicle_drivetrain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tamer9 napisał:

zachęcam, by zapoznać się budową i zasadą działania różnych napędów hybrydowych, bo odnoszę wrażenie, że co poniektórzy w ogóle nie mają o tym pojęcia ;)

podstaw można dowiedzieć się chociażby tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_vehicle_drivetrain

Ale po co? Przecież i tak z góry wiadomo, że najlepszy jest e-boxer. 

Bo mu się to po prostu należy! ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce należy się Foresterowi w tym konkretnym tytule prasowym. Podejrzewam, że w innej gazecie wynik mógłby być odmienny.  Taka jest dziennikarska rzeczywistość (celowo nie używam słowa rzetelność) ;) .

Nowy Forester jest naprawdę fajny wewnątrz. Ostatecznie jeździmy wewnątrz samochodu i środek ma stosunkowo duże znaczenie oczywiście zaraz po właściwościach jezdnych, które są jakie są ...

 

Trzeba mieć nadzieję, że w przyszłości pojawią się nowe modele/powrócą stare, a gama silnikowa poszerzy się o coś więcej niż kilkudziesięcioletnie konstrukcje wspomagane silniczkiem na prąd.

Ja mam nadzieję na E-DIT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzik44 napisał:
2 godziny temu, Dzik44 napisał:

, mi po prostu chodzi o to że Subaru od zawsze kojarzyło mi się z napędem, osiągami i (w niektórych modelach) prześwitem rzadko spotykanymi w innych samochodach..

 

 

 to prawda , niestety nie tylko UE ( przepisy ) ale cały świat poszedł w inna stronę i trzeba się ( z obrzydzeniem !) do tego kierunku dostosować . Prawdę powiedziawszy to nie ma nawet gdzie osiągów , napędu i prześwitu sprawdzić w codziennej jeździe  , może Rosja czy Ukraina jeszcze tak...Do tego zmiana klimatu....brak prawdziwej zimy....ale nie dramatyzujmy :D Faktem jest , że Forester/Outback z mocniejszym silnikiem i mniej komfortowym zawieszeniem by się przydał w ofercie  :) Z ciekawostek , zamówiłem ostatniego BRZ-ta w wersji "pożegnalnej"...hamulce Brembo , sportowe fotele i inne drobiazgi …. Może coś w jego miejsce się pojawi....

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Żadne z tej trójki nie nadaje się do szybszej jazdy. Tojka potrafi się nawet przewracać...

To typowe rodzinne Suvy. Jak chcesz suva który „jedzie” to niestety Niemcy...

 

Mi by wystarczył do szczęścia Forek z takim napędem PHEV jak Crosstrek, o którym było wyżej. Mam nadzieję, że wprowadzą u nas coś takiego zamiast / obok e-boxera  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

 

 to prawda , niestety nie tylko UE ( przepisy ) ale cały świat poszedł w inna stronę i trzeba się ( z obrzydzeniem !) do tego kierunku dostosować . Prawdę powiedziawszy to nie ma nawet gdzie osiągów , napędu i prześwitu sprawdzić w codziennej jeździe  , może Rosja czy Ukraina jeszcze tak...Do tego zmiana klimatu....brak prawdziwej zimy....ale nie dramatyzujmy :D Faktem jest , że Forester/Outback z mocniejszym silnikiem i mniej komfortowym zawieszeniem by się przydał w ofercie  :) Z ciekawostek , zamówiłem ostatniego BRZ-ta w wersji "pożegnalnej"...hamulce Brembo , sportowe fotele i inne drobiazgi …. Może coś w jego miejsce się pojawi....

Ostatniego? Czy to oznacza, ze już nie będzie BRZ w ofercie? Koniec produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lisek napisał:

Nie bedzie "final edition" ?Piętnaście egzemplarzy, plakietki i całej tej szopki jak z STI ?:) 

Kolejny będzie z E-boxerem. Wsłuchując się w opinie na Forum uznano, ze obecny jest niepotrzebnie szybki, a przez to niebezpieczny. Ale w zamian CVT i EyeSight ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tsunetomo napisał:

Kolejny będzie z E-boxerem. Wsłuchując się w opinie na Forum uznano, ze obecny jest niepotrzebnie szybki, a przez to niebezpieczny. Ale w zamian CVT i EyeSight ;)

Sarkazm.., ale trafny.

Stary, dobry mechanik powiedział mi kiedyś że dobre samochody były produkowane do 2000 roku...

A dziś robi się już tylko ładne i nowoczesne..

Smutne ale prawdziwe.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...