Jump to content

kokos

Użytkownik
 • Content Count

  198
 • Joined

 • Last visited

About kokos

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Auto
  FXT MY16

Recent Profile Visitors

399 profile views
 1. kokos

  Olej w SJ

  Problemem nie jest marka producenta oleju. Zarówno MOTUL jak i ENEOS robi bardzo dobre oleje. Trzeba je tylko właściwie dobrać i wymieniać „na czas”. Nie wiem, nie znam się może to odpowietrzanie skrzyni korbowej, ale jak przez pierwsze 8 - 9K silnik nie bierze oleju, a potem zaczyna, to zacznij od wymiany oleju na świeży. Jak dalej pomimo wymiany oleju będzie ubywać trzeba szukać innej przyczyny.
 2. kokos

  Olej w SJ

  Nie, nie jest tak ...
 3. Zgadzam się polemika nie ma żadnego sensu. Dodam tylko, że u mnie zdrowy rozsądek w zakresie uchwalania przemyślanego prawa nie budzi (używając słów kogoś kto powołuje się na „fundamentalną kwestię stosunku do drugiego człowieka) „głębokiej odrazy”.
 4. kokos

  Olej w SJ

  Wręcz przeciwnie - „na silę” właśnie próbujesz dojechać do przeglądu na oleju, który zaczął znikać. To jest błędne postępowanie.
 5. kokos

  Olej w SJ

  Było już na ten temat wielokrotnie w „olejowym”. Jeżeli po zmianie nie ubywa ale dopiero po jakimś przebiegu ( u ciebie 7K) to najprawdopodobniej olej stracił swoje właściwości i z tego powodu zaczyna go ubywać. Rozwiązaniem w takim wypadku nie są dolewki tylko wymiana oleju na świeży. Zimą olej szybciej traci swoje parametry (właściwości). Częsta jazda z większym dawkowaniem paliwa, niedogrzany silnik itp to najczęstsze przyczyny tego typu problemów. Obserwuj do jakiego przebiegu nie ubywa oleju.
 6. No proszę, pojawił się przebłysk rozsądku u naszego ustawodawcy. Należy z całej siły wzmacniać takie objawy ..
 7. kokos

  Olej w SJ

  Nie dolewaj tylko zmień. Powinno pomóc
 8. kokos

  E-Boxer

  Hybryda Plug In pozwala na ładowanie samochodu z gniazdka elektrycznego i używanie go jako samochodu stricte elektrycznego o małym zasięgu. Zazwyczaj około 40 - 50 km. Natomiast w trybie hybrydowym to normalna hybryda, która bez większego problemu jest w stanie utrzymywać poziom naładowanie baterii dostosowany do trybu hybrydowego. Skracając - używając trybu wyłącznie elektrycznego z możliwością ładowania Plug In mamy elektryka o stosunkowo niewielkim zasięgu, a używając trybu hybrydowego mamy hybrydę bez konieczności ładowania Plug In o zasięgu adekwatnym do osiągów silnika spalinowego i elektrycznego.
 9. kokos

  E-Boxer

  To hybryda i ładuje się w czasie jazdy. Plug In nie oznacza, że trzeba koniecznie ładować z gniazdka
 10. Dostałem, ale jeszcze nie byłem w ASO.
 11. kokos

  CVT - awarie

  Obserwuj cykle, w których Grażyna wyje i przestaje Może tutaj jest „pies pogrzebany”
 12. W moim przypadku rozszczelniony skraplacz wymieniony w ASO na gwarancji po 50K. Podobno coś tam pozmieniali i ma być lepiej. Jak będzie zobaczymy.
 13. Jak dla mnie również. Światła znacznie lepsze .
 14. Hmmm.. u mnie w MY16 przy ruszeniu pod wzniesienie nie muszę trzymać hamulca działa hill holder
 15. kokos

  Kubica w F1

  Zwłaszcza, że te środki mogą zostać przekazane na Polską Fundacje Narodową
×
×
 • Create New...